- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 грудня 2002 р.
за N 969/7257
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного
комітету статистики
N 402 від 27.09.2010 )
Про затвердження форми державного статистичного спостереження з питань діяльності музеїв та Інструкції щодо її заповнення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету статистики
N 302 від 17.08.2007 )
На виконання пункту 4 Програми реформування державної статистики на період до 2002 року, пункту 24 розділу I Заходів реалізації Програми реформування державної статистики на період до 2002 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.98
N 971, відповідно до статті
14 Закону України
"Про державну статистику", з метою удосконалення державних статистичних спостережень та приведення їх у відповідність до міжнародних стандартів
НАКАЗУЮ:
( Наказ втратив чинність починаючи зі звіту за 2007 рік у частині затвердження форми державного статистичного спостереження N 8-НК "Звіт про діяльність музею за 200__ рік" на підставі Наказу Державного комітету статистики
N 302 від 17.08.2007 )
1. Затвердити форму державного статистичного спостереження N 8-НК "Звіт про діяльність музею за 200_ рік" та Інструкцію щодо її заповнення (далі - форма та Інструкція), що додаються.
2. Затверджені в пункті 1 цього наказу форму та Інструкцію увести в дію, починаючи зі звіту за 2002 рік.
3. Поширити затверджені в пункті 1 форму та Інструкцію на музеї та музейні заклади незалежно від підпорядкування та форми власності.
4. Управлінню статистики послуг та соціальних програм Держкомстату України (Калачова І.В.):
4.1. Підготувати та передати управлінню справами для виготовлення оригінали затверджених форми та Інструкції.
4.2. Здійснювати методологічне керівництво збиранням та обробкою затвердженої форми.
5. Фінансово-економічному управлінню Держкомстату України (Сорокіна Т.В.) забезпечити фінансування робіт, пов'язаних із виготовленням затверджених форми та Інструкції.
6. Управлінню справами Держкомстату України (Царський В.І.):
6.1. Довести наказ до відома Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.
6.2. Забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та розсиланням бланків затверджених форми та Інструкції на адресу Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.
7. Головному міжрегіональному управлінню статистики у м. Києві (Сидоренко М.М.) забезпечити контроль, обробку, узагальнення та подання на адресу Держкомстату зведених даних затвердженої форми згідно з Планом державних статистичних спостережень.
8. Начальникам Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики забезпечити:
8.1. Музеї та музейні заклади бланками затвердженої форми та Інструкцією.
8.2. Збирання, контроль, обробку затвердженої форми та подання зведеної інформації на адресу Головного міжрегіонального управління статистики у м. Києві згідно з Планом державних статистичних спостережень.
9. Скасувати наказ Мінстату України від 02.09.96
N 258 "Про затвердження форм державної статистичної звітності про діяльність музею".
10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держкомстату України Власенко Н.С.
Голова Державного комітету статистики України | О.Г.Осауленко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
України
29.11.2002 N 420
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 грудня 2002 р.
за N 969/7257
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 8-НК "Звіт про діяльність музею за 200__ рік"
1. Загальні положення
Державне статистичне спостереження за формою N 8-НК поширюється на всі музеї, розташовані на території України, незалежно від підпорядкованості та форм власності.
Звіт за формою N 8-НК заповнюють музеї, музейні заклади, філії музеїв, які мають статус юридичної особи і пройшли відповідну державну реєстрацію (самостійні музеї, музеї, що входять до об'єднаних дирекцій, музеї, що обслуговуються централізованими бухгалтеріями органів культури, виставкові зали, галереї тощо).
Філії музеїв, які не є юридичними особами, музеї, що працюють на правах відділів, секторів, а також окремо розташовані об'єкти музейного показу звіти за формою N 8-НК не складають. Показники їхньої діяльності враховуються у звітах юридичних осіб, до складу яких вони входять.
Не складають звіти за формою N 8-НК також музеї, які створені у складі підприємств, установ, організацій, навчальних закладів. Інформацію про кількість таких музеїв та основні показники їхньої діяльності відображають обласні історичні та краєзнавчі музеї у розділі IX форми N 8-НК.
Музеї, які на дату складання звіту були тимчасово закриті для відвідування з різних причин (ремонт, зміна експозиції тощо), заповнюють відповідні показники за період своєї діяльності або на дату закриття музею.
Музеї, які були закриті для відвідування протягом усього звітного року з будь-яких причин, наводять у звіті інформацію про фонди, персонал, площу та технічний стан музею, окремі економічні показники та роботу поза музеєм (якщо проводилась). На вільному місці титульної сторінки бланка такі музеї роблять позначку "Не працював протягом року з причини..."
Музеї, ліквідовані протягом звітного року, складають звіти за час своєї діяльності з використанням матеріалів ліквідаційних комісій.
Музеї, створені протягом звітного року, на вільному місці титульної сторінки бланка звіту зазначають реквізити посвідчення про державну реєстрацію музею або рішення засновника про відкриття філії.
2. Порядок та строки подання звіту
Звіт складається відповідно до цієї Інструкції та подається Головному управлінню статистики в Автономній Республіці Крим, обласним, Київському та Севастопольському міським управлінням статистики в установлений термін.
Текстова частина звіту заповнюється українською мовою.
Дані заповнюються у тих одиницях виміру, які вказані у формі.
Звіт підписують керівник музею та головний бухгалтер, які згідно з чинним законодавством несуть відповідальність за достовірність інформації та своєчасність її надання. Звіт скріплюється печаткою закладу.
Про помилки, виявлені музеєм у поданому звіті, адресат повідомляється негайно.
3. Порядок складання звіту
Підставою для складання звіту є посвідчення про державну реєстрацію музею, а також довідка органів державної статистики про занесення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.
При заповненні титульної сторінки та показників звіту використовуються документи:
рішення засновника (засновників) про створення музею;
статут (положення) відповідного музею;
документи, що засвідчують джерела фінансування для належного функціонування музею;
фондово-облікова документація;
нормативно-правові акти, що регулюють діяльність з цього приводу.
При заповненні адресної частини звіту необхідно врахувати таке.
Назва музею та філії повинна вказуватись без скорочень і відповідати назві, зазначеній у документах про заснування.
У рядку "Місцезнаходження" вказується місцезнаходження юридичної особи (поштовий індекс, область, населений пункт, вулиця, номер будинку, номер телефону, номер факсу).
У рядку "Підпорядкованість" музеї, що були передані з відання Міністерства культури та мистецтв України до місцевих органів виконавчої влади, зазначають назву саме місцевого органу.
У рядку "Профіль музею" зазначаються: історичний, археологічний, краєзнавчий, природничий, літературний, мистецький, етнографічний, технічний, галузевий, інший.
У рядку "Статус музею" зазначається згідно з установчими документами: національний, державний, обласний, районний (міський). При цьому "національний" указують лише ті музеї, яким цей статус надано Президентом України.
У рядку "Форма власності" вказується форма, зазначена у довідці органів статистики про занесення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.
У рядку "Форма фінансування" музеї, які фінансуються виключно з державного та місцевого бюджетів, зазначають "бюджетна"; музеї, які використовують кошти, отримані від додаткових джерел фінансування, - "госпрозрахункова"; музеї, які мають, крім бюджетної, госпрозрахункову форму фінансування, - "змішана"; приватні музеї зазначають "госпрозрахункова" або "за рахунок членських внесків".
У рядку "Перебуває на самостійному балансі" філії зазначають "ні".
Музеї, які мають на своєму балансі філії, відділення (представництва) та інші відокремлені підрозділи, указують їхню кількість у відповідному рядку титульної сторінки звіту.
Рамки кодів заповнюються музеєм на підставі інформації, наведеної на титульній сторінці звіту, та довідки органів статистики про занесення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.
4. Заповнення розділу I "Фонди музею"
................Перейти до повного тексту