1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 73 від 24 березня 1993 р.
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 травня 1993 р.
за N 48
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міносвіти N 57 від 03.03.94 )
Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України та Положення про прийом у 1993 році на перший курс до вищих навчальних закладів України, які беруть участь в експерименті
1. Затвердити схвалені колегією Міністерства освіти України (протокол N7/6 від 27.01.93 р.):
- Умови прийому до вищих навчальних закладів України (додаються);
- Положення про прийом у 1993 році на перший курс до вищих навчальних закладів України, які беруть участь в експерименті.
2. Ректорам вищих навчальних закладів України:
2.1. Розробити і затвердити Правила прийому до вищого навчального закладу відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України та Положення про прийом у 1993 році на перший курс до вищих навчальних закладів України, які беруть участь в експерименті.
2.2. Інформацію про Правила прийому до вищого навчального закладу довести до відома абітурієнтів через засоби масової інформації.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Гондюла В. П.
Міністр П. М. Таланчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міносвіти України
від 24.03.93 N 73
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 травня 1993 р.
за N 48
УМОВИ
прийому до вищих навчальних закладів України
1. До вищих навчальних закладів приймаються громадяни України. Підготовка громадян зарубіжних країн здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. N 136 "Про навчання іноземних громадян в Україні".
2. Всі вступники користуються рівними правами.
3. Правила прийому розробляються вищими навчальними закладами відповідно до цих Умов не пізніше як за 3 місяці до початку прийому документів.
4. Прийом документів на денну форму навчання проводиться з 25 червня по 15 липня, вступні випробування - з 16 липня, на спеціальності мистецтва, а також на навчання без відриву від виробництва - в строки, встановлені вищим навчальним закладом. Зарахування на денну форму навчання проводиться не пізніше 5 серпня, а навчання без відриву від виробництва - не пізніше 10 днів після закінчення вступних випробувань.
5. Кількість та форми проведення вступних випробувань встановлюються приймальними комісіями вищих навчальних закладів.
Для вступників, які атестовані з української мови і вивчали її не менше 5 років, встановлюється обов'язковий іспит з цієї мови.
Абітурієнтам можуть пропонувати вступні іспити, творчі та професійні конкурси, тестування (з використанням комп'ютерної техніки та діагностичних систем), співбесіди для визначення рівня загальноосвітньої підготовки, нахилу та здібностей, необхідних для оволодіння спеціальністю.
Вищий навчальний заклад може прирівняти до вступних іспитів інші випробування, які проводяться в системі освіти (випускні іспити в середньому загальноосвітньому навчальновиховному закладі, олімпіади, конкурси тощо).
6. До заяви про прийом до вищого навчального закладу вступники додають документ про повну загальну середню освіту в оригіналі, медичну довідку за формою 086-У, копію з трудової книжки (для осіб, які мають стаж роботи), 6 фотокарток розміром 3х4 см та особисто пред'являють паспорт. Громадяни зарубіжних країн крім того додають договір (контракт) на підготовку з гарантією повної компенсації затрат на підготовку або цільове направлення.
7. Вступні випробування із загальноосвітніх дисциплін проводяться за програмами середньої загальноосвітньої школи. Програми творчих конкурсів та іспитів з дисциплін, для яких не передбачено шкільних програм, розробляються вищими навчальними закладами і затверджуються міністерствами (відомствами), які мають навчально-виховні заклади.

................
Перейти до повного тексту