1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 57 від 03.03.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 березня 1994 р.
за N 42/251
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міносвіти N 30 від 07.02.95 )
Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України, Положення про порядок проведення тестування із загальноосвітніх дисциплін та Положення про центр тестування
1. Затвердити схвалені колегією Міністерства освіти України (протокол N 20 від 26.01.94 р.):
- Умови прийому до вищих навчальних закладів України (додається);
- Положення про порядок проведення тестування із загальноосвітніх дисциплін (додається);
- Положення про центр тестування (додається).
2. Ректорам (директорам) вищих навчальних закладів України:
2.1. Розробити і до 10.04.94 р. затвердити Правила прийому до вищого навчального закладу відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України.
2.2. Інформацію про Правила прийому до вищого навчального закладу довести до відома абітурієнтів через засоби масової інформації.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра В.П.Гондюла.
4. З введенням в дію цього наказу втратив чинність наказ Міністерства від 24 березня 1993 р. N 73.
Міністр П.М.Таланчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міносвіти України
від 3.03.94 р. N 57
УМОВИ
прийому до вищих навчальних закладів України
1. На перший курс вищих навчальних закладів приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту. До навчальних закладів 1 та 2 рівня акредитації проводиться також прийом громадян, які мають освіту в обсязі основної школи. Підготовка громадян зарубіжних країн здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. N 136 "Про навчання іноземних громадян в Україні".
2. Усі вступники користуються рівними правами незалежно від статі, расової, національної приналежності, соціального та майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, віросповідання, місця проживання та інших обставин.
3. Прийом до вищих навчальних закладів 3 та 4 рівня акредитації (університетів, академій, консерваторій, інститутів) проводиться із спеціальностей кваліфікаційного рівня - спеціаліст або, за погодженням з Міністерством освіти України, напрямків вищої освіти за професійним спрямуванням (бакалавратів). До вищих навчальних закладів 2 рівня акредитації (коледжів, вищих училищ) із спеціальностей кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст або, за погодженням з Міністерством освіти України, напрямків вищої освіти за професійним спрямуванням (бакалавратів). Для вищих навчальних закладів 1 рівня акредитації (технікумів, училищ) із спеціальностей кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст.
4. Фінансування підготовки фахівців у вищих навчальних закладах проводиться за рахунок коштів:
- державного бюджету;
- місцевого бюджету (обласного, міського, районного, селищного та ін.);
- галузевих міністерств, відомств, підприємств, організацій та установ;
фізичних та юридичних осіб.
5. Обсяги підготовки фахівців з вищою освітою, що фінансується з державного бюджету. За спеціальностями встановлюють міністерства і відомства, у підпорядкуванні яких знаходяться вищі навчальні заклади, за погодженням з Мінекономіки України.
Обсяг цільового прийому встановлюється відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції Закону України від 19.12.91 р. із змінами та доповненнями від 1.07.92 р.) і постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.92 р. N 408 "Про пільги для сільської молоді при прийомі до вищих навчальних закладів, удосконалення системи перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів".
6. Обсяги підготовки, що фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, за спеціальностями та за формами навчання визначаються Міністерством освіти Республіки Крим та управліннями освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій і встановлюються для вищого навчального закладу шляхом укладання відповідних угод між вищим навчальним закладом та державними органами місцевої виконавчої влади.
7. Обсяги галузевого замовлення для вищого навчального закладу із спеціальностей відповідних кваліфікаційних рівнів визначаються потребами галузевих міністерств та відомств, підприємств, організацій, установ, не врахованими у замовленнях на підготовку за рахунок державного та місцевого бюджетів, і встановлюються шляхом двосторонніх угод між вищим навчальним закладом та міністерствами, відомствами, підприємствами, організаціями та установами.
8. Кількість студентів, підготовка яких фінансується фізичними та юридичними особами визначається вищим навчальним закладом як різниця між встановленим максимальним обсягом підготовки та сумарним обсягом підготовки, що фінансується за рахунок державного і місцевого бюджетів та коштів галузевих міністерств, відомств, підприємств, організацій, установ.
9. Поновлення на старші курси проводиться навчальним закладом, але кількість осіб, які навчаються на старших курсах за держзамовленням, не повинна перевищувати обсягу їх прийому на 1 курс.
Для одержання другої вищої освіти прийом проводиться на старші курси на вакантні місця за умовами, що визначає вищий навчальний заклад.
10. Особи, які вирішили вступати до вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації, з 1 квітня до 10 липня проходять тестування з загальноосвітніх дисциплін (додаток N 1 і N 2).
Для випускників загальноосвітніх шкіл 1994 року тестування поєднується з випускними іспитами і проводиться в середніх загальноосвітніх школах.
Для випускників загальноосвітніх шкіл минулих років, випускників вищих навчальних закладів I та II рівнів акредитації, професійно-виховних навчальних закладів (незалежно від року закінчення), а також для слухачів системи довузівської підготовки тестування може проводитись в центрах тестування, що створюються при приймальних комісіях вищих навчальних закладів, або за погодженням декількох вищих навчальних закладів в об'єднаному центрі тестування. Центри тестування затверджуються Міністерством освіти України до 1.04.94 р.
Приймальним комісіям вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації надається також право, за згодою вступника, який не проходив тестування, зарахувати оцінки з відповідних загальноосвітніх дисциплін з документу про освіту (атестат або диплом в оригіналі), як оцінки з тестування. В таких випадках зарахування оцінок проводиться з використанням шкали перевідних коефіцієнтів, яка надається в правилах прийому цього вищого навчального закладу.
При проведенні тестування:
- середні загальноосвітні школи керуються Положенням про порядок проходження тестування;
- центри тестування - положенням про центри тестування та положенням про порядок проходження тестування із загальноосвітніх дисциплін.
Особи, які вирішили вступати до вищих навчальних закладів I та II рівнів акредитації складають вступні випробування визначені правилами прийому відповідного навчального закладу.
11. Для вступників, які атестовані з української мови, тестування, або іспит з цієї дисципліни є обов'язковим. Особи, які не вивчали і не атестовані з української мови, проходять тестування, або складають іспит з російської мови.
12. Після проходження тестування з кожної дисципліни вступник отримує документ про результати тестування форму якого встановлює Міністерство освіти України (сертифікат, додаток N 3), який з відповідними документами подає до приймальної комісії вищого навчального закладу.
13. Організацію прийому до вищого навчального закладу здійснює приймальна комісія, яка затверджується наказом ректора (директора) вищого навчального закладу і діє відповідно до Положення про приймальну комісію вищого навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 28.02.92, N 39.
14. Кожний вищий навчальний заклад, відповідно до цих Умов, не пізніше як за два місяці до початку прийому документів, розробляє і затверджує в міністерствах або відомствах, за підпорядкуванням, узгоджені з Міністерством освіти, правила прийому. В правилах прийому до вищого навчального закладу обумовлюється:
- перелік спеціальностей;
- встановлені обсяги підготовки в тому числі:
- обсяги підготовки, що фінансуються за рахунок бюджету держави, місцевого бюджету, коштів галузевих міністерств, відомств, організацій, установ, фізичних та юридичних осіб (окремо для кожного з типів підготовки), з кожної спеціальності та форми навчання і квоти цільового прийому;
- перелік загальноосвітніх дисциплін для кожної спеціальності (додаток N 2 до Умов прийому до вищих навчальних закладів України), результати тестування з яких враховуються у сумарному рейтингу абітурієнта;
- перелік вступних випробувань зі спеціальностей;
- гранична кількість балів, їх розподіл та критерії оцінки знань за складовими програм вступних випробувань, якщо їх проводить вищий навчальний заклад;
- порядок заліку результатів тестування із загальноосвітніх дисциплін;
- загальний порядок зарахування на відповідну форму навчання та порядок зарахування вступників, які мають однаковий рейтинг;
- порядок розгляду апеляцій на результати вступних випробувань.
15. Строки прийому документів на денну форму навчання визначаються правилами прийому до вищого навчального закладу. Прийом документів закінчується 17 липня для вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації і 23 липня, для вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації. Вступні випробування проводяться з 18 липня - для вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації, і з 24 липня для вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації. На спеціальності мистецтва, а також на навчання без відриву від виробництва - в строки встановлені вищим навчальним закладом. Зарахування на денну форму навчання проводиться не пізніше 1 серпня, а на навчання без відриву від виробництва - не пізніше 10 днів після закінчення вступних випробувань.
16. Вступники надсилають поштою або подають особисто до вищого навчального закладу заяву про вступ до вищого навчального закладу, в якій вказують обрану спеціальність, форму навчання. До заяви вступник додає: документ про повну загальну середню освіту (або документ про освіту в обсязі основної школи) в оригіналі, сертифікати (в оригіналі) з результатами тестування з загальноосвітніх дисциплін (для вступників до вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації), медичну довідку за формою 086-У, 6 фотокарток розміром 3 х 4 см. Паспорт (свідоцтво про народження, для осіб, які вступають до вищих навчальних закладів на базі основної школи (9 кл) ) вступник пред'являє особисто. При відсутності повного комплекту документів вступник до випробувань та зарахування не допускається.

................
Перейти до повного тексту