1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
N 206/10 від 15.05.95
м.Київ
Начальникам митних установ
На виконання рішення Колегії Державного митного комітету України від 07.02.1995 р. "Про організаційні та правові заходи щодо докорінного поліпшення діяльності митних установ" направляємо для використання в роботі "Рекомендації щодо організації професійного навчання особового складу митних установ без відриву від роботи" та "Примірний перелік основних питань, які вивчаються при професійній підготовці працівників митних органів України на місцях", підготовлені Учбовим центром підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників митних органів Держмиткому в м. Києві.
Пропозиції щодо доповнень або змін до даних навчально-методичних матеріалів направляти в Управління по роботі з особовим складом Держмиткому та в Учбовий центр в м. Києві (253121, Київ-121, а/с 973).
Начальник Управління по роботі з особовим складом В.С.Копач
Рекомендації щодо організації професійного навчання особового складу митних установ без відриву від роботи
Навчання без відриву від виробництва має включати в себе 5 основних напрямків:
1) Організаційно-правові основи державного митного контролю України.
- Вивчення і засвоєння основних діючих нормативних документів, які визначають правову базу діяльності митної системи в цілому (додаток 1). За цією тематикою має бути забезпечене навчання усього особового складу, незалежно від специфіки діяльності підрозділів. Заняття доцільно проводити у вигляді оглядових лекцій з послідуючим самостійним вивченням документів та поточним контролем знань у формі заліку та співбесіди.
2) Організація і здійснення митного контролю. Основи митно-тарифного і нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
- Навчання рекомендується проводити з орієнтацією на тематику та примірний розрахунок обсягу учбових годин згідно навчального плану (на 264 год., 172 год., 96 год.) та підвищення кваліфікації начальників митних постів і інспекторів відділів неплатежів.
Навчання проводиться з урахуванням специфіки діяльності підрозділів митниць та митних постів.
3) Організація боротьби з контрабандою і порушеннями митних правил на сучасному етапі.
- До навчання рекомендуємо залучати викладачів із СБ та МВД з тем "Взаємовідносини та взаємодія митних органів України з правоохоронними органами".
Необхідно акцентувати увагу на питаннях "Організація боротьби з контрабандою наркотиків, зброї, боєприпасів" та "методи боротьби з контрабандою в сфері зовнішньоекономічної діяльності".
Бажано з даної теми більшу кількість учбових годин взяти на практичні заняття.
4) Практика застосування технічних засобів митного контролю. Навчання рекомендується проводити з орієнтацією на тематику учбово-тематичного плану підвищення кваліфікації працівників технічних відділів за 80 год. програмою. А також необхідно включити тему "Матеріальна частина газового пістолету та міри безпеки при користуванні ним".
5) Психологічні аспекти і специфіка професійної діяльності працівників митних органів.
- До вивчення даної тематики необхідно обов'язково включити питання:
1) культура службового спілкування і професійна діяльність;
2) діловий етикет. Бажано до тем розробити тести на психологічну сумісність та професійну спроможність.
Примірний перелік основних питань, які вивчаються при професійній підготовці працівників митних органів України на місцях
1. Організаційно-правові основи державного митного контролю України.
1.1. Зміни в структурі митної системи України та перспективи її розвитку.
1.2. Правовий статус посадових осіб митної служби, організація роботи з особовим складом в підрозділах митниці.
1.3. Закони України "Про митну справу України", "Про державний кордон України", "Про Прикордонні війська України".
1.4. Митний кодекс України, Закон України "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України з митних питань".
1.5. Проблеми забезпечення виконання Інструкції "Про взаємодію та розмежування функцій щодо здійснення на державному кордоні".
1.6. Основні правові, економічні і організаційні основи митної справи.
1.7. Організаційно-правові, економічні і організаційні основи діяльності митних органів.
2. Організація і здійснення митного контролю.
2.1. Шляхи удосконалення організації митного контролю.

................
Перейти до повного тексту