1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
16.08.2012 № 11.1/2-12.2/9330-ЕП
Керівникам митних органів
Про продовження строку тимчасового ввезення товарів, які були тимчасово ввезені на митну територію України до 01.06.2012
У зв'язку із запитами митних органів та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо застосування положень глави 18 Митного кодексу України у разі продовження строку тимчасового ввезення товарів, які були тимчасово ввезені на митну територію України до 01.06.2012, повідомляємо.
Статтею 103 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI (далі - Кодекс) визначено, що тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
Частиною шостою статті 104 Кодексу встановлено, що для поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна, зокрема, сплатити митні платежі відповідно до статті 106 цього Кодексу або забезпечити виконання зобов'язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X цього Кодексу.
Частиною першою статті 108 Кодексу визначено, що строк тимчасового ввезення товарів встановлюється митним органом у кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.
Згідно з частиною першою статті 110 Кодексу забезпечення дотримання вимог митного режиму тимчасового ввезення здійснюється шляхом застосування міжнародного митного документа ( книжки А.Т.А. ), що містить чинну міжнародну гарантію сплати митних платежів, встановлених законом на імпорт товарів, або надання фінансової гарантії у порядку, передбаченому розділом X цього Кодексу .
Статтею 306 Кодексу визначені такі способи забезпечення сплати митних платежів:
1) фінансові гарантії;
2) гарантування на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП ;
3) гарантування на умовах Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік) із застосуванням книжки (карнету) А.Т.А.
Відповідно до статті 309 Кодексу забезпечення сплати митних платежів фінансовою гарантією здійснюється у таких формах:

................
Перейти до повного тексту