1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛУГАНСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
22.03.2004 N 193
Про введення в дію "Технологічної схеми анулювання ВМД та анулювання реєстраційного номера ВМД у Луганській митниці"
Відповідно до "Положення про вантажну митну декларацію", затвердженого Постановою КМУ від 09.06.97 N 574, наказу ДМСУ від 14.10.02 N 561 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів із застосуванням ВМД" (зі змінами та доповненнями згідно наказу ДМСУ від 21.10.03 N 715, а також окремих нормативних та розпорядчих документів ДМСУ, з метою вдосконалення процесу проведення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 01.04.04 Технологічну схему анулювання ВМД та анулювання реєстраційного номера ВМД у Луганській митниці (далі - Технологічну схему), наведену у додатку до даного наказу.
2. Заступнику начальника митниці - начальнику відділення по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил, начальникам митних постів, начальникам відділів: вантажного, митних платежів, контролю за доставкою вантажів, контролю митної вартості та номенклатури, статистики, контролю та аналізу та загального, під особисту відповідальність:
2.1. Забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про введення в дію Технологічної схеми.
2.2. Забезпечити опрацювання та дотримання положень та термінів, зазначених у Технологічній схемі, у очолюваних підрозділах.
3. Начальнику загального відділу Мальцевій Р.В. довести цей наказ до відома всіх структурних підрозділів митниці.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митниці Кудрявцева В.І.
Начальник митниці С.К.Ралік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Луганської митниці
22.03.2004 N 193
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
анулювання ВМД та анулювання реєстраційного номера ВМД у Луганській митниці м. Луганськ 2004 р.
1. Загальні положення
Цією Технологічною схемою встановлюється послідовність дій посадових осіб під час анулювання вантажних митних декларацій, оформлених у підрозділах Луганської митниці.
Технологічна схема розроблена на підставі чинних нормативно-правових актів:
"Положення про вантажну митну декларацію", затвердженого Постановою КМУ від 09.06.97 N 574;
наказу ДМСУ від 08.12.98 N 771 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335;
наказу ДМСУ від 28.02.03 N 129 "Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів" (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.06.03 за N 424/7745);
наказу ДМСУ від 14.10.02 N 561 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів із застосуванням ВМД" (зі змінами та доповненнями згідно наказу ДМСУ від 21.10.03 N 715;
наказу ДМСУ від 24.04.99 N 240 "Про затвердження Порядку заповнення та використання попереднього повідомлення" (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.05.19 за N 306/3599 із змінами і доповненнями, внесеними наказами Державної митної служби України від 12.11.99 N 720 та від 28.04.00 N 251;
наказу ДМСУ від 10.12.01 N 797 "Про введення в дослідну експлуатацію програмно-інформаційних комплексів";
наказу ДМСУ від 10.12.01 N 800 "Про затвердження Положення про порядок скасування інформації з контролю за доставкою вантажів, модифікації й анулювання електронної копії вантажної митної декларації в центральній базі даних Держмитслужби України";
листа ІАМУ від 25.07.01 N 31/23-19-434-ЕП "Щодо анулювання ВМД типу АД, ПД, ПП";
листа ДМСУ від 21.05.03 N 11/4-31-7757-ЕП "Про звітність митних органів";
листа ДМСУ від 26.02.99 N 10/1-504-ЕП;
листа ДМСУ від 29.07.98 N 09/1-1680-ЕП;
листа ІАМУ від 25.07.01 N 31/23-19-434-ЕП "Щодо анулювання ВМД типу АД, ПД, ПП".
Терміни, що вживаються в технологічній схемі:
Вантажна митна декларація (надалі - ВМД) - заява, що містить відомості про товари та інші предмети і транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України або про зміну митного режиму щодо цих товарів, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів. Порядок заповнення ВМД визначається відповідними нормативними актами України і ДМСУ.
Електронна копія вантажної митної декларації (надалі - ЕК ВМД) - митна електронна інформація, яка відображає дані, що містяться у ВМД, після її оброблення засобами електронно-обчислювальної техніки митних органів. Форма та структура ЕК ВМД, кодування символів, засоби пересилання визначаються ДМСУ.
Реєстраційний номер ВМД - цифровий код, структуру якого встановлено чинними нормативно-правовими актами.
Анулювання ВМД та її електронної копії - процедура яка спрямована на визнання ВМД недійсною, з моменту подання заяви суб'єкта ЗЕД або службової записки начальника структурного підрозділу про необхідність анулювання ВМД до моменту вилучення ЕК ВМД із загальної бази даних та одночасного розміщення її в окремій базі.
Картка узгодження анулювання ВМД відділами (секторами) (надалі Картка) (Додаток 1) - документ, що подається ініціатором анулювання ВМД.
Підрозділ митного оформлення (далі - ПМО) - підрозділ митного органу, посадові особи якого здійснюють митне оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням ВМД або їх пропуск через митний кордон України.
Інші терміни, що вживаються в даному порядку, визначені у чинних нормативно - правових актах, що регулюють митну справу в Україні.
Загальні вимоги щодо здійснення процедури анулювання ВМД та попередніх повідомлень
Після закінчення процедури митного оформлення, ВМД може бути анульована тільки за рішенням начальника (заступника начальника) митниці або вищого митного органу.
Процедура анулювання ВМД здійснюється за письмовим зверненням суб'єкта ЗЕД або підприємства, що здійснює декларування товарів та інших предметів до митного органу про визнання ВМД недійсною. Зразок звернення наведено у додатку 2.
Реєстраційний номер анульованої ВМД не може бути використаний при оформленні інших ВМД. В разі оформлення нової ВМД замість анульованої, їй присвоюється новий реєстраційний номер.
Розгляд документів у кожному структурному підрозділі разом із передачею цих документів до іншого підрозділу здійснюється у термін не більш трьох робочих днів. Контроль за терміном розгляду документів у структурних підрозділах, покладається на начальників структурних підрозділів. Тривалість процедури анулювання не повинна перевищувати 30 календарних днів з дати реєстрації звернення загальним відділом митниці. Анулювання попередньої вантажної декларації (ПД) здійснюється у п'ятнадцятиденний термін. Загальний відділ здійснює контроль за терміном виконання документів.
Інформація про всі факти анулювання ВМД, попередніх декларацій, попередніх повідомлень та реєстраційних номерів ВМД, ПД, ПП надається підрозділами митного оформлення до відділу статистики, контролю та аналізу щомісячно, не пізніше 1-го числа місяця, наступного за звітним.
Відділ статистики, контролю та аналізу щомісячно передає інформацію про анульовані ВМД, ПД та ПП до Державної податкової адміністрації у Луганській області згідно з чинним законодавством.
2. Порядок анулювання реєстраційного номера вантажної митної декларації, яка подана до митного оформлення, та не оформлена у митному відношенні в повному обсязі у зв'язку з оформленням підрозділом митного оформлення картки відмови
При відмові в митному оформленні вповноважена посадова особа, що прийняла рішення про неможливість продовження митного оформлення, заповнює картку відмови, та повідомляє про це начальника ПМО.
Начальник ПМО дає розпорядження посадовій особі, що вчинила відмову, у вигляді резолюції на аркуші контролю, про анулювання реєстраційного номера вантажної митної декларації, а у разі виявлення ознак порушення митних правил про необхідність передачі пакету документів на розгляд до відділення по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил (далі - ВБК та ПМП).
Посадова особа, що вчинила відмову, службовою запискою передає документи до ВБК та ПМП, про що робиться запис керівництвом ВБК та ПМП на службовій записці у вигляді: - "ВМД N _______/__/______ та пакет документів в кількості _______ аркушів отримано, прізвище, підпис, дата". Службова записка залишається у справах ПМО та зберігається у окремій теці. Дата та час прийняття до розгляду документів ВБК та ПМП, фіксується у колонці "3" Аркушу проведення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів (далі - Аркуш контролю) на відповідному Етапі.
У разі передачі документів до ВБК та ПМП, анулювання реєстраційного номеру ВМД здійснюється, тільки після винесення ВБК та ПМП відповідної постанови, або висновку, щодо можливості анулювання реєстраційного номеру ВМД, про що робиться запис у колонці "4" Етапу 2 Аркушу контролю з зазначенням прізвища та підпису керівника ВБК та ПМП у колонці "5" Етапу 2 з фіксацією часу повернення документів до підрозділу митного оформлення у колонці "3" на відповідного Етапу.
Якщо встановлено факт порушення митних правил на цьому етапі, складається протокол про ПМП у відповідності з діючим порядком.
У разі відсутності ПМП передані документи повинні бути розглянуті ВБК та ПМП та повернуті до ПМО протягом двох діб.
Після прийняття рішення начальником ПМО, або отримання документів з ВБК та ПМП, посадова особа, що вчинила відмову, у лівому верхньому куті Аркуша контролю робить запис "Оформленню не підлягає. Реєстраційний номер ВМД _____/_/_____ анульовано. Картка відмови в митному оформленні N ______" і зазначаються посада, прізвище, ініціали, дата та засвідчується особистим підписом.
Уповноважена посадова особа, що прийняла рішення про неможливість продовження митного оформлення, інформує про це уповноважені посадові особи, що здійснювали контрольні функції на попередніх етапах, про що цими посадовими особами в Аркуші контролю на відповідних етапах (графа 6 "погоджено виправлень") вчинюється запис "анульовано", підпис, дата", здійснюються відмітки про анулювання в журналах передбачених номенклатурою відповідних ПМО.
Посадова особа, що здійснювала контрольні функції на етапі 1 (Прийняття ВМД до оформлення), перекреслює відбитки штампів ПМК, які проставлені на аркушах ВМД та у наданих до оформлення документах, після чого, у графу "Примітки" Журналу обліку ВМД, вносить відповідний запис: "Реєстраційний номер анульовано".
Посадова особа, що здійснювала контрольні функції на етапі 1 (Контроль відповідності даних електронної копії ВМД даним, зазначеним у ВМД на паперовому носії), переводить ЕК ВМД із режиму "ВМД до оформлення" - до режиму "Анульовані ВМД" у базі даних ВМД Луганської митниці (митного поста) .Електронні копії анульованих ВМД зберігаються в окремій базі ВМД.
Перший примірник анульованої ВМД, Аркуш контролю, картка відмови, копії документів, що підтверджують обґрунтованість відмови, документи по лінії ВБК та ПМП (постанова, рішення суду тощо), зберігаються у справах ПМО, який здійснював прийняття ВМД до оформлення, в окремій теці. Інші документи, які були подані до митного оформлення, повертаються декларанту.
З метою контролю за актуалізацією бази даних ЄАІС ДМСУ та Луганської митниці щомісячно 1 числа місяця, наступного за звітним керівник ПМО, в якому зберігаються документи щодо анульованих протягом звітного місяця реєстраційних номерів ВМД забезпечує надання до ВСКтаА у електронному та паперовому вигляді переліків всіх анульованих реєстраційних номерів ВМД.
3. Процедура анулювання ВМД
Підприємство подає до загального відділу на ім'я начальника митниці письмову заяву за формою, наведеною у додатку 2 про визнання ВМД недійсною з обов'язковим посиланням на реєстраційний номер та причини анулювання.
Додатково до заяви додаються наявні у заявника примірники ВМД, всі потрібні документи, що обґрунтовують необхідність анулювання ВМД та Картка. У разі відсутності будь - якого примірника ВМД, у заяві зазначаються причини відсутності та місцезнаходження кожного примірника ВМД.
У окремих випадках процедура анулювання ВМД може бути розпочата за ініціативою начальника (заступника начальника) структурного підрозділу митниці.
Частина I Картки заповнюється ініціатором процедури анулювання (підприємством або структурним підрозділом митниці).
Заява (службова записка підрозділу митного оформлення) з наданими документами реєструється загальним відділом та передається начальнику (заступнику начальника) митниці. Начальник (заступник начальника) митниці своєю резолюцією призначає начальника відділу статистики, контролю та аналізу (далі ВСКтаА) відповідальними за здійснення загального контролю за процедурою анулювання ВМД.
Загальним відділом копія заяви (службової записки) надається начальнику ВСКтаА для здійснення загального контролю за процедурою анулювання. Зареєстрована заява (доповідна записка) разом із наданими документами направляються загальним відділом до ПМО, у якому здійснювалось митне оформлення.
I етап.
Начальник (заступник начальника) ПМО, отримавши зазначені документи перевіряє їх та, у разі отримання неповного пакету документів, інформує про це підприємство. Після одержання всіх необхідних документів для анулювання ВМД, заповнює другу частину Картки, де у першому розділі робить відмітки про наявність примірників ВМД та у другому розділі дає обґрунтування щодо можливості анулювання ВМД. Запис візується підписом начальника (заступника начальника) підрозділу та зазначається поточна дата. До пакету документів додається перший примірник ВМД.
При анулюванні ВМД, які були оформлені митним постом до пакету документів крім першого додається і другий примірник ВМД. Посадовою особою сектору митних платежів у третій частини картки зазначається місцезнаходження третього примірника ВМД. Запис засвідчується штампом та підписом посадової особи сектору.
Додатково (у разі необхідності) надаються копії документів, що підтверджують висновок . У цьому випадку додані документи зазначаються у третьому розділі.
Після виконання зазначених дій документи передаються до відділу митних платежів (далі - ВМП), про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі.
II етап.
Для ВМД, які були оформлені у вантажному відділі або відділі оформлення транспортних засобів, посадовою особою ВМП у третій частини Картки зазначається місцезнаходження третього примірника ВМД. Запис засвідчується штампом та підписом посадової особи відділу.
Начальник ВМП або його заступник, заповнює третю частину Картки, де у першому розділі робить відмітки про наявність примірників ВМД та у другому розділі дає обґрунтування щодо можливості анулювання ВМД. Запис засвідчується підписом начальника підрозділу або його заступника та зазначається поточна дата.
Документи передаються до відділу контролю митної вартості та номенклатури (далі ВКМВтаН) (III етап), про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі.
Додатково (у разі необхідності) надаються копії документів, що підтверджують висновок (копії картки відмови, протоколу ПМП та інше). У цьому випадку додані документи зазначаються у третьому розділі.
III етап.
Начальником ВКМВтаН (або його заступником) надається висновок щодо можливості анулювання ВМД Результати розгляду зазначаються у Частині IV Картки. У першому розділі проставляються відмітки про наявність примірників ВМД, у другому розділі надається обґрунтування щодо можливості анулювання ВМД.
Після виконання зазначених дій документи передаються до ВКДВ, про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі. Додатково (у разі необхідності) надаються копії документів, що підтверджують висновок. У цьому випадку додані документи зазначаються у третьому розділі.
IV етап.
Начальник (заступник начальника) ВКДВ призначає посадову особу відділу, яка перевіряє факт переміщення вантажу через митний кордон України та наявність відміток КДВ. У розділі 2 частині V Картки зазначаються результати розгляду, а у розділі 3 робиться відмітка щодо наявності по даній ВМД контролю за доставкою вантажів.
Посадова особа ВКДВ передає документи до ВБК та ПМП, про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі.
Додатково у разі необхідності надаються копії документів, що підтверджують висновок (протокол ПМП, електронний витяг ВМД та інше). У цьому випадку додані документи зазначаються у п'ятому розділі.
V етап.
Заступник начальника митниці - начальник ВБК та ПМП, призначає начальника підрозділу, який організовує перевірку наданих документів.
За результатами перевірки начальник (заступник начальника) структурного підрозділу у разі відсутності ознак ПМП надає обґрунтування необхідності анулювання ВМД. Якщо встановлено факт порушення митних правил на цьому етапі, складається протокол про ПМП у відповідності з діючим порядком.
Результати розгляду зазначаються у частині VI Картки.
Анулювання ВМД призупиняється до винесення керівництвом ВБК та ПМП відповідної постанови чи рішення суду, або робиться висновок, щодо можливості анулювання ВМД.
При зупиненні процедури анулювання начальник ВБК та ПМП негайно інформує службовою запискою начальника митниці та начальника ВКДВ.
Відповідно до рішення суду або згідно з висновком ВБК та ПМП процедура анулювання поновлюється або припиняється.
Всі документи зазначені у Картці передаються посадовою ВБК та ПМП до загального відділу, про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі.
Додатково (у разі необхідності) надаються копії документів, що підтверджують висновок (постанова ВБК та ПМП, постанова суду, доповідні записки та інше). У цьому випадку додані документи зазначаються у третьому розділі.
Загальним відділом документи надаються начальнику (заступнику начальника) митниці для прийняття остаточного рішення.
Рішення начальника (заступника начальника) митниці про анулювання або відмову анулювання відображається у відповідній графі Картки.
Для виконання резолюції начальника (заступника начальника) митниці загальним відділом у встановленому порядку документи передаються:
до ВКДВ - у випадку анулювання ВМД, що підлягає контролю за доставкою вантажу,
до ВСКтаА - у випадку анулювання ВМД, що не підлягає контролю за доставкою вантажу.
VI етап.
Анулювання у ЄАІС ДМСУ ВМД, що підлягають контролю за доставкою вантажу
Після документів із висновками структурних підрозділів про анулювання ВМД та прийняття позитивного рішення начальником (заступником начальника) митниці, начальник (заступник начальника ВКДВ) призначає посадову особу, яка здійснює анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ згідно з нормативними документами Держмитслужби України та у розділі 4 частині V Картки робить запис про анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ, який засвідчує особистим підписом. При цьому зазначається дата анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ.
Посадова особа ВКДВ передає документи до ВСКта А.
Анулювання у ЄАІС ДМСУ ВМД, що не підлягають контролю за доставкою вантажу
Після документів із висновками структурних підрозділів про анулювання ВМД та прийняття позитивного рішення начальником (заступником начальника) митниці, посадова особа відділу СКтаА, яка згідно з посадовими інструкціями є відповідальною за облік анульованих ВМД здійснює анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ згідно з нормативними документами Держмитслужби України.
Всі наявні примірники ВМД перекреслюються, робиться запис "Анульовано" та вказується підстава анулювання - номер та дата заяви підприємства (доповідної записки). Перекреслюються відбитки наявних печаток на товаросупровідних документах.
Після цього протягом 3-х робочих днів посадовою особою ВСКтаА за підписом начальника (заступника начальника) митниці готується та надсилається повідомлення про анулювання ВМД на адресу підприємства та його копія (із зазначенням вихідного реєстраційного номера загального відділу) до підрозділів, які були задіяні при митному оформленні та анулюванні (Додаток 3).
У журналі реєстрації анульованих ВМД, який знаходиться у справах ВСКтаА, робиться запис про анулювання ВМД з обов'язковим зазначенням:
реєстраційного номеру ВМД;
коду ЄДРПОУ та назви підприємства;
вхідного реєстраційного номеру звернення та дати реєстрації;
причини анулювання;
наявності примірників ВМД;
дати анулювання ВМД в ЄАІС ДМСУ;
номера та дати повідомлення структурних підрозділів, що здійснювали митне оформлення суб'єкта ЗЕД.
Ведення та зберігання журналу здійснюється згідно з вимогами діловодства у митних органах.
Після завершення процедури анулювання ВМД усі наявні примірники анульованої ВМД разом з документами щодо її анулювання (вказані у Картці) зберігаються у справах ВСКтаА.
VII етап.
Після отримання інформації від ВСКтаА відповідні записи вносяться до журналів обліку ВМД підрозділів митниці, вказаних у повідомленні з обов'язковим зазначенням номера та дати листа-повідомлення.
Посадові особи відділу (сектору) СКтаА, які згідно з посадовими інструкціями здійснюють митне оформлення ВМД та адміністрування даних у базах даних ВМД анулюють ВМД у базах даних ВМД Луганської митниці (митного поста).
Порядок і термін зберігання анульованих ВМД повинні відповідати порядку і термінам, передбаченим для зберігання ВМД.
ВСКтаА звітує перед Держмитслужбою про факти анулювання ВМД у встановленому порядку.
4. Анулювання виключно електронної копії вантажної митної декларації
4.1. У разі необхідності анулювання електронної копії ВМД, яка помилково була передана до ЄАІС ДМСУ та бази даних ВМД Луганської митниці, начальником підрозділу, відповідальним за надіслання електронної копії ВМД, надається доповідна записка начальнику (заступнику начальника) митниці із пропозицією щодо анулювання електронної копії ВМД. До записки додаються письмові пояснення посадових осіб, з вини яких виникла така ситуація.
4.2. У випадку надіслання до Управління інформаційного забезпечення та митної статистики (надалі - УІЗтаМС) електронної копії ВМД із помилковим номером та прийняттям її до ЄАІС ДМСУ, особа, що виявила помилку службовою запискою негайно інформує про це підрозділ, що присвоює реєстраційні номери ВМД.
4.2.1. У випадку, коли під цим номером на момент виявлення помилки вже було зареєстровано ВМД, але процедуру її оформлення не завершено, декларації присвоюється інший реєстраційний номер. До паперових примірників ВМД та її електронної копії вносяться відповідні зміни.
4.2.2. У вищезазначеному випадку або коли під цим номером на момент виявлення помилки не було зареєстровано ВМД, в подальшому він виключається з використання при митному оформленні вантажів.
4.2.3. Якщо під цим номером вже було оформлено ВМД і внесення змін до всіх її паперових примірників неможливе, необхідно здійснити заходи щодо заміни у ЄАІС ДМСУ та у базах даних ВМД Луганської митниці помилкової електронної копії ВМД дійсною електронною копією.
4.3. Посадова особа, винна у створенні помилкової електронної копії додає до доповідної записки зазначеної у п.4.1. "Картку узгодження анулювання електронної копії ВМД із помилковим номером". Зразок картки наведено у додатку 4. Анулювання електронної копії ВМД здійснюється за схемою, зазначеною у п.3 за виключенням II та III етапів. Документи щодо анулювання електронної копії ВМД після I етапу передаються до ВКДВ (IV етап). При цьому вилучення паперових примірників ВМД не відбувається. Висновки начальників підрозділів митниці щодо можливості анулювання зазначаються у вищезазначеній картці.

................
Перейти до повного тексту