- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 73 від 24.03.93 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 травня 1993 р. за N 49 |
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Міносвіти
N 57 від 03.03.94 )
Затверджено
наказом Міністерства освіти
України від 24 березня 1993 р.
N 73 ( z0048-93 )
Положення про прийом у 1993 році на перший курс вищих навчальних закладів України, які беруть участь в експерименті
Експеримент проводиться з метою відпрацювання нових ефективних систем комплектування вищих навчальних закладів і розповсюджується на педагогічні інститути України та інші вищі навчальні заклади, які виявляють бажання взяти участь в ньому.
1. На перший курс вищих навчальних закладів вступають громадяни України, які мають повну загальну середню освіту. Підготовка громадян зарубіжних країн здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р.
N 136 "Про навчання іноземних громадян в Україні".
2. Прийом до вищих навчальних закладів проводиться із спеціальностей кваліфікаційного рівня спеціаліст, а для технікумів - молодший спеціаліст.
3. Фінансування підготовки фахівців у вищих навчальних закладах проводиться за рахунок коштів:
- державного бюджету;
- місцевого бюджету;
- галузевих міністерств, відомств, підприємств, організацій та установ;
- приватних осіб.
4. Максимальний граничний обсяг прийому на перші курси встановлюється для кожного вищого навчального закладу міністерством і відомством, в підпорядкуванні яких знаходиться вищий навчальний заклад.
5. Обсяги підготовки фахівців з вищою освітою, яка фінансується з державного бюджету, у розрізі спеціальностей встановлюють міністерства і відомства, в підпорядкуванні яких знаходяться вищі навчальні заклади за погодженням з Мінекономіки України. Обсяги такої підготовки можуть складати до 100 відсотків встановленого максимального граничного обсягу підготовки.
6. Обсяги підготовки, яка фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, у розрізі спеціальностей та за формами навчання визначаються управліннями освіти Ради Міністрів Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій і встановлюються для вищого навчального закладу шляхом укладання відповідних угод при наявності позитивної різниці між встановленим максимальним граничним обсягом підготовки та обсягом підготовки, яка фінансується за рахунок бюджету держави.
7. Обсяги галузевого замовлення для вищого навчального закладу із спеціальностей відповідних кваліфікаційних рівнів визначаються потребами галузевих міністерств та відомств, підприємств, організацій, установ, не врахованими у замовленнях на підготовку за рахунок державного та місцевого бюджетів і встановлюються шляхом двобічних угод при наявності позитивної різниці між встановленим максимальним граничним обсягом підготовки та сумарним обсягом підготовки, яка фінансується за рахунок державного та місцевого бюджетів.
8. Обсяги підготовки за замовленням приватних осіб визначаються вищим навчальним закладом при наявності позитивної різниці між встановленим максимальним граничним обсягом підготовки зі спеціальності та сумарним обсягом підготовки, яка фінансується за рахунок державного і місцевого бюджетів та коштів галузевих міністерств, відомств, підприємств, організацій, установ.
9. Організацію прийому до вищого навчального закладу здійснює приймальна комісія, яка затверджується наказом ректора (директора) вищого навчального закладу і діє відповідно до Положення про приймальну комісію (наказ Мінвузу України від 28.02.92 р. N 39).
10. Кожний вищий навчальний заклад згідно з даним Положенням розробляє правила прийому.
В правилах прийому до вищого навчального закладу обумовлюються:
- перелік спеціальностей;
- встановлені максимальні граничні обсяги підготовки; обсяги підготовки, що фінансуються за рахунок бюджету держави, місцевого бюджету, коштів галузевих міністерств, відомств, організацій, установ та приватних замовників (окремо для кожного з типів підготовки) з кожної спеціальності та форми навчання і квоти цільового прийому;
- перелік загальноосвітніх дисциплін з кожної спеціальності, результати яких враховуються у сумарному рейтингу абітурієнта (визначається Міністерством освіти України);
- гранична кількість балів (180), їх розподіл та критерії оцінки знань за складовими програми фахових випробувань;
- додаткові умови при конкурсному зарахуванні на підготовку, яка фінансується з місцевого бюджету, галузевими міністерствами, відомствами, підприємствами, установами та приватними особами;
- порядок заліку результатів першого етапу фахових випробувань на другому етапі зарахування (встановлює приймальна комісія);
- загальний порядок зарахування та порядок зарахування вступників, які мають однаковий рейтинг;
- порядок розгляду апеляцій на результати фахових випробувань.
11. Вступники в період з 16 червня до 30 червня надсилають поштою або подають особисто до вищого навчального закладу заяву про вступ до вищого навчального закладу, в якій вказують обрану спеціальність, форму навчання, а також своє рішення щодо вибору джерел фінансування його навчання, які означені у пунктах 5 - 8 даного Положення. При цьому абітурієнт відповідно до своїх можливостей може одночасно вказати декілька варіантів, рангувавши їх пріоритетність за своїм бажанням.
................Перейти до повного тексту