- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
27.09.2010 N 402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2010 р.
за N 940/18235
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної служби статистики
N 307 від 14.12.2022 )
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею"
Відповідно до статей
4,
14,
18 Закону України
"Про державну статистику", з метою вдосконалення державних статистичних спостережень у сфері діяльності музеїв та отримання повної, всебічної й об'єктивної статистичної інформації НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею", що додається.
2. Респондентам при заповненні форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею" використовувати Інструкцію, затверджену цим наказом.
3. Департаменту статистики послуг (Калачова І.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держкомстату від 29.11.2002
N 420 "Про затвердження форми державного статистичного спостереження з питань діяльності музеїв та Інструкції щодо її заповнення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.12.2002 за N 969/7257(зі змінами).
5. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2011 року.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
Голова О.Г.Осауленко
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра
культури і туризму України В.М.Андріанов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
27.09.2010 N 402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2010 р.
за N 940/18235
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею"
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція призначена для використання музеями, розташованими на території України, які мають статус юридичної особи, при заповненні форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею" (далі - форма N 8-нк).
1.2. Не складають звіти за формою N 8-нк:
філії та відділи музеїв, що не є юридичними особами. Показники їхньої діяльності враховуються у звітах юридичних осіб, до складу яких вони входять;
музеї, що створені і діють у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, що не є юридичними особами. Інформацію про кількість таких музеїв та основні показники їхньої діяльності відображають обласні історичні та краєзнавчі музеї у розділі IX форми N 8-нк.
1.3. Музеї, які на дату складання звіту були тимчасово закриті для відвідування з різних причин (ремонт, зміна експозиції тощо), заповнюють відповідні показники за період своєї діяльності або на дату закриття музею.
1.4. Музеї, які були закриті для відвідування протягом усього звітного року з будь-яких причин, наводять у звіті інформацію про музейні фонди, музейну територію, науково-дослідну й експозиційну роботу (якщо проводилась) та працівників музею.
II. Заповнення розділу А "Загальна інформація"
2.1. Підставою для складання звіту є свідоцтво про державну реєстрацію музею.
2.2. При заповненні розділу А "Загальна інформація" та показників звіту використовуються такі документи:
рішення засновника (засновників) про створення музею;
статут (положення) музею;
фондово-облікова документація;
нормативно-правові акти, що регулюють діяльність у галузі музейної справи.
2.3. У графі "Профіль музею" зазначається вид музею відповідно до чинного законодавства.
За своїм профілем музеї поділяються на:
природничі (антропологічні, біологічні, ботанічні, геологічні, зоологічні, мінералогічні, палеонтологічні);
історичні (загальноісторичні, військово-історичні, історії релігії, історико-побутові, археологічні, етнографічні);
літературні;
художні (образотворчого, декоративно-прикладного, народного, сучасного мистецтва);
мистецькі (театральні, музичні, музеї кіно);
науково-технічні;
комплексні (краєзнавчі, екомузеї);
галузеві;
інші.
2.4. У графі "Статус музею" зазначається статус музею згідно з установчими документами. При цьому "національний" указують лише ті музеї, яким цей статус надано указом Президента України.
III. Заповнення розділу I "Фонди музею"
3.1. Розділ I містить відомості про музейні предмети зберігання і музейні колекції основного та науково-допоміжного фондів, які включені до Музейного фонду України. Розділ заповнюється на підставі фондово-облікової документації.
3.2. У графі 1 наводяться дані про музейні предмети основного фонду, які належать до державної або недержавної частин Музейного фонду України.
3.3. У графі 2 із графи 1 вказуються дані про частину основного фонду, яка є державною власністю і входить до складу державної частини Музейного фонду України.
3.4. Графа 3 містить дані про ті музейні предмети основного фонду (із графи 2), які є унікальними пам'ятками Музейного фонду, мають виняткове художнє, історичне, етнографічне і наукове значення і занесені до Державного реєстру національного культурного надбання.
3.5. У графі 4 наводяться дані про зареєстровану в книзі обліку допоміжних матеріалів частину музейного зібрання, що складається з різноманітних матеріалів, а також пов'язаних з ними бібліотечних фондів, архівів, каталогів та наукової документації музею, які не мають властивостей музейних предметів, але допомагають їх вивченню й експонуванню.
IV. Заповнення розділу II "Класифікація музейних предметів основного фонду музею"
У цьому розділі музейні предмети основного фонду музею, дані про які наведено у графі 1 розділу I, розподіляються за типами відповідно до фондово-облікової документації музею певного профілю.
V. Заповнення розділу III "Рух основного фонду музею"
5.1. У цьому розділі на підставі фондово-облікової документації наводиться інформація про рух основного фонду музею протягом звітного року.
5.2. У графі 1 наводиться кількість музейних предметів основного фонду, що були зареєстровані музеєм протягом року як такі, що надійшли, незалежно від шляхів їх одержання (придбання).
5.3. У графі 2 на підставі даних уніфікованих паспортів наводиться інформація про кількість музейних предметів основного фонду, які пройшли інвентаризацію протягом звітного року, незалежно від того, лишилися зазначені музейні предмети у фондах музею на кінець року чи ні.
5.4. У графі 3 наводяться дані про кількість музейних предметів основного фонду, які були вилучені з фондово-облікової документації протягом звітного року (втрата або руйнування) або передані іншому музею тощо.
5.5. У графі 4 на підставі документації (протоколів, актів, фотографій) про стан музейних предметів, проведених реставраційних оглядів (робіт) або уніфікованих паспортів зберігання наводиться інформація про кількість музейних предметів основного фонду, що потребують реставрації на кінець звітного року.
................Перейти до повного тексту