- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики
N 165 від 30.03.2006 )
Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна
Відповідно до Закону України
"Про карантин рослин", постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року
N 672 "Про затвердження Порядку проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів та їх переліку" і Положення про Державну службу з карантину рослин України, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 11 грудня 2003 року
N 439 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2003 року за N 1244/8565)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Фітосанітарні правила ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна, що додаються.
2. Визнати такою, що втратила чинність, Інструкцію про перевезення, зберігання, переробку та реалізацію імпортного та вітчизняного підкарантинного зерна, затверджену наказом Головної державної інспекції з карантину рослин України від 29 вересня 1997 року
N 56, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 1997 року за N 470/2274.
3. Головній державній інспекції з карантину рослин України (Добрянський Я.В.) подати наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
14.02.2006 N 58
ФІТОСАНІТАРНІ ПРАВИЛА
ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна
Ці Фітосанітарні правила визначають загальні організаційні і правові вимоги щодо ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна (далі - підкарантинне зерно), які спрямовані на запобігання проникненню і розповсюдженню в Україні карантинних та інших шкідливих організмів.
1. Терміни і їх визначення
Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
підкарантинне зерно - це зерно, яке може сприяти поширенню або за допомогою якого можуть поширюватися карантинні організми;
кормові відходи - відходи після очищення підкарантинного зерна, що мають поживні властивості і можуть бути використані для виробництва комбікормів;
малоцінні відходи - відходи після очищення підкарантинного зерна, що не мають кормових якостей, не можуть бути використані на корм тваринам і підлягають знищенню;
особи - фізичні або юридичні особи;
фітосанітарна яма - місце для знищення підкарантинних матеріалів, заражених карантинними організмами, до яких неможливо вжити ефективних заходів по знезараженню або поверненню.
2. Загальні положення
2.1. Ці Фітосанітарні правила ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна (далі - Фітосанітарні правила) розроблені відповідно до Закону України
"Про карантин рослин" та інших нормативно-правових актів у сфері карантину рослин і поширюється на осіб, які займаються ввезенням з-за кордону, перевезенням в межах країни, експортом, переробкою та реалізацією підкарантинного зерна.
2.2. Фітосанітарні правила обов'язкові для виконання головними державними інспекторами з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, їх заступниками, державними інспекторами з карантину рослин (далі - державні інспектори з карантину рослин) та особами, що провадять діяльність щодо ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна.
2.3. Особи, які займаються переробкою підкарантинного зерна, повинні мати:
- технології переробки зерна та продуктів його переробки, при яких насіння втрачає життєздатність;
- території, що охороняються цілодобово;
- розвантажувальні майданчики з твердим покриттям;
- печі або обладнання для спалювання відходів та сміття;
- фітосанітарні ями.
2.4. Території, на яких здійснюється переробка підкарантинного зерна, та трикілометрові зони навколо них підлягають контрольним обстеженням на предмет виявлення карантинних бур'янів і шкідників запасів у вегетаційний період. Крім цього, обстеженню підлягають ті території залізничних станцій, пристаней, шляхи перевезень і особи, які отримують кормові відходи.
2.4.1. Особи, які займаються переробкою і використанням під карантинного зерна, зобов'язані проводити щорічне обстеження за власний рахунок.
2.4.2. Контрольні обстеження організовують та провадять державні інспектори з карантину рослин за рахунок державного бюджету.
2.4.3. Під час обстеження територій та місць зберігання під карантинного зерна відбираються зразки з оформленням відповідних актів згідно із законодавством.
2.4.4. Зібрані зразки позначають етикеткою і надсилають до карантинних лабораторій для визначення видової належності виявлених організмів.
2.5. У разі виявлення карантинних організмів державний інспектор з карантину рослин протягом 24 годин розробляє та подає Раді міністрів Автономної Республіки Крим та місцевій державній адміністрації подання про запровадження карантинного режиму.
2.7. На підставі та в порядку, встановлених законом, у карантинній зоні здійснюються такі спеціальні карантинні заходи:
2.7.1. Огляд та обстеження підкарантинного зерна.
2.7.2. Здійснення контролю за проведенням локалізації та ліквідації карантинних організмів особами.
................Перейти до повного тексту