1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
Н А К А З
N 39 від 05.07.2002
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 липня 2002 р.
за N 598/6886
Щодо затвердження Інструкції про заходи профілактики та ліквідації вірусного гепатиту каченят
Відповідно до статті 7 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ветеринарну медицину" , Положення про Державний департамент ветеринарної медицини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2001 року N 641 "Питання Державного департаменту ветеринарної медицини", та з метою забезпечення епізоотичного благополуччя у птахогосподарствах України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про заходи профілактики та ліквідації вірусного гепатиту каченят (додається).
2. Директору Державного центру ветеринарної медицини птахівництва Демиденку В.М. подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та в 10-денний термін забезпечити його тиражування та надсилання установам ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
3. Головним державним інспекторам ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя довести зазначену Інструкцію до відома установ системи ветеринарної медицини України та забезпечити контроль за її виконанням.
4. У зв'язку з прийняттям цього наказу вважати такою, що не застосовується на території України, "Инструкцию о мероприятиях по борьбе с вирусным гепатитом утят", затверджену Головним управлінням ветеринарії Міністерства сільського господарства СРСР 18 грудня 1978 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Кучерявенка О.О. - заступника Голови Державного департаменту ветеринарної медицини.
Голова Державного департаменту
ветеринарної медицини

П. Вербицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
департаменту ветеринарної
медицини
05.07.2002 N 39
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 липня 2002 р.
за N 598/6886
Інструкція про заходи профілактики та ліквідації вірусного гепатиту каченят
1. Загальні відомості
1.1. Вірусний гепатит каченят - гостра, контагіозна хвороба, яка характеризується ураженням печінки та великою смертністю молодняку (в первинних вогнищах - до 95%).
Збудник хвороби - вірус РНК-геномний з родини Пікорнавірусів, роду Ентеровірусів, розміром 30 - 60 мкм.
До збудника хвороби сприйнятливі каченята перших чотирьох тижнів життя. Каченята можуть гинути протягом години після прояву симптомів захворювання. Клінічно хвороба проявляється в'ялістю, відмовою від корму, нервовими проявами, каченята падають на бік або на спину з проявом судом. Гусенята чутливі до вірусу гепатиту каченят і хворіють як при природному, так і при штучному інфікуванні. Дорослі качки клінічно не хворіють. Качки, що перехворіли, лишаються вірусоносіями і виділяють вірус понад два роки. Не сприйнятливі до вірусу гепатиту каченят інші види птахів та тварини (домашні, дикі і лабораторні).
Джерелом збудника інфекції є хворі й перехворілі на вірусний гепатит каченята та дорослі качки (включаючи диких), їх виділення та інкубаційні яйця.
Джерелом збудника вірусного гепатиту каченят можуть бути також незнезаражені птахопродукти й сировина, а також контаміновані вірусом корми, вода, інвентар, одяг і взуття обслуговуючого персоналу, транспортні засоби тощо, на яких збудник здатний зберігатися тривалий час (у приміщеннях, годівницях - до 10 тижнів, у фекаліях - 37 днів, у воді - до 74 днів, у ґрунті - від 105 до 157 днів).
Діагноз на вірусний гепатит установлюють на підставі епізоотологічних, клінічних та патолого-анатомічних даних (захворювання реєструється тільки серед молодняку, характерна динаміка загибелі з піком на 3-5-й день, при розтині загиблих каченят виявляють геморагічне запалення, некроз печінки і набряк, печінка збільшена, дряблої консистенції, глинистого кольору, численні крапчасті, яскраві крововиливи на поверхні) і підтверджують вірусологічними та серологічними дослідженнями.
Вірусний гепатит каченят з допомогою лабораторних досліджень треба диференціювати від інших інфекцій з гострим перебігом: сальмонельозу, аспергільозу, пастерельозу, грипу, чуми качок і отруєнь.
2. Заходи профілактики вірусного гепатиту каченят
2.1. З метою профілактики вірусного гепатиту каченят необхідно суворо дотримуватись виконання заходів, передбачених Законом України "Про ветеринарну медицину" та Ветеринарно-санітарними правилами для птахівничих господарств і вимогами до їх проектування (затверджені наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 3 липня 2001 року N 53, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 5 липня 2001 року за N 565/5756 ).

................
Перейти до повного тексту