- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Декрет
Д Е К Р Е Т
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
( Декрет втратив чинність на підставі Закону
N 79-IX від 12.09.2019, ВВР, 2019, N 44, ст.277 )
Про довірчі товариства
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 19, ст.207 )
( Із змінами, внесеними згідно із Законами
N 90/95-ВР від 14.03.95, ВВР, 1995, N 14, ст.93
N 3370-IV від 19.01.2006, ВВР, 2006, N 22, ст.184 )
Цей Декрет визначає поняття довірчого товариства, особливості його створення та діяльності.
Стаття 1. Довірче товариство та правові основи його діяльності
Довірче товариство - товариство з додатковою відповідальністю, яке здійснює представницьку діяльність відповідно до договору, укладеного з довірителями майна щодо реалізації їх прав власників. Майном довірителя є кошти, цінні папери та документи, які засвідчують право власності довірителя.
Довіритель майна - юридична особа або громадянин, які передають довірчому товариству повноваження власника належного їм майна відповідно до умов укладеного між ними договору.
Довірче товариство має розрахунковий рахунок, який відкривається комерційним банком, що обслуговує здійснення довірчих операцій і забезпечує відповідальне зберігання власних коштів довірчого товариства та майна довірителів.
Довірчі операції - послуги, які довірче товариство надає довірителям майна.
Правила створення, діяльності, а також права та обов'язки учасників і засновників довірчого товариства визначаються Законом України
"Про господарські товариства" з урахуванням особливостей, встановлених цим Декретом.
Стаття 2. Особливості створення довірчого товариства
Установчий договір має передбачати домовленість про відповідальність щодо обов'язків перед комерційним банком та довірителями майна, про право довірених осіб на підпис чеків, проведення інших операцій або отримання документів, що знаходяться на відповідальному зберіганні в комерційному банку.
Статутний фонд довірчого товариства повинен становити не менше 1 млн. українських карбованців і формується виключно за рахунок коштів та цінних паперів учасників. До моменту реєстрації довірчого товариства кожен з його засновників зобов'язаний внести на тимчасовий рахунок не менш як 50 відсотків від вказаного в установчих документах розміру його вкладу до статутного фонду, що повинно підтверджуватися документами, виданими комерційним банком. Фінансовий стан засновників (крім фізичних осіб) довірчих товариств щодо їх спроможності здійснити відповідні внески до статутного фонду повинен бути перевірений аудитором (аудиторською фірмою).
( Частина друга статті 2 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 90/95-ВР від 14.03.95 )
У тримісячний термін після реєстрації довірчого товариства кожен засновник зобов'язаний повністю внести свій вклад. Якщо засновники довірчого товариства не внесли свого вкладу до статутного фонду, комерційний банк припиняє ведення рахунків цього товариства.
Учасники довірчого товариства відповідають за його зобов'язаннями своїми внесками до статутного фонду, а при недостатності цих сум - додатково належним їм майном у п'ятикратному розмірі до внеску кожного учасника.
Відносини між довірчим товариством і комерційним банком визначаються договором, який повинен відповідати типовому договору, що затверджується Фондом державного майна України та Національним банком України.
................Перейти до повного тексту