1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ
УКРАЇНИ
ЛИСТ
13.12.2012 № 3303-04/46889-08
Управлінню капітального будівництва
Феодосійської міської ради АР Крим
вул. Галерейна, 7-а, м. Феодосія,
АР Крим, 98100
Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601
Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель
Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) відповідно до пунктів 3, 3-1, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (далі - Закон) та Порядку здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 № 155, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за № 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти робіт з будівництва 4-го резервуара V = 10000 м-3 на водоочисних спорудах м. Феодосія (оголошення № 331907 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" від 28.11.2012 № 131/9 (733/9)) Управлінням капітального будівництва Феодосійської міської ради АР Крим (далі - Замовник) за процедурою закупівлі в одного учасника у товариства з обмеженою відповідальністю "Екокес".
I. Дата початку здійснення моніторингу: 04.12.2012.
II. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку (лист-повідомлення Мінекономрозвитку від 04.12.2012 № 3303-04/45777-08).
III. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника та відповідність документів замовника вимогам законодавства у сфері державних закупівель відповідно до абзаців третього та четвертого пункту 1.5 Порядку.
IV. Результати здійснення моніторингу:
На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.
Рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника робіт з будівництва 4-го резервуара V = 10000 м-3 на водоочисних спорудах м. Феодосія оформлене протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 27.11.2012 № 6-ар.
У пункті 5 обґрунтування застосування процедури в одного учасника (далі - обґрунтування) вказано, що умовою застосування процедури закупівлі є пункт 3 частини другої статті 39 Закону, а саме: нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, зокрема пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам.
Відповідно до пункту 6 обґрунтування на даний час водопостачання смт Орджонікідзе, смт Приморське, с. Насипне, с. Підгорне, смт Коктебель, с. Нанікове здійснюється від водоочисних споруд м. Феодосія.
У вищевказаних населених пунктах вода фактично подається по графіку всього 4 години на добу і об'єм спожитої води населенням не перевищує 20 - 30 % від потреби, в курортний сезон потреба води значно збільшується, а в літні місяці населення використовує воду із колодязів, вода в яких не відповідає нормативним показникам.
Нестійке водопостачання, чисельні прориви на водогоні Феодосія - Судак та на Феодосійських очисних спорудах, особливо у курортний сезон, коли чисельність людей збільшується у декілька разів, негативно впливають на санітарно-епідеміологічну, екологічну, соціальну ситуацію та імідж селищ як курортів.
Під час аварійних ситуацій, кількість яких в останні роки значно зросла, ґрунтова вода попадає в питну воду та значно погіршує її стан і безпеку. Це підтверджується і лабораторними дослідженнями, які проводить Феодосійська міська СЕС. Фактично 80 % проб води не відповідають нормативам по санітарно-хімічним показникам ДержСанПіН "Вода питна" 2.2.4-171-10, що викликає багаточисельні скарги серед населення та відпочиваючих.
У ряді населених пунктів Насипновської територіальної громади склалась критична ситуація з питним водопостачанням. Водопостачання с. Насипне, Підгорне, Південне здійснюється за остаточним принципом згідно графіку при подачі води на м. Судак. В осінньо-весняний період при зменшенні об'єму подання води графік подачі води не витримується. Також гостро стоїть питання у населених пунктах с. Виноградне та Піонерське. де централізоване водопостачання відсутнє та забезпечення водою здійснюється від місцевих джерел, дебет яких постійно змінюється в залежності від засушливості сезону.

................
Перейти до повного тексту