1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 667 від 20.10.99
м.Київ
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 237 від 01.04.2005 )
Про передання функцій митного контролю та митного оформлення ядерного палива Центральній енергетичній митниці
Відповідно до рішень колегії Держмитслужби "Про заходи щодо подальшого розгортання діяльності Центральної енергетичної митниці зі здійснення митного контролю та митного оформлення енергоносіїв"
НАКАЗУЮ:
1. Київській регіональній митниці (Симонов О.І.) передати Центральній енергетичній митниці (Ящук В.І.) функції митного контролю та митного оформлення ядерного палива, що є одним з видів енергоносіїв.
2. Київській регіональній митниці (Симонову О.І.):
- передати до 1 грудня 1999 року Центральній енергетичній митниці документацію, що стосується митного контролю і митного оформлення ядерного палива, у тому числі і документи обліку в митниці суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що здійснюють, експортно-імпортні операції з цією групою товару;
- завчасно інформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про передання Центральній енергетичній митниці повноважень на митне оформлення ядерного палива.
3. Погодитися з розробленою Центральною енергетичною митницею Технологічною схемою митного оформлення ядерного палива, що підлягає експортному контролю в Центральній енергетичній митниці (додається).
Голова Служби Ю.П.Соловков
Затверджую
Начальник Центральної
енергетичної митниці
Ящук В.І.
Технологічна схема митного оформлення ядерного палива, що підлягає експортному контролю в Центральній енергетичній митниці
1. Загальні положення
1.1. Технологічну схему митного оформлення ядерного палива, що підлягає експортному контролю в Центральній енергетичній митниці (далі - Технологічна схема) розроблено відповідно до вимог Положення про державний експортний контроль в Україні, затвердженого Указом Президента України від 13.02.98 N 117, а також постанов Кабінету Міністрів України та наказу Держмитслужби України від 20.01.99 N 38, які визначають порядок переміщення через митний кордон України товарів, що контролюються в галузі експортного контролю.
1.2. Переміщення через митний кордон України ядерного палива, що підлягає експортному контролю, здійснюється відповідно до чинного законодавства України та цієї Технологічної схеми.
Терміни, що вживаються в цій Технологічній схемі:
- "державний експортний контроль" - комплекс заходів, які здійснюють державні органи щодо забезпечення державного контролю за міжнародними передачами товарів, що контролюються, їх використанням юридичними і фізичними особами відповідно до міжнародних зобов'язань України та інтересів національної безпеки.
- "дозвіл чи висновок Державної служби експортного контролю України" (далі - Дозвіл) - документ установленого зразка, що є підставою для прийняття до митного оформлення ядерного палива.
Отримання Дозволу передбачено відповідними нормативно-правовими та законодавчими актами України про порядок контролю за експортом, імпортом та транзитом ядерного палива.
Дозвіл містить дані щодо кількості та вартості ядерного палива, особливих умов поставки, іноземного суб'єкта (суб'єктів) господарської діяльності, країни призначення (походження) та інші і є дійсним протягом установленого строку;
- "заявник" - власник ядерного палива, перевізник чи інша особа, уповноважена власником на здійснення митного оформлення ядерного палива.
1.3. Митне оформлення ядерного палива здійснюється на підставі Дозволу і додатка до нього за умови підтвердження зазначених у них даних документами, необхідними для проведення митного оформлення (ВМД, товарно-транспортними та товаросупровідними документами, рахунком-фактурою, іншими).
1.4. Дозвіл на здійснення митного оформлення ядерного палива видається Державною службою експортного контролю України (далі - Держекспортконтроль) відповідно до Інструкції про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю, затвердженої наказом Держекспортконтролю від 03.08.98 N 163 і зареєстрованої в Мін'юсті 10.09.98 за N 560/3000.
1.5. Дозвіл надається на вивезення (експорт), ввезення (імпорт), транзит ядерного палива через митну територію України.
1.6. Дозвіл не звільняє від подання Центральній енергетичній митниці інших документів (далі - ЦЕМ), необхідних для здійснення митного оформлення.
1.7. Митне оформлення ядерного палива на підставі Дозволу здійснюється в межах загальної кількості ядерного палива (квоти), зазначеної в ньому, та протягом визначеного строку дії Дозволу. При здійсненні митного оформлення інспектор робить у Дозволі чи додатку до нього (на звороті) відмітки про кількість оформленого ядерного палива в одиницях виміру, визначених Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (далі - ТН ЗЕД), якщо інше не зазначено в Дозволі.
1.8. Митне оформлення ядерного палива на підставі Дозволу здійснюється зазначеним у ньому митним органом. Митне оформлення ядерного палива (або частини його) в іншому митному органі можливе тільки на підставі письмової згоди Центральної енергетичної митниці. У цьому разі митниця, яка здійснила митне оформлення, зобов'язана протягом 5 днів з дня оформлення ядерного палива направити до митного органу за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності копію ВМД з відповідними відмітками. У роботі з листами-узгодженнями інспектор керується Технологією митного оформлення листів-узгоджень підрозділами ЦЕМ, затвердженою 13.04.99 начальником митниці. При митному оформленні ядерного палива інспектор керується в роботі Технологічною схемою митного контролю та митного оформлення експортно-імпортних операцій учасників ЗЕД у Центральній енергетичній митниці, затвердженою 11.03.99 начальником митниці.
1.9. При митному оформленні ядерного палива заявнику видається належним чином завірена номерною печаткою інспектора, який здійснив митне оформлення ядерного палива, ксерокопія ВМД для її наступного передання Держекспортконтролю.
1.10. Для оформлення ВМД подаються документи, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.96 N 302.
2. Митне оформлення ядерного палива в режимі експорт
2.1. При експорті ядерного палива заявник не менш ніж за 3 (три) доби до вивезення ядерного палива за межі митної території України подає ЦЕМ оформлені в установленому порядку оригінали Дозволу і додатка до нього разом з іншими документами, необхідними для здійснення митного оформлення.
2.1.1. Інспектором на зворотному боці Дозволу зазначаються дата оформлення, номер ВМД, найменування та кількість оформленого ядерного палива згідно з п.1.7 цієї Технологічної схеми.
2.2. Дія оформлення ВМД потрібно подати такі документи:

................
Перейти до повного тексту