1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 227 від 14.11.2000


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2001 р.
за N 79/5270
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 429 від 26.08.2005 )
Про затвердження Порядку здійснення нагляду за реалізацією тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, мотоблоків, номерних агрегатів до них і тракторних причепів
З метою підвищення відповідальності господарюючих суб'єктів за якість проданих тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, мотоблоків, номерних агрегатів до них і тракторних причепів, забезпечення їх технічного обслуговування в гарантійний період експлуатації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення нагляду за реалізацією тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, мотоблоків, номерних агрегатів до них і тракторних причепів (додається).
2. Державній інспекції по нагляду за технічним станом машин, обладнання та якістю пально-мастильних матеріалів (Гордієнко В.А):
2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
2.2. Вжити заходів щодо забезпечення виготовлення необхідної кількості примірників зазначеного Порядку для керівництва в роботі органами Держтехнагляду та іншими суб'єктами господарювання.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Яковенка В.П.
Міністр І.Кириленко
Затверджено
Наказ Міністерства
аграрної політики
України
14.11.2000 N 227
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2001 р.
за N 79/5270
Порядок здійснення нагляду за реалізацією тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, мотоблоків, номерних агрегатів до них і тракторних причепів
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регламентує здійснення нагляду за реалізацією тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, мотоблоків, номерних агрегатів до них, тракторних причепів (надалі - машини) вітчизняного та іноземного виробництва, що не були в експлуатації і не зареєстровані в органах державного технічного нагляду (надалі - Держтехнагляд), які пройшли реєстрацію в установленому порядку, та за реалізацією машин і номерних агрегатів, що були в користуванні.
1.2. Порядок поширюється на всіх суб'єктів господарювання на території України незалежно від форм власності.
1.3. Суб'єкт господарювання повинен мати торговельну базу з відповідними умовами для зберігання, передпродажної підготовки і сервісного обслуговування, продажу машин і номерних агрегатів, яка відповідає торгово-технологічним та протипожежним нормам.
1.4. Машини і номерні агрегати, що ввозяться на територію України для продажу, підлягають митному оформленню в порядку, установленому чинним законодавством.
1.5. Продаж машин і номерних агрегатів дозволяється особам, які досягли 18 років, за наявності паспорта або документа, що його замінює.
Юридичні особи можуть придбати машини та номерні агрегати за наявності доручення уповноваженої особи підприємства (організації, установи) та особистого паспорта або документа, що його замінює.
1.6. Суб'єкт господарювання для продажу машин і номерних агрегатів повинен мати довідки-рахунки, які є підставою для реєстрації машин і номерних агрегатів в органах Держтехнагляду, та номерні знаки "Транзит" для перегону машин до місця призначення. У супровідних документах робиться відмітка "Перегін" і зазначаються реєстраційні номери.
Бланки довідок-рахунків та номерні знаки "Транзит" є документами суворої звітності (обліку), що зумовлює:
- облік їх одержання, зберігання та використання як бланків суворої звітності (обліку);
- їх виготовлення з друкарською нумерацією відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України від 25.11.93 N 98/118/740 та зареєстрованих Міністерством юстиції України 14.01.94 за N 8/217;
- видачу бланків форм документів тій посадовій особі підприємства (організації), на яку покладено обов'язки з реєстрації виданих та повернутих форм первинного обліку за прибутково-видатковою накладною на бланки суворої звітності (обліку) (типова форма С3-1);
- списання використаних бланків за Актом на списання використаних бланків суворої звітності (типова форма С3-3).
Забезпечення суб'єкта господарювання бланками довідок-рахунків проводиться інспекцією Держтехнагляду Міністерства аграрної політики України, а номерними знаками "Транзит" - інспекцією Держтехнагляду Автономної Республіки Крим, інспекціями Держтехнагляду обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
1.7. Продавець машин, що продані покупцю і доставляються ним своїм ходом до місця реєстрації, видає знаки "Транзит", про що робиться відмітка в довідці-рахунку.
Перегін машин без номерних знаків "Транзит" забороняється. У разі перегону машини для продажу від одного підрозділу (філії) господарюючого суб'єкта до іншого в супровідних документах робиться запис: "Перегін, транзитний номер".
1.8. Суб'єкт господарювання зобов'язаний вести журнал обліку машин, що надійшли до продажу і реалізовані, номерних агрегатів, виданих довідок-рахунків та номерних знаків "Транзит". Журнал зберігається як документ суворої звітності протягом 10 років.
Журнал повинен бути прошнурованим, сторінки пронумерованими. Кінці шнура на останній сторінці журналу фіксуються та скріплюються печаткою інспекції Держтехнагляду. Довідки-рахунки записуються в журналі в порядку зростання номерів.
1.9. Довідка-рахунок заповнюється друкарським способом або від руки чорнилом. У відповідній графі проставляється назва суб'єкта господарювання та дата реалізації машин, підписується керівником (заступником керівника), головним бухгалтером, касиром і завіряється круглою печаткою. Якщо продаж машин і номерних агрегатів відбувається через філію суб'єкта господарювання за погодженням з інспекцією Держтехнагляду, то видача довідок-рахунків здійснюється також за підписами керівника (заступника керівника), головного бухгалтера, касира та завіряється круглою печаткою філії.
Забороняється ставити печатку на незаповнені бланки.
Усі реквізити машин і номерних агрегатів записуються розбірливо, повністю і без помилок.
Якщо при заповненні реквізитів довідки-рахунку була допущена помилка, то над тим словом записується виправлене слово та робиться запис: "Виправленому ... вірити", який завіряється печаткою.
Коли номери агрегатів мають більше семи знаків, то у відповідній графі проставляються останні сім знаків номера, уключаючи літеру, а повні дані дублюються на зворотному боці довідки-рахунку, підписуються керівником і завіряються круглою печаткою.
1.10. На одну машину або агрегат (навіть якщо він без номера заводу-виготовлювача) видається тільки одна довідка-рахунок. Якщо машина або агрегат реалізується за дорученням, то довідка-рахунок видається на ім'я юридичної або фізичної особи, від імені якої діє представник.
1.11. У разі втрати покупцем довідки-рахунку суб'єкт господарювання на підставі заяви власника машини видає нову довідку-рахунок, на якій робить запис: "Дублікат", указує серію, номер і дату раніше виданої довідки-рахунку. Дублікат підписується керівником та бухгалтером і завіряється печаткою суб'єкта господарювання.
Суб'єкт господарювання у десятиденний строк доводить до відома Держтехнагляду про втрату покупцем довідки-рахунку.
1.12. У разі втрати суб'єктом господарювання бланків довідок-рахунків він зобов'язаний негайно сповістити про це територіальний орган Держтехнагляду й орган, від якого ці бланки були одержані. У заяві вказується за яких обставин втрачено бланки, їх кількість, серії та номери.
1.13. Реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на дорожньо-вуличній мережі загального користування трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, тракторні причепи.
Забороняється експлуатація незареєстрованих машин без державних номерних знаків установленого зразка, а також машин, дані яких не відповідають записам у свідоцтві про реєстрацію.
Виготовлення, облік і видачу державних номерних знаків на машини забезпечує інспекція Держтехнагляду.
1.14. Бухгалтерський облік та звітність здійснюються з дотриманням вимог, установлених Законом України від 16.07.99 N 996 "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 N 419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності".
2. Реалізація нових машин і номерних агрегатів
2.1. Документами, що підтверджують правомірність придбання господарюючим суб'єктом для продажу у виготовлювача машин і номерних агрегатів, є:
а) на придбані на території України - приймально-здавальний акт із зазначенням конкретного суб'єкта господарювання або наряд на одержання машин з їх реквізитами.
Бланки зазначених документів є бланками документів суворого обліку.
Бланки довідок-рахунків та номерні знаки "Транзит" є документами суворої звітності (обліку), що зумовлює:
- облік їх одержання, зберігання та використання як бланків суворої звітності (обліку);
- їх виготовлення з друкарською нумерацією відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України від 25.11.93 N 98/118/740 та зареєстрованих Міністерством юстиції України 14.01.94 за N 8/217;
- видачу бланків форм документів тій посадовій особі підприємства (організації), на яку покладено обов'язки з реєстрації виданих та повернених форм первинного обліку за прибутково-видатковою накладною на бланки суворої звітності (обліку) (типова форма С3-1);

................
Перейти до повного тексту