1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ГАЛИЦЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
16.04.2004 N 154
Зареєстровано в Львівському
обласному управлінні юстиції
11 травня 2004 р.
за N 41/1001
Про внесення змін і доповнень до Технологічної схеми
У зв'язку з введенням в дію Порядку спільного огляду автомобільних транспортних засобів, які використовуються для перевезення зовнішньоекономічних вантажів, затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України від 28 лютого 2004 року N 202/163,
НАКАЗУЮ:
1. Внести до Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України в п/п "Шегині", в тому числі з використанням "Автотерміналу-Шегині", фізичними та юридичними особами, затвердженої наказом Галицької митниці від 16 лютого 2004 року N 48 та зареєстрованої у Львівському обласному управлінні юстиції 19.02.2004 року за N 13/973, наступні зміни та доповнення:
- пункт 2.2 розділу "Попередні заходи щодо підготовки і організації роботи" доповнити:
"Після проведення наради з особовим складом вантажно-пасажирського сектору, оперативно в робочому порядку проводиться нарада за участю старшого зміни прикордонного наряду, старшого зміни митниці (начальника сектору або особи, що його заміщає) й інших контрольних служб, на якій обговорюються наступні питання:
- підводяться підсумки роботи попередньої зміни та розв'язання проблемних питань, що виникли в попередній зміні при здійсненні контрольних операцій службами, які здійснюють державні види контролю в пункті пропуску;
- здійснюється обмін інформацією щодо змін у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, які надійшли по лінії контрольних служб;
- визначаються можливі об'єкти контролю, що будуть піддані посиленому контролю під час роботи зміни;
- уточнюється механізм взаємодії між контрольними службами;
- доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходів у пункті пропуску;
- визначається склад спільних оглядових груп і режим їх роботи;
- інші питання.
Старший зміни митниці передає старшому зміни прикордонних нарядів необхідну кількість контрольних талонів, що мають свою серію і порядковий номер за формою згідно додатка і які використовуються для внутрішнього контролю за переміщенням транспортних засобів, якими перевозяться зовнішньоекономічні вантажі, в межах пункту пропуску. За відсутності на в'їзних в автотермінал воротах вартового прикордонного наряду потрібна кількість контрольних талонів видається старшому вантажної зміни (головному інспектору або особі, що його заміщає), який в подальшому передає їх посадовій особі вантажної зміни, диспетчеру автотерміналу для видачі їх після заповнення водіям автотранспорту, що слідують на виїзд з України.
Дані контрольні талони виготовляються Держмитслужбою і зберігаються після їх отримання у вантажно-пасажирському секторі в сейфі під відповідальність начальника сектору або особи, яка його заміщує.
Облік кількості контрольних талонів, виданих старшому зміни прикордонного наряду і на автотермінал, здійснює старший зміни митниці в окремому журналі.
Після наради старший зміни прикордонних нарядів і старший зміни митниці обмінюються інформацією щодо транспортних засобів, товарів і фізичних осіб, які знаходяться на контролі перетинання державного кордону (за винятком інформації з обмеженим доступом)";
- розділ 2 "Попередні заходи щодо підготовки і організації роботи" доповнити пунктом 2.5 такого змісту:
"2.5. По закінченню зміни всі контрольні талони, оформлені за зміну в пункті пропуску і на автотерміналі, збираються старшим зміни прикордонного наряду і після спільної звірки з базами даних (обліками) органу охорони державного кордону щодо зареєстрованих осіб, транспортних засобів передаються старшому зміни митниці. Старший зміни прикордонних нарядів та старший зміни митниці спільно підписують узагальнений звіт щодо пропущених через пункт пропуску та автотермінал за зміну транспортних засобів встановленої форми. Звіт підписується у двох примірниках і зберігається в справах органу державного кордону та справах митниці протягом 3-х років. Отримані старшим зміни митниці оформлені контрольні талони формуються в одну підшивку і під його відповідальність зберігаються разом з узагальненим звітом в сейфі ВПС до передачі у архів митниці.
У разі виявлення факту розбіжності даних щодо оформлених транспортних засобів старший зміни прикордонного наряду і старший зміни митниці вживають заходи щодо встановлення причин такої розбіжності й доповідають старшим начальникам для прийняття рішення щодо подальших дій прикордонних нарядів і зміни митниці. Факт розбіжностей даних фіксується в узагальненому звіті з поясненням причини таких розбіжностей.
Узагальнений звіт протягом двох годин після закінчення зміни інспектором відділу СКіА, що чергує в пункті пропуску або в автотерміналі, надсилає засобами електронної пошти до Інформаційно-аналітичного митного управління Держмитслужби для формування відповідної картотеки звітів про результати реєстрації транспортних засобів, що переміщувалися через пункти пропуску. Відповідальність за організацію пересилання даного звіту несе старший зміни митниці.
Не використані протягом зміни прикордонною службою контрольні талони повертаються старшому зміни митниці, про що робиться запис в тому ж журналі з поміткою про це в графі "Примітки";
- абзаци 2, 3 і 4 пункту 3.2 розділу "Порядок здійснення митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, вантажів, товарів та інших предметів" викласти в такій редакції:
"В залежності від завантаженості пункту пропуску й кількості смуг для руху під час прибуття автомобільного транспортного засобу на в'їзд до пункту пропуску прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" видає водію автомобільного транспортного засобу, який здійснює переміщення зовнішньоекономічних вантажів, контрольний талон, в якому проставляє відмітку про час в'їзду в пункт пропуску, а також визначає водію смугу руху для в'їзду в зону прикордонного та митного контролю.
Контрольний талон є документом внутрішнього контролю за переміщенням транспортних засобів територією пункту пропуску через державний кордон України та є однією з підстав для прийняття рішення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межі пункту пропуску.
На вантажні автотранспортні засоби, якими переміщуються товари і інші предмети на адресу юридичних осіб, при їх подальшому проходженні контролю з використанням "Автотерміналу-Шегині" прикордонною службою, крім цього видається ще Картка контролю проходження документів".
- абзац 5 пункту 3.10 викласти в такій редакції:
"На підставі оцінки аналізу ризиків посадовою особою органу охорони державного кордону або митниці може бути ініційоване проведення спільного огляду транспортних засобів або товарів, про що робиться відмітка в контрольному талоні.
Прикордонний і митний контроль транспортних засобів і товарів, які ними переміщуються, у пунктах пропуску здійснюється одночасно спільною групою у складі посадових осіб органів охорони державного кордону й митних органів (далі - спільна група).
Під час здійснення спільного огляду основними завданнями представників спільної групи для посадових осіб органу охорони державного кордону є:
- аналіз і оцінка ризиків транспортного та пасажирського потоку з метою визначення можливих об'єктів ризику й застосування до них відповідних форм і способів прикордонного контролю;
- пошук і затримання осіб, причетних до спроб порушення законодавства про державний кордон України;
- виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних і небезпечних речовин;
- контроль за виконанням режимних правил під час здійснення огляду транспортних засобів;
- реєстрація осіб, транспортних засобів, які перетинають державний кордон, та видача контрольного талону на транспортний засіб;
- надання дозволу на пропуск осіб, транспортних засобів і товарів за межі пункту пропуску у разі позитивних висновків контрольних служб, що підтверджуються відповідними відмітками (печатки) на товаросупровідних документах.
а для посадових осіб митних органів:
- опитування водіїв (експедиторів) з метою виявлення товарів й інших предметів, що переміщуються ними й підлягають обов'язковому декларуванню або оподаткуванню;
- перевірка у перевізника (водія) повноти, наявності та відповідності товаросупровідних документів меті переміщення через митний кордон товарів і проставлення на товаросупровідних документах відбитку штампа "Під митним контролем";
- огляд кабіни водія і транспортного засобу з метою виявлення товарів й інших предметів, заборонених для переміщення через митний кордон України, або тих, що приховуються від митного контролю;
- визначення на підставі поданих товаросупровідних документів необхідності здійснення інших видів державного контролю відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2002 N 1569;
- стягнення сум необхідних податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених законодавством України, при переміщенні транспортних засобів і товарів через пункт пропуску на державному кордоні України;
- прийняття рішення щодо заборони або дозволу переміщення через митний кордон України транспортного засобу й товару після проходження всіх інших видів державного контролю, які здійснюються в пунктах пропуску для автомобільного сполучення і передбачені законодавством України.
Аналіз й оцінка ризиків здійснюється шляхом спільного вивчення поданих товаросупровідних і транспортних документів, а також виходячи з маршруту й напрямку руху транспортних засобів, їх конструктивних особливостей, країни походження і країни отримання вантажу, наявності орієнтувань правоохоронних органів, Державної прикордонної служби України і Держмитслужби України тощо.
Спільний огляд транспортного засобу, що переміщує товари під митним забезпеченням, здійснюється за рішенням старшого зміни митниці або старшого зміни прикордонного наряду.
Посадова особа митниці на смузі руху після проведення попереднього митного контролю визначає подальший порядок проходження митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів відповідно до вимог законодавства.
У разі повернення в Україну або за її межі транспортного засобу будь-якою контрольною службою, яка здійснює державні види контролю в пунктах пропуску, на такий транспортний засіб ініціатором повернення видається органу охорони державного кордону документ із визначенням причини повернення транспортного засобу. Зазначений документ підкріплюється до контрольного талону на транспортний засіб і є підставою для погашення такого талону. Виїзд такого транспортного засобу за межі пункту пропуску здійснюється в супроводі посадових осіб митниці та органу охорони державного кордону.

................
Перейти до повного тексту