1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 116 від 26.05.93
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 1993 р.
за N 60
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 190 від 13.04.2004 )
Про застосування контрактної форми наймання на роботу ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Мінздоров'я N 217 від 21.10.93 N 161 від 27.08.95 )
На виконання Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 1993 р. N 72 "Про заходи щодо виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. N 203 "Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності", наказу Міністерства охорони здоров'я України від 15 лютого 1993 р. N 28 "Про заходи на виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", наказу Міністерства освіти України від 25 лютого 1993 р. N 47 "Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.93 р. N 72 "Про заходи щодо організації виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" та наказу Міністерства освіти України від 27.04.93 р. N 116 "Про впровадження у закладах освіти України, що є у загальнодержавній власності, контрактної форми наймання керівників та порядок її застосування",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок наймання та звільнення ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи, що є у загальнодержавній власності, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України (додається) та Примірну форму контракту з керівниками закладів освіти, науково-дослідних інститутів, що є у загальнодержавній власності і підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України (додається).
2. Першому заступнику міністра Передерію В.Г., начальнику Головного управління учбових закладів, кадрів і науки Бєлан С.М., начальнику головного економічного управління Кірик Л.М., начальнику юридичного відділу Бєлотєлову М.Г. до 1 вересня 1993 р. забезпечити укладання контрактів з ректорами медичних (фармацевтичного) вузів, інститутів удосконалення лікарів, директорами науково-дослідних установ, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України, згідно з чинним законодавством та затвердженим Положенням.
3. Підготовку матеріалів і організацію підписання контрактів, що укладаються Міністерством охорони здоров'я України, покласти на конкурсні комісії міністерства, Головне управління учбових закладів, кадрів і науки (Бєлан С.М.).
4. Ректорам медичних (фармацевтичного) вузів, інститутів удосконалення лікарів, директорам науково-дослідних установ внести зміни та доповнення до Статутів цих закладів щодо наймання і звільнення керівників згідно з чинним законодавством, постановами Уряду з цих питань та затвердженим Положенням про порядок наймання та звільнення ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи, що є у загальнодержавній власності, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України.
5. Контроль за виконання цього наказу покласти на першого заступника міністерства Передерія В.Г.
Міністр
Погоджено:
Заступник міністра освіти
Ю.П.Спіженко

В.П.Гондюл
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
26.05.1993 N 116
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 1993 р.
за N 60
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок наймання та звільнення ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи, що є у загальнодержавній власності, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України
1. Загальні положення
1.1. Дане Положення поширюється на медичні (фармацевтичний) вузи, інститути удосконалення лікарів, науково-дослідні установи (далі - заклад), підпорядковані Міністерству охорони здоров'я України, які є у загальнодержавній власності і діють на підставі Закону України "Про освіту".
1.2. Відповідно до Закону України "Про освіту", Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 1993 року N 72 "Про заходи щодо організації виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", ст.21 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. N 203 "Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності", наймання на роботу ректора медичного (фармацевтичного) вузу, інституту удосконалення лікарів, директора науково-дослідної установи (далі - керівник закладу), що є у загальнодержавній власності і підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України, здійснюється Міністром охорони здоров'я України або особою, яка його заміщує, шляхом укладання з ним контракту і призначення на посаду. Призначення керівника закладу здійснюється за попереднім погодженням із Міністерством освіти, як центральним органом державного управління освітою.
2. Проведення конкурсу
2.1. Формою відбору кандидатів на посаду керівника закладу, підпорядкованого Міністерству охорони здоров'я України, є конкурс.
Конкурс впроваджується з метою підвищення вимог при доборі висококваліфікованих керівників з урахуванням професійних, організаторських здібностей, моральних та загальнолюдських якостей.
2.2. До проведення конкурсу Міністр охорони здоров'я або особа, яка його заміщає, покладає тимчасове виконання обов'язків керівника закладу на одного із працівників цього закладу.
2.3. Конкурсне заміщення посади керівника закладу проводиться у таких випадках:
2.3.1. створення нового закладу, при реорганізації, перепрофілюванні закладу.
2.3.2. якщо керівник працює на умовах строкового договору (контракту) і термін цього договору (контракту) закінчується, а домовленості про продовження контракту на наступний термін між сторонами немає;
2.3.3. тимчасового виконання обов'язків керівника закладу одним з його працівників;
2.3.4. при наявності вакантної посади.
2.4. Рішення про проведення конкурсу приймає Міністр охорони здоров'я або особа, яка його заміщує, про що видається відповідний наказ.
2.5. Конкурс призначається у такі терміни: якщо посада керівника вакантна, то не пізніше одного місяця до призначення, а якщо посада зайнята, то не пізніше, як за два місяці до закінчення терміну трудового договору (контракту) і вивільнення посади керівника, або змін в організації виробництва і праці.
2.6. Для проведення конкурсу рішенням Міністра охорони здоров'я України або особи, яка його заміщує, у кожному випадку для його проведення створюється конкурсна комісія, до якої входять: представники Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти при вирішенні питання про керівника вищого навчального закладу, науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів (біля одної третини членів конкурсної комісії, які обираються загальними зборами, на конференцію трудового колективу, або вченою радою), органів державної влади Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
( Абзац перший пункту 2.6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
Кількісний і персональний склад комісії, а також її голова визначаються і затверджуються у наказі про оголошення конкурсу і створення конкурсної комісії.
Завданням конкурсної комісії є надання обгрунтованих пропозицій про те, кого із осіб, які беруть участь у конкурсі, призначити на посаду.
2.7. Оголошення про проведення конкурсу та терміну подання заяв, вимоги до претендентів та їх програм, матеріалів, що подаються, публікуються у засобах галузевої та місцевої інформації.
2.8. В конкурсі на заміщення посади керівника закладу можуть брати участь громадяни України, які мають, як правило, науковий ступінь доктора наук і вчене звання професора, високі моральні якості і організаторські здібності, глибокі професійні знання, досвід наукової, науково-педагогічної роботи.
2.9. Після закінчення терміну подання заяв протягом двох тижнів, але не пізніше терміну закінчення конкурсу, конкурсна комісія вивчає відповідність матеріалів, поданих претендентами на участь у конкурсі, вимогам, для заміщення цієї посади. За бажанням претендентів, а також за дорученням конкурсної комісії їм може бути надана можливість для ознайомлення із закладом освіти, вивчення питань, пов'язаних із виконанням обов'язків керівника, зустрічі із трудовим колективом, викладення своєї програми. За наявності двох і більше учасників конкурсна комісія зобов'язана провести у закладі освіти рейтинг претендентів, які беруть участь у конкурсі.
( Абзац перший пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
На підставі співбесіди з кандидатами на посаду керівника, оцінок його праці на цій чи іншій посаді, результатів зустрічі із працівниками цього закладу конкурсна комісія на своєму засіданні у складі не менше 2/3 членів комісії приймає рішення, кого із претендентів пропонувати на заміщення посади керівника відповідно до умов оголошеного конкурсу.
( Абзац другий пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
Рішення конкурсної комісії приймається відкритим або таємним голосуванням. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більше половини присутніх членів комісії.
( Абзац третій пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
Якщо голоси розділилися порівну, то приймається рішення, за яке віддав голос голова комісії. Якщо жоден із учасників конкурсу не отримав більшості голосів присутніх членів комісії, за рішенням конкурсної комісії може бути проведено повторне голосування. Конкурс вважається таким, що не відбувся у тому разі, коли за підсумками повторного голосування жоден із учасників конкурсу не набрав необхідної кількості голосів або були допущені процедурні чи інші порушення порядку проведення конкурсу, встановленого цим Положенням.
( Абзац четвертий пункту 2.9 в редакції Наказу Мінздоров'я N 161 від 27.08.95 )
2.10. Рішення конкурсної комісії розглядає колегія Міністерства охорони здоров'я України і приймає відповідне рішення щодо призначення претендента на посаду.
Рішення колегії є підставою для укладання з претендентом контракту і призначенням його на посаду керівника закладу.
3. Умови укладання контракту
3.1. Відповідно до ст.21 Кодексу законів про працю України контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання можуть встановлюватися угодою сторін.
3.2. Відповідно до ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" наймання на роботу керівника закладу, підпорядкованого МОЗ України, здійснюється шляхом укладання з ним контракту і призначення на посаду.
3.3. Відповідно до ст.24 Кодексу законів про працю України контракт установленого зразка укладається у письмовій формі і підписується міністром охорони здоров'я України або за його дорученням заступником міністра та особою, яка призначається на відповідну посаду.
3.4. Контракт оформляється в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігається у кожної з сторін контракту.
3.5. Контракт є підставою для видання наказу (розпорядження) про призначення на посаду з дня, встановленого за угодою сторін у контракті, і для дострокового звільнення в разі, коли сторони не виконують умови контракту.
3.6. Контракт набирає чинності з моменту його підписання і може бути змінений тільки за угодою сторін у письмовій формі.
4. Зміст контракту
4.1. У контракті передбачається строки його дії, вимоги до збереження державного майна, права, обов'язки та відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці (виконання робіт), умови розірвання контракту, соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання прийнятих на себе зобов'язань, з урахуванням особливостей та фінансового стану закладу.
4.2. У контракті з керівником, крім загальних вимог, передбачених у п.4.1 цього Положення, слід урахувати показники ефективності використання закріпленого за закладом державного майна і результати педагогічної, наукової, лікувально-профілактичної та господарської діяльності закладу.
Враховуючи особливості діяльності закладу, у контракті з її керівником можуть бути передбачені й інші умови (вимоги).
4.3. Контракт може бути укладений на строк від 1 до 5 років. Конкретний термін контракту визначається угодою сторін.
За два місяці до закінчення строку чинності контракту за угодою сторін він може бути продовжений, або укладений на новий термін. У таких випадках конкурс не оголошується.
Керівник подає звіт міністерству за попередній строк роботи. Термін наступного укладання контракту вирішується у кожному конкретному випадку угодою сторін, з урахуванням особистих наслідків роботи керівника на цій посаді.
4.4. При невиконанні або неналежному виконанні сторонами обов'язків, передбачених у контракті, останній може бути достроково розірваний з попереднім попередженням відповідної сторони за два тижні.
4.5. Умови оплати праці керівника закладу, що визначається у контракті, повинні встановлюватися у прямій залежності від результатів педагогічної, наукової, лікувально-профілактичної та господарської діяльності закладу.
При цьому розмір посадового окладу керівника не може бути нижчим від розміру мінімального посадового окладу, передбаченого на цій посаді єдиною тарифною сіткою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 року N 44, а також Декретом Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1992 року "Про оплату праці".
У контракті можуть бути визначені умови підвищення або зниження обумовленого розміру оплати праці, встановлення надбавок, премій, винагород за підсумками роботи.
Система матеріального заохочення керівника закладу повинна сприяти досягненню довготермінових результатів діяльності закладу, встановленню прямої залежності між розмірами оплати праці та показниками, що характеризують виконання зобов'язань за контрактом.
4.6. Тривалість відпустки керівника закладу не може бути меншою, ніж передбачено чинним законодавством.
4.7. За угодою сторін у контракті можуть бути визначені інші умови, необхідні для виконання сторонами прийнятих на себе зобов'язань.
4.8. У разі дострокового припинення контракту з незалежних від керівника закладу причин, у контракті можуть бути встановлені додаткові гарантії та компенсації.
4.9. При укладенні контракту сторони можуть передбачити додаткові пільги, не встановлені чинним законодавством, за рахунок власних коштів закладу (виплата додаткової винагороди, надання матеріальної допомоги до щорічної відпустки, тощо). За умови припинення контракту в зв'язку з виходом керівника закладу на пенсію або одержанням ним трудового каліцтва можуть передбачатися виплати компенсацій, крім встановлених пенсій та виплат, пов'язаних з відшкодуванням заподіяної йому шкоди.
4.10. З обраними або призначеними на посаду до прийняття Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" та цього Положення керівниками закладів, що перебувають у загальнодержавній власності, також укладається або переукладається контракт. У разі відмови керівника від укладання контракту, трудовий договір з ним припиняється відповідно до п.6 ст.36 Кодексу законів про працю України. У разі відмови власника від укладання контракту з керівником трудовий договір з ним припиняється за п.1 ст.40 цього Кодексу. В окремих випадках власник має право зберегти з керівником трудові відносини на визначений діючий трудовим договором строк(передпенсійний вік, тощо).
4.11. Керівники, які досягли пенсійного віку і призначені на посаду за строковим трудовим договором (контрактом), не можуть бути звільнені до закінчення його строку на підставі п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України.
4.12. Керівники закладів- дійсні члени і члени-кореспонденти Академії наук України, Академії медичних наук України, які досягли пенсійного віку після закінчення терміну трудового договору (контракту), можуть призначатися радниками керівника закладу.
5. Розірвання контракту
5.1. Контракт з керівником закладу може бути розірваний на підставах, установлених чинним законодавством, а також передбачених у контракті.
При цьому розірвання контракту з ініціативи Міністерства охорони здоров'я України або керівника закладу повинно проводитися з урахуванням гарантій, встановлених чинним законодавством.
5.2. При розірванні контракту на підставах, встановлених у контракті, але не передбачених чинним законодавством, звільнення проводиться згідно з п.8 ст.36 Кодексу законів про працю України, про що робиться відповідний запис у трудовій книжці керівника закладу.
5.3. На керівника закладу, який уклав контракт відповідно до цього Положення, повністю поширюються пільги та компенсації, встановлені чинним законодавством у разі вивільнення.
5.4. Трудові спори між сторонами контракту розглядаються у порядку, встановленому чинним законодавством.
6. Заключне положення
6.1 Керівник закладу освіти, науково-дослідного інституту, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України, укладає трудовий договір, контракт, в тому числі на конкурсній основі, із своїми заступниками, керівниками структурних підрозділів, іншими працівниками згідно з чинним законодавством.
( Пункт 6.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я N 217 від 21.10.93 )
Міністр
 
Ю. П. Спіженко
ЗАТВЕРДЖЕНО 
наказом Міністерства
охорони здоров'я України
від 26 травня 1993 р. N 116
ПРИМІРНА ФОРМА КОНТРАКТУ
З КЕРІВНИКАМИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ, НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ІНСТИТУТІВ, ЩО Є У ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНІЙ ВЛАСНОСТІ І ПІДПОРЯДКОВАНИХ МІНІСТЕРСТВУ
ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
"___ " _________199___р. N____________
_________________________________________________________________
місце укладання
Міністерство охорони здоров'я України, іменоване надалі
"Міністерство" в особі __________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові
__________, діюче на підставі Положення про Міністерство охорони
керівника)
здоров'я України з одного боку,
та _____________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
іменований надалі "Керівник" з іншого боку, що надалі іменуються
"Сторони", уклали цей контракт на строк з "___"_________199___р.
по "___"____________199___р. про нижченаведене:
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. ________________________________________________________
                      (прізвище, ім'я та по батькові) 

................
Перейти до повного тексту