1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
05.10.2005 N 55-44/2210
Вимоги частини другої статті 2-2 Закону: "Закупівлі здійснюються відповідно до річного плану, який затверджується замовником не пізніше, ніж у місячний строк після затвердження кошторису (програми, плану використання державних коштів). Примірник річного плану надсилається уповноваженому органу у випадках та порядку, визначених цим органом. Річний план закупівель оприлюднюється шляхом розміщення принаймні в одній інформаційній системі в мережі Інтернет упродовж 15 календарних днів з дати його затвердження".
Якщо річний план закупівель складається відповідно до наказу Міністерства економіки України N 37 від 02.02.2004 р., то згідно з яким порядком, визначеним уповноваженим органом, цей план надсилається уповноваженому органу?
Згідно із положеннями частини першої статті 2-2 Закону однією зі стадій державних закупівель є, зокрема, затвердження річного плану державних закупівель. Відповідно до частини другої, зазначеної статті Закону закупівлі здійснюються відповідно до річного плану, який затверджується замовником не пізніше, ніж у місячний строк після затвердження кошторису (програми, плану використання державних коштів). Примірник річного плану надсилається уповноваженому органу у випадках та в порядку, визначених цим органом.
Частиною третьою статті 3 Закону зазначено, що уповноважений орган має право визначати своїм рішенням, зокрема, форму річного плану закупівель за державні кошти.
На даний час форма річного плану закупівель за державні кошти, випадки та порядок надання даної форми уповноваженому органу не визначені.
Із урахуванням викладеного, на період розроблення уповноваженим органом форми річного плану закупівель за державні кошти та порядку надання даної форми уповноваженому органу, замовник може складати річний план закупівель за державні кошти у довільній формі або керуватися Методичними рекомендаціями щодо складання річного плану закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженими Наказом Мінекономіки N 37 від 02.02.2004 р.
У якому вигляді замовник зобов'язаний оприлюднити річний план закупівель, протокол розкриття тендерних пропозицій, звіти про результати процедур закупівель тощо в інформаційних системах у мережі Інтернет - в сканованому із підписами чи надіслати копії цих документів до інформаційних систем?
Частиною четвертою статті 4-1 Закону визначено, що замовник оприлюднює інформацію, передбачену цим Законом, в інформаційних системах у мережі Інтернет шляхом її направлення до таких систем у паперовому або електронному вигляді, в порядку, передбаченому цими інформаційними системами.
Вимоги частини сьомої статті 7 Закону: "Замовник зобов'язаний повідомити про дату проведення розкриття тендерних або кваліфікаційних пропозицій: місцеву раду відповідного рівня, якщо закупівля здійснюється за кошти місцевих бюджетів; Верховну Раду Автономної Республіки Крим, якщо закупівля здійснюється за кошти бюджету Автономної Республіки Крим; Верховну Раду України, якщо закупівля здійснюється за інші державні кошти."
Яким чином надсилаються зазначені повідомлення і у якому вигляді?
Дійсно, згідно з вимогами частини п'ятої статті 7 Закону замовник зобов'язаний повідомити про дату проведення розкриття тендерних або кваліфікаційних пропозицій: місцеву раду відповідного рівня, якщо закупівля здійснюється за кошти місцевих бюджетів; Верховну Раду Автономної Республіки Крим, якщо закупівля здійснюється за кошти бюджету Автономної Республіки Крим; Верховну Раду України, якщо закупівля здійснюється за інші державні кошти.
До того ж, строк, упродовж якого замовник повинен повідомити вищеназвані органи про дату розкриття тендерних пропозицій, форма повідомлення, порядок інформування чинним законодавством у сфері державних закупівель не встановлені.
З урахуванням викладеного, замовник самостійно визначає, у якому порядку, формі та продовж якого троку інформувати про дату проведення розкриття тендерних або кваліфікаційних пропозицій органи, означені зазначеною статтею Закону.
Яка мета переслідується при закріпленні у Законі вимог щодо оприлюднення інформації про торги не тільки у "Віснику державних закупівель", інформаційних системах у мережі Інтернет, а ще й у інформаційному віснику, що видається Тендерною палатою України? До того ж, на умовах, викладених у частині четвертій статті 8 Закону, - "в порядку, визначеному редакціями цих видань"? Яку назву має інформаційний вісник Тендерної палати і які матеріали публікуватимуться у ньому? З якою періодичністю він видаватиметься? Як передплатити це видання?

................
Перейти до повного тексту