1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
департаменту ветеринарної
медицини
17.06.2003 N 47
( z0607-03 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 липня 2003 р.
за N 616/7937
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 185 від 13.05.2015 )
ПОЛОЖЕННЯ
про державну лабораторію ветеринарної медицини, розташовану за місцезнаходженням суб'єкта господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування та реалізації продукції тваринного походження
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини N 21 від 25.02.2004 )
1. Загальні положення
1.1. Державна лабораторія ветеринарної медицини, розташовану за місцезнаходженням суб'єкта господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування та реалізації продукції тваринного походження (далі - лабораторія) функціонує відповідно до Законів України "Про ветеринарну медицину", "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини", Положення про державний ветеринарний нагляд та контроль за діяльністю суб'єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, затвердженого наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 01.09.2000 N 45 "Про затвердження положення про державний ветеринарно-санітарний нагляд та контроль за діяльністю суб'єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, транспортування і реалізації продукції тваринного походження" (із змінами) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2000 за N 760/4981.
1.2. Лабораторія у своїй діяльності керується Конституцією України, іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, Державного департаменту ветеринарної медицини, Управлінь ветеринарної медицини в області, місті, районі та цим Положенням.
1.3. У залежності від місцезнаходження суб'єкта господарювання лабораторія є структурним підрозділом районної, міжрайонної, міської, обласної державних лабораторій ветеринарної медицини або районної, міської державних лікарень ветеринарної медицини, у містах Києві і Севастополі - управлінь ветеринарної медицини і їм підпорядковується.
Лабораторія утримується за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету або коштів, отриманих за договорами про надання ветеринарних послуг за згодою з суб'єктом господарювання.
( Абзай другий пункту 1.3 в редакції Наказу Державного департаменту ветеринарної медицини N 21 від 25.02.2004 )
1.4. За відсутності державної лабораторії ветеринарної медицини за місцезнаходженням суб'єкта господарювання необхідні лабораторні дослідження здійснюють у відповідних державних лабораторіях ветеринарної медицини за договорами.
1.5. Суб'єкт господарювання надає у користування державній лабораторії ветеринарної медицини, розташованій за його місцезнаходженням, безоплатно необхідні приміщення, обладнання, прилади, реактиви, середовища, засоби зв'язку, сплачує витрати за комунальні, транспортні послуги та створює умови, передбачені Правилами охорони праці в лабораторіях ветеринарної медицини, затвердженими наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 20.04.99 N 67 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 11.10.99 за N 695/3988.
1.6. У залежності від специфіки та обсягів виробництва до складу лабораторії можуть входити відділи: мікробіологічний (бактеріологічний), хіміко-токсикологічний, радіологічний, гістологічний тощо.
1.7. Структуру, штатну чисельність лабораторії визначає Головний державний інспектор ветеринарної медицини району, міста відповідно до чинного законодавства, виходячи з виробничої потужності та можливості проведення необхідного переліку лабораторних досліджень, визначеного нормативними актами щодо здійснення державного ветеринарно-санітарного нагляду і контролю за роботою підприємства.
1.8. Лабораторію очолює директор - лікар ветеринарної медицини, який має досвід практичної роботи за фахом не менше трьох років, пройшов відповідну підготовку на курсах підвищення кваліфікації або атестацію в установленому порядку. Директор призначається і звільняється з посади наказом керівника відповідної державної установи ветеринарної медицини за погодженням з офіційним лікарем ветеринарної медицини суб'єкта господарювання.
Інші працівники лабораторії призначаються на посади та звільняються з посад наказом керівника відповідної державної установи ветеринарної медицини, якій підпорядковується лабораторія, за погодженням з офіційним лікарем і директором лабораторії.
1.9. Директор лабораторії з усіх питань діяльності лабораторії підпорядковується керівнику державної установи ветеринарної медицини, у підпорядкуванні якої він перебуває.
1.10. Директор лабораторії здійснює керівництво її діяльністю, проводить підбір працівників лабораторії, контролює їх роботу, визначає їх посадові інструкції, організовує професійне навчання і підвищення кваліфікації і подає на погодження керівнику відповідної державної установи ветеринарної медицини.
1.11. Організаційно-методичне керівництво та контроль за діяльністю лабораторії забезпечують Центральна, Автономної Республіки Крим, обласні, міжобласні, міські, районні, міжрайонні державні лабораторії ветеринарної медицини.
1.12. Планування лабораторних досліджень проводиться залежно від специфіки та обсягу виробництва і завдань відповідних державних установ ветеринарної медицини, погоджується з офіційним лікарем ветеринарної медицини суб'єкта господарювання та затверджується керівником відповідної державної установи ветеринарної медицини, у підпорядкуванні якої перебуває лабораторія.
1.13. Державна лабораторія ветеринарної медицини, розташована за місцезнаходженням суб'єкта господарювання, є незалежною від будь-якого впливу щодо достовірності проведення лабораторних досліджень та оформлення експертних висновків.
2. Завдання лабораторії
Основними завданнями лабораторії є:
2.1. Визначення якості та безпеки сировини, допоміжних матеріалів та готової продукції тваринного походження шляхом проведення обов'язкових лабораторних досліджень: фізико-хімічних, біохімічних, бактеріологічних, хіміко-токсикологічних, радіологічних тощо відповідно до Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та м'ясних продуктів, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України 07.06.2002 N 28 "Про затвердження Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та м'ясних продуктів" та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21.06.2002 за N 524/6812, інших правил ветеринарно-санітарної експертизи продукції тваринного походження, Обов'язкового мінімального переліку досліджень сировини, продукції тваринного та рослинного походження, комбікормової сировини, комбікормів, вітамінних препаратів та ін., які слід проводити в державних лабораторіях ветеринарної медицини і за результатами яких видається ветеринарне свідоцтво (Ф-2) (далі - Мінімальний перелік), затвердженого наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України від 03.11.98 N 16 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.11.98 за N 761/3201, та інших нормативно-правових актів.
2.2. Проведення санітарно-гігієнічних досліджень змивів з поверхні виробничих приміщень, холодильного та технологічного устаткування, інструментів, тари, інвентарю, транспортних засобів тощо.
Здійснення лабораторного контролю за приготуванням дезінфекційних, мийних розчинів та за якістю проведення дезінфекції тощо.
2.3. Повідомлення у встановленому порядку офіційного лікаря, керівника державної установи ветеринарної медицини, у підпорядкуванні якої перебуває лабораторія та керівництво суб'єкта господарювання щодо результатів проведених досліджень.
2.4. Упровадження у лабораторну практику досягнень науки, передового досвіду; пропаганда ветеринарних знань.
3. Права та обов'язки спеціалістів лабораторії
Права спеціалістів ветеринарної медицини:

................
Перейти до повного тексту