1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
21.05.2009 N 29/1-10.2/2604-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
Про доповнення до листа від 19.11.08 N 29/2-10.2/8104-ЕП щодо методичних рекомендацій по відбору проб і зразків для лабораторних досліджень
З метою належного забезпечення процедури взяття (надання) проб і зразків товарів для проведення їх дослідження, дотримання вимог ДСТУ, ГОСТ, міжнародних стандартів та у відповідності до пункту 2 Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1862, наказу Держмитслужби України від 14.01.2009 N 19 "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів із Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів", надаємо для використання в роботі розроблені спеціалістами Управління в доповнення до збірника методичних рекомендацій (лист від 19.11.08 N 29/2-10.2/8104-ЕП):
- Методичні рекомендації по відбору проб і зразків барвників (органічних барвників, пігментів, флуоресцентних відбілювальних препаратів тощо) та текстильно-допоміжних речовин (додаток 1);
- Методичні рекомендації по відбору проб і зразків руд, концентратів, відходів металургійного виробництва чорних та кольорових металів (додаток 2).
Начальник Управління А.І.Педешко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення навчально-методичної
ради Центрального митного
управління лабораторних
досліджень та експертної
роботи
24.04.2009 N 1
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
по відбору проб і зразків барвників (органічних барвників, пігментів, флуоресцентних відбілювальних препаратів тощо) та текстильно-допоміжних речовин
Вступ
Методичні рекомендації по відбору проб і зразків барвників (органічних барвників, пігментів, флуоресцентних відбілювальних препаратів тощо) та текстильно-допоміжних речовин розроблено для використання в роботі підрозділів митних органів та експертних підрозділів Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи, а також регіональних служб з експертного забезпечення митних органів. У методичних рекомендаціях зібрані методи відбору проб і зразків барвників (органічних барвників, пігментів, флуоресцентних відбілювальних препаратів тощо) та текстильно-допоміжних речовин (ТДР).
Згідно УКТ ЗЕД барвники (органічні барвники, пігменти, флуоресцентні відбілювальні препарати тощо) та текстильно-допоміжних речовини розглядаються в наступних групах: 32 (в товарних позиціях 3204, 3206 тощо), 34 (в товарних позиціях 3402, 3403 тощо), 38 (в товарній позиції 3809 тощо). Однак деякі речовини, що можуть використовуватися в якості ТДР можуть розглядатися в групі 39 (первинні форми), а також групах 27, 28, 29 тощо.
Таким чином, для чіткої ідентифікації (визначення точного хімічного складу, розділення компонентів тощо) та подальшої класифікації згідно УКТ ЗЕД необхідною умовою є правильний відбір проб і зразків барвників (органічних барвників, пігментів, флуоресцентних відбілювальних препаратів тощо) та ТДР відповідно вимог ГОСТів, ДСТУ, чинних нормативних документів тощо.
1 Загальні положення
1.1 Сфера застосування
Ці методичні рекомендації встановлюють порядок та методи відбору проб і зразків барвників (органічних барвників, пігментів, флуоресцентних відбілювальних препаратів тощо) та текстильно-допоміжних речовин.
Методичні рекомендації призначені для посадових осіб митних органів, які здійснюють відбір проб і зразків та надають їх для проведення досліджень до експертних підрозділів Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи.
Основною метою дослідження проб і зразків товарів є ідентифікація товарів та встановлення відповідності визначених показників (параметрів) тим, що заявлені в документації для митного оформлення товару.
1.2 Нормативні посилання
У цих методичних рекомендаціях є посилання на наступні законодавчі та нормативні документи:
Митний кодекс України від 11.07.2002 N 92-IV зі змінами й доповненнями.
Постанова Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1862 "Про затвердження Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками" зі змінами й доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 92 та від 07.05.2008 N 437.
Наказ Державної митної служби України від 05.08.2004 N 576 "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів із Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів" зі змінами і доповненнями, внесеними наказом Державної митної служби України від 03.02.2005 N 74 та наказом Державної митної служби України від 01.03.2007 N 175.
Наказ Державної митної служби України від 18.04.2005 N 302 "Про затвердження форми акта про взяття проб і зразків товарів".
Наказ Державної митної служби від 23.12.2002 N 719 "Про затвердження Нормативів відбору проб і зразків товарів для проведення досліджень (аналізу, експертизи)" зі змінами й доповненнями, внесеними наказами Державної митної служби України від 14.09.2007 N 760.
ГОСТ 6732.2-89 Красители органические, продукты промежуточные для красителей, вещества текстильно-вспомогательные. Методы отбора проб.
1.3 Терміни та визначення
1.3.1 Партія - кількість товару, однорідного за якістю та найменуванням, виготовленого протягом визначеного інтервалу часу в одних і тих же умовах, призначеного для імпорту/експорту, оформленого одним документом, що засвідчує якість, та однією ВМД.
1.3.2 Вибірка - кількість одиниць товару, які відбирають від загальної кількості товарних одиниць, для перевірки.
1.3.3 Об'єм вибірки - кількість товару, що відбирають із кожної партії.
1.3.4 Зразок - окрема одиниця досліджуваного об'єкту (товару).
1.3.5 Проба - кількість нештучного товару або частина зразка, яка відібрана з партії, що досліджується, тотожна складу й ознакам партії.
1.3.6 Точкова проба - проба, відібрана за один прийом від продукції. Вона характеризує якість товару в одному об'єкті чи тарному місці, або на певному заданому рівні резервуару чи транспортного засобу.
1.3.7 Об'єднана проба - проба, складена з ретельно перемішаних точкових проб, відібраних у відповідному порядку, об'єднаних у вказаному співвідношенні та для якої характерні середні значення характеристик товару.
1.3.8 Середня проба - частина об'єднаної проби, що складається із двох рівноцінних проб - аналітичної та контрольної.
1.3.9 Аналітична проба - частина середньої проби, яка використовується для лабораторного дослідження.
1.3.10 Контрольна проба - частина середньої проби, яка зберігається в лабораторії протягом двох місяців і використовується для арбітражних досліджень.
1.3.11 Квартування - метод, що полягає в послідовному виконанні за встановленими правилами розподілу об'єднаної проби, розміщеної рівним шаром на площині у вигляді квадрату, з метою її зменшення для одержання аналітичної та контрольної проб.
1.4 Порядок взяття проб і зразків товарів
Взяття проб і зразків товарів проводиться відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1862 (зі змінами та доповненнями) "Про затвердження Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками" та наказу Державної митної служби України від 05.08.2004 N 576 (зі змінами та доповненнями) "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів з Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів".
1.5 Загальні правила відбору проб та зразків товарів
1.5.1. Проби та зразки товарів відбираються в мінімальний кількості, яка забезпечує можливість проведення їхнього дослідження за нормами, затвердженими відповідними нормативними документами. У випадку, коли тара герметично запакована в ємності або пакунки для роздрібної торгівлі, то найменший пакунок уважають зразком для дослідження.
1.5.2. Проба (зразок), повинен узагальнювати типові властивості товару всієї партії. Це обумовлює визначення єдиних вимог до підготовки конкретного товару перед відбором проб (перемішування, збовтування, струшування, тощо), а також вибору методу відбору проб та зразків. З партії товару точкові проби відбирають із різних місць, створюють із них об'єднану пробу та виділяють середню пробу. Середня проба буде мати середні значення характеристик товару всієї партії та використовуватися при проведенні лабораторних досліджень. Ці методичні рекомендації визначають порядок і методи проведення зазначених операцій.
1.5.3. Якщо технічної можливості для змішування проб зразка не має чи неможливо визначити однорідність проб зразка, то потрібно відправляти на дослідження кожну пробу зразка з окремим митним забезпеченням.
1.5.4. Зразки відбирають так, щоб завдана шкода партії товару була мінімальною.
1.5.5. Після процедури відбору проб та зразків уживають запобіжних заходів для унеможливлення їх заміни чи підробки.

................
Перейти до повного тексту