1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
05.08.2004 N 576
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 48 від 24.01.2009 )
Про затвердження Порядку взаємодії митних органів з Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби N 74 від 03.02.2005 N 175 від 01.03.2007 )
З метою вдосконалення боротьби з митними правопорушеннями, посилення контролю за правильністю декларування товарів та вивезенням окремих видів готової продукції, для активізації роботи експертних підрозділів Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи, створення належних умов для їх роботи та на виконання рішення колегії Держмитслужби Україні від 29.04.04
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії митних органів з Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів (далі - Порядок), що додається
2. Начальникам регіональних митниць, митниць, Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи Рувіну О.Г., Центрального бюро аналізу ризиків та аудиту Конєву О.І. забезпечити належне експертно-дослідне супроводження при проведенні митного оформлення товарів.
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Служби В.Я.Лозко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
05.08.2004 N 576
(у редакції наказу Державної
митної служби України
від 01.03.2007 N 175
( v0175342-07 )
ПОРЯДОК
взаємодії митних органів із Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог Митного кодексу України, Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1862, Положення про Центральне митне управління лабораторних досліджень та експертної роботи, затвердженого наказом Держмитслужби України від 29.03.04 N 220 (зі змінами), з метою вдосконалення експертного забезпечення діяльності митних органів, підвищення ефективності та якості їх роботи з виконання завдань щодо повноти справляння митних платежів до Державного бюджету України, протидії контрабанді та порушенням митних правил при переміщенні товарів через митний кордон України.
1.2. Порядок визначає засади організації виконання завдань та функцій, покладених на Центральне митне управління лабораторних досліджень та експертної роботи (далі - Управління) та структурні підрозділи регіональних митниць, митниць (далі - митні органи), при здійсненні процедур митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що потребують експертно-дослідного супроводження.
1.3. Порядок організації взаємодії з підрозділами номенклатури та класифікації товарів митних органів регулюється Порядком роботи відділу номенклатури та класифікації товарів регіональної митниці, відділу контролю митної вартості та номенклатури митниці при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженим наказом Держмитслужби України від 01.10.03 N 646 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.10.03 за N 996/8317.
1.4. Порядок врегульовує питання, що належать до процедур:
направлення запитів митних органів до експертних підрозділів Управління;
взяття проб і зразків товарів митними органами для їх лабораторної перевірки;
проведення досліджень експертними підрозділами Управління;
надання митним органам висновків за результатами проведених досліджень;
обміну інформаційними матеріалами.
2. Направлення запитів митних органів до Управління
2.1. Направлення запитів до експертних підрозділів Управління проводиться митними органами при здійсненні ними митного контролю та митного оформлення товарів, якщо виникла потреба в спеціальних знаннях із різних галузей науки, техніки, мистецтвознавства тощо або у використанні спеціального обладнання і техніки для з'ясування питань:
ідентифікації та встановлення відповідності задекларованих у митній декларації (далі - МД) характеристик товару, визначальних для його подальшої класифікації митними органами;
належності товарів або компонентів у їх складі до контрольованих речовин;
наявності товарів у списках товарів подвійного використання та військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю;
віднесення товарів до предметів, що мають художню або історичну цінність;
експертної оцінки вартості товарів і транспортних засобів, матеріалів, речовин і виробів;
віднесення товарів до "групи ризику" в рамках обов'язкової форми контролю.
2.2. Митний орган готує запит до експертних підрозділів Управління за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.
У своєму запиті митний орган повинен чітко визначити мету його направлення і завдання на проведення досліджень, тобто зазначити, які відомості про товар (склад, властивості, призначення тощо) необхідно перевірити або встановити.
2.3. При направленні запитів митним органом надаються проби та зразки товарів під митним забезпеченням разом з такою супровідною документацією, за її наявності:
актом про відбір проб і зразків товарів;
актом про проведення митного огляду товарів;
митною декларацією;
контрактом (договором) на поставку товару;
інвойсом (рахунком-фактурою, накладною тощо);
сертифікатами контрольних органів;
сертифікатом якості товару, виданим виробником;
технічною або технологічною документацією із зазначенням відомостей про склад, властивості та призначення товару (технічні умови, технологія виготовлення, специфікації, каталоги й паспортні дані на вироби фірм-виробників, дозволи, маркувальні етикетки, робочі креслення тощо).
Акт про відбір проб і зразків товарів надається у вигляді оригіналу, інші документи - у вигляді копій, завірених митним органом та оформлених згідно з вимогами Інструкції з діловодства в митній службі України, затвердженої наказом Держмитслужби України від 28.12.02 N 747.
2.4. Запит митного органу разом із супровідною документацією, пробами і зразками товарів доставляється до експертного підрозділу Управління посадовою особою митного органу або поштою.
У разі неможливості передання запиту митного органу вищезазначеним способом, його може доставити особа за дорученням, виданим митним органом. Форма доручення наведена в додатку 2 до цього Порядку.
Посадова особа митного органу повинна вжити запобіжних заходів (пакування, пломбування тощо) з метою виключення можливості доступу сторонніх осіб до проб і зразків та супровідної документації.
2.5. Митне оформлення товарів, відносно яких надавався запит до експертних підрозділів Управління для проведення дослідження, може бути закінчене тільки після одержання митним органом результатів дослідження.
3. Взяття проб і зразків товарів митними органами
3.1. Взяття проб і зразків товарів проводиться відповідно до вимог Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1862.
3.2. Проби та зразки товарів беруться у мінімальній кількості, яка забезпечує можливість проведення їх дослідження, за нормами, затвердженими відповідними нормативними документами.
3.3. З метою проведення повторних (додаткових, контрольних тощо) досліджень відбір проб і зразків товарів здійснюється у двох екземплярах (один - для проведення дослідження, другий - як контрольний) з обов'язковим маркуванням кожного з них згідно з маркувальною етикеткою, форма якої наведена в додатку 3 до цього Порядку.
На кожний екземпляр відібраних проб і зразків товарів накладається окреме митне забезпечення.
3.4. Посадова особа митного органу, яка вповноважена проводити відбір проб і зразків товарів, повинна пройти підготовку щодо здійснення відбору проб і зразків для лабораторних досліджень і дотримання вимог техніки безпеки підчас відбору.
3.5. У складних випадках (невідомий об'єкт дослідження, необхідність застосування спеціальних пристроїв або спеціальних знань тощо) до взяття проб і зразків товарів за письмовим зверненням можуть залучатись спеціалісти експертних підрозділів Управління.
Про участь спеціалістів експертних підрозділів Управління повинно бути зазначено в акті про відбір проб і зразків товарів.
4. Проведення досліджень експертними підрозділами Управління
4.1. Приймання запитів, супровідної документації, проб і зразків товарів здійснюється посадовою особою Управління, яка проводить їх реєстрацію.
4.2. Проведення досліджень здійснюється спеціалістами експертних підрозділів Управління відповідно до доручення керівництва підрозділу або Управління.
4.3. Дослідження проб і зразків товарів проводиться протягом терміну, визначеного Порядком взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1862.
4.4. Якщо проведення досліджень експертними підрозділами Управління неможливе з будь-яких причин, то митний орган терміново повідомляється про це засобами електронного, факсимільного або телефонного зв'язку.
Додаткові матеріали до експертних підрозділів Управління надаються митним органом, за запитом якого проводиться дослідження (згідно з вимогами Інструкції з діловодства в митній службі України, затвердженої наказом Держмитслужби України від 28.12.02 N 747).
4.5. За наявності вмотивованих підстав для повторної експертизи митний орган може подати запит до Управління або іншої експертної установи щодо проведення повторних досліджень з наданням відібраних проб і зразків товару та копією висновку попереднього дослідження.
5. Надання експертними підрозділами Управління висновків за результатами досліджень
5.1. За результатами проведеного дослідження спеціаліст експертного підрозділу Управління готує висновок за формою, наведеною в додатку 4 до цього порядку, який повинен містити повноцінні відповіді на питання, поставлені митним органом, із застосуванням термінології відповідно до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
У випадку, коли з об'єктивних причин неможливо провести дослідження в повному обсязі, у п. 8 висновку зазначається, які саме відомості про товар не визначені відповідно до питань, поставлених митним органом, і з яких причин неможливо їх вирішити.
5.2. Висновок доставляється до митного органу поштою або посадовою особою митного органу, яка отримує його в експертних підрозділах Управління, з обов'язковою відміткою в реєстрі висновків, виданих на запити митних органів. Форма реєстру наведена в додатку 5 до цього Порядку.

................
Перейти до повного тексту