- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 40 від 02.03.2001
Про проведення Всеукраїнських спортивних ігор серед студентів аграрних вищих навчальних закладів у 2001-2004 роках
З метою реалізації Закону України
"Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" та Цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров'я нації", затвердженої Указом Президента України від 1 вересня 1998 року
N 963, залучення студентів до регулярних секційних занять фізичною культурою і спортом, сприяння їх духовному та фізичному розвитку, виявлення кращих спортсменів і команд серед колективів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнських спортивних ігор серед студентів аграрних вищих навчальних закладів у 2001-2004 роках (додається).
2. Департаменту кадрової політики, аграрної освіти та науки (Мельник), Науково-методичному центру аграрної освіти (Іщенко) та Навчально-методичному центру по підготовці молодших спеціалістів (Хоменко) Міністерства аграрної політики України щорічно складати календар фінальних студентських спортивних змагань з урахуванням участі студентів-спортсменів у змаганнях вищого рівня, визначати місця їх проведення та форми нагородження переможців і призерів Всеукраїнських спортивних ігор серед студентів аграрних вищих навчальних закладів.
3. Керівникам аграрних закладів освіти I-IV рівнів акредитації:
3.1. Організувати проведення I етапу змагань серед студентів навчальних груп, курсів, факультетів (відділень) та забезпечити направлення кращих спортсменів і збірних команд для участі у відбіркових та фінальних змаганнях Всеукраїнських спортивних ігор.
3.2. Надавати спортивні споруди і інвентар для проведення відбіркових та фінальних змагань Всеукраїнських спортивних ігор і забезпечити розміщення, харчування та медичне обслуговування студентів-спортсменів, а також суддів змагань.
3.3. Створити студентам-учасникам відбіркових та фінальних змагань Всеукраїнських спортивних ігор поліпшені соціально-побутові умови та передбачити переведення їх у разі необхідності на індивідуальний графік занять і недопущення відставання у вивченні програмного матеріалу, розвивати у закладі освіти види спорту, передбачені Положенням про проведення Всеукраїнських спортивних ігор серед студентів аграрних вищих навчальних закладів.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Департаменту кадрової політики, аграрної освіти та науки Мельника С.І.
Міністр І.Кириленко
Додаток
до наказу Мінагрополітики
України
від 02.03.2001 р. N 40
Положення про проведення Всеукраїнських спортивних ігор серед студентів аграрних вищих навчальних закладів у 2001-2004 рр.
1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ
Широке залучення студентів до регулярних занять фізичною культурою і спортом у секціях, групах оздоровчого напрямку, в клубах за інтересами;
підвищення рівня спортивної майстерності студентів;
поліпшення навчальної, фізкультурно-масової, оздоровчої та спортивної роботи серед студентів;
подальший розвиток програмних видів спорту, систематизація проведення виявлення кращих спортсменів і команд.
2. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ
Змагання проводяться в три етапи:
I етап - масові змагання в групах, на курсах, відділеннях і факультетах аграрних вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації (січень - травень);
II етап - обласні змагання серед збірних команд аграрних закладів освіти I-II рівнів акредитації в базових навчальних закладах (додаток 1) для визначення переможців і участі в зональних та фінальних змаганнях (січень - травень);
III етап - зональні та фінальні змагання Всеукраїнських студентських спортивних ігор серед збірних команд аграрних закладів освіти I-IV рівнів акредитації (січень - листопад).
Строки та місця проведення зональних і фінальних змагань визначаються щорічно оргкомітетом ігор за погодженням з керівниками навчальних закладів, де проводяться такі змагання (додаток 2, 3 на 2001 рік).
3. УЧАСНИКИ СПОРТИВНИХ ЗМАГАНЬ
Для участі у фінальних змаганнях допускаються студенти вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, які навчаються або закінчили цей заклад освіти в поточному календарному році, успішно встигають у навчанні, мають спортивну підготовку не нижче II розряду з даного виду спорту та дозвіл лікаря.
4. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ СЕРЕД КОМАНД АГРАРНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ I - II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ БАСКЕТБОЛ (юнаки/дівчата)
Склад команди: 9 спортсменів, 1 тренер-представник.
Якщо на участь у змаганнях заявили 4-5 команд, то вони проводяться за системою по колу (2 тайми по 20 хвилин), визначаються переможці і місця.
Якщо в змаганнях беруть участь шість і більше команд, то вони розподіляються на підгрупи.
Ігри в підгрупах відбуваються за системою по колу (2 тайми по 20 хвилин).
Переможці підгруп виборюють перші та другі місця, команди, які займуть у підгрупах друге місце - грають за 3-4 місця і т.д.
За перемогу команді нараховується 2 очка, поразка - 1 очко, неявка - 0 очок.
З однаковою кількістю очок у двох і більше команд перевага надається команді, яка має:
більше перемог у зустрічах між ними;
краще співвідношення здобутих і втрачених очок у зустрічах між ними;
краще співвідношення здобутих і втрачених очок в усіх зустрічах.
ВОЛЕЙБОЛ (юнаки і дівчата)
Склад команди - 10 спортсменів, 1 тренер-представник. Змагання в зонах і фіналі по підгрупах проводяться за системою по колу з трьох партій. Зональні змагання відбуваються у разі проведення обласних змагань або при надходженні заявок головному судді від 20 і більше команд. У фінал допускаються переможці зональних змагань (чоловіча і жіноча), а також команди-переможці фінальних змагань попереднього року. За виграш команді нараховується 2 очки, поразка - 1 очко, неявка - 0 очок. У фіналі ігри проходять із п'яти партій.
З однаковою кількістю очок у двох і більше команд перевага надається команді, яка має:
більшу кількість перемог в іграх між ними;
краще співвідношення партій між ними;
краще співвідношення партій, а потім м'ячів в усій зустрічах.
Система проведення змагань визначається після одержання підтвердження і проведення суддівської колегії за участю представників команд.
Щорічно з нагоди відзначення професійного свята Дня працівників сільського господарства проводяться змагання за перехідний Кубок Мінагрополітики України.
Як правило, на такі змагання запрошуються команди-переможці та призери фінальних змагань (юнаки/дівчата) вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, визначених Всеукраїнськими спортивними іграми.
МІНІ-ФУТБОЛ (чоловіки)
Склад команди: 9 учасників, 1 тренер-представник.
Ігри проводяться протягом двох таймів по 30 хвилин. Змагання відбуваються в областях, зонах і в фіналі. На зональні змагання допускаються переможці обласних, на фінальні - переможці зон. За виграш команді нараховується 3 очка, нічия - 1 очко, поразка - 0 очок, неявка - 0 очок.
Система проведення змагань визначається на засідання суддівської колегії за участю тренерів-представників по приїзду команд.
ГИРЬОВИЙ СПОРТ
Склад команди - 6 спортсменів, 1 тренер-представник. Змагання проводяться в семи вагових категоріях. Вагові категорії: 60, 65, 70, 75, 80, 90, понад 90 кг.
Здвоєння учасників дозволяється. Змагання проводять, як правило, з гирею масою 24 кг. Кожному учаснику на виконання вправи дається 10 хв.
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Склад команди: 10 спортсменів, 1 тренер-представник.
Програма змагань
Чоловіки Жінки
біг: 100 м, 200, 400, біг: 100 м, 200, 400,
800, 1500, 3000 м, стрибки: 800, 1500, 3000 м стрибки у
висоту, довжину, висоту, довжину, штовхання ядра.
штовхання ядра
Кожен учасник може виступати у двох видах програми. Командна першість визначається за найбільшою сумою очок (15 кращих результатів).
НАСТІЛЬНИЙ ТЕНІС
Склад команди: 2 чол., 1 жін., 1 тренер-представник. Всі ігри проводяться з трьох партій. Команда за перемогу отримує - 2 очка, за поразку - 0 очок.
Система проведення змагань визначиться після одержання підтверджень. Кращі гравці (чол. і жін.) рішенням суддівської колегії розігрують особисту першість. Змагання проводяться як особисто-командні.
ЛИЖНІ ГОНКИ
Склад команди 5 чоловік незалежно від статі, 1 тренер-представник.
Програма змагань
Чоловіки Жінки
Дистанція: 5 км - класичний Дистанція: 3 км - класичний
стиль; стиль;
15 км - вільний. 7,5 км - вільний.
Кожен учасник має право змагатись у двох номерах програми. Командна першість визначається за найбільшою сумою очок, одержаних учасниками команди, які ввійшли в число 1-30 місць на кожній дистанції за таблицею очок (додаток 5).
ВАЖКА АТЛЕТИКА
Склад команди - 6 спортсменів (дозволяються у складі команди 2 жінки), 1 тренер-представник.
Змагання проводяться у 8 вагових категоріях: 56 кг, 62, 69, 77, 85, 94, 105, понад 105 кг; в 7 кат.- жін.: 48 кг, 53, 58, 62, 69, 75, понад 75 кг. Здвоєння учасників дозволяється.
БОРОТЬБА ВІЛЬНА
Склад команди: 8 спортсменів, 1 тренер-представник.
Змагання проводяться у вагових категоріях: 54 кг, 58, 63, 69, 78, 85, 97, + 97 кг.
Здвоєння дозволяється не більше ніж у двох категоріях.
Примітка: до змагань з важкої атлетики серед команд ВНЗ III-IV рівнів акредитації допускаються спортсмени ВНЗ I-II рівнів акредитації.
Програма змагань серед команд вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації
БАСКЕТБОЛ (чоловіки/жінки)
Склад команди: 9 спортсменів, 1 тренер-представник.
Якщо у змаганнях беруть участь 4-5 команд, вони проводяться за системою по колу (2 тайми по 20 хвилин) і визначаються переможці та зайняті місця.
Якщо в змаганнях беруть участь 6 і більше команд, вони розподіляються на підгрупи. Ігри у підгрупах відбуваються за системою по колу (2 тайми по 20 хвилин). Переможці підгруп виборюють 1-2 місця; команди, які займуть у підгрупах друге місце - грають за 3-4 місця і т.д.
За перемогу команді нараховується 2 очка, поразка - 1 очко, неявка - 0 очок.
З однаковою кількістю очок у двох і більше команд перевага надається команді, яка має:
більше перемог у зустрічах між ними;
краще співвідношення здобутих і втрачених очок у зустрічах між ними;
краще співвідношення здобутих і втрачених очок в усіх зустрічах.
БОРОТЬБА ВІЛЬНА
Склад команди: 8 спортсменів, 1 тренер-представник.
Змагання проводяться у восьми вагових категоріях: 54 кг, 58, 63, 69, 78, 85, 97, 130 кг. Здвоєння дозволяється не більше, ніж у двох вагових категоріях.
ВОЛЕЙБОЛ
Склад команди: 10 спортсменів, 1 тренер-представник. Від навчального закладу виставляється чоловіча і жіноча команда.
Змагання в підгрупах проводяться з трьох партій. Ігри за I-III місця відбуваються із п'яти партій. За виграш команді нараховується 2 очка, поразку - 1 очко, неявку - 0 очок.
З однаковою кількістю очок у двох і більше команд перевага надається команді, яка має:
більшу кількість перемог в іграх між ними;
краще співвідношення партій між ними;
краще співвідношення партій, а потім м'ячів в усіх зустрічах.
Система проведення змагань визначається на засіданні суддівської колегії за участю тренерів-представників по приїзду команд.
Щорічно з нагоди відзначення професійного свята Дня працівників сільського господарства проводяться змагання за перехідний Кубок Мінагрополітики України.
Як правило, на такі змагання запрошуються команди-переможці та призери фінальних змагань (чоловіки/жінки) вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, визначених Всеукраїнськими спортивними іграми.
ВАЖКА АТЛЕТИКА
Склад команди - 6 спортсменів (дозволяються в складі команди 2 жінки), 1 тренер-представник.
Змагання проводяться у 8 вагових категоріях: 56 кг, 62, 69, 77, 85, 94, 105, понад 105 кг; в 7 кат.- жін.: 48 кг, 53, 58, 62, 69, 75, понад 75 кг. Здвоєння учасників дозволяється.
ГИРЬОВИЙ СПОРТ
Склад команди - 6 спортсменів, 1 тренер-представник. Змагання проводяться у 7 вагових категоріях: 60 кг, 65, 70, 75, 80, 90, понад 90 кг.
Здвоєння учасників дозволяється. Змагання проводяться з гирею масою 24 кг. Кожному учаснику на виконання вправи дається 10 хв.
ЛИЖНІ ГОНКИ
Склад команди: 5 спортсменів незалежно від статі, 1 тренер-представник.
Програма змагань
Чоловіки Жінки
Дистанція: 7,5 км - класичний Дистанція: 5 км - класичний
стиль; стиль;
15 км - вільний, 7,5 км - вільний.
Кожен учасник має право змагатись у двох номерах програми. Командна першість визначається за найбільшою сумою очок, одержаних учасниками команди, які ввійшли в число 1-30 місць на кожній дистанції за таблицею очок (додаток 5).
ФУТБОЛ (чоловіки)
Склад команди - 16 учасників, 1 тренер-представник.
Змагання відбуваються в зонах і в фіналі. У фіналі грають команди, які займуть I-II місця в зоні. За перемогу команді нараховується 2 очка; нічию - 1 очко; поразка/неявка - 0 очок.
Система проведення змагань визначається на засіданні суддівської колегії за участю представників-тренерів по приїзду команд.
НАСТІЛЬНИЙ ТЕНІС
Склад команди: 2 чол., 1 жін., 1 тренер-представник.
Всі зустрічі проводяться з 3 партій.
Команда за виграш отримує - 2 очка, за поразку - 0 очок. Система проведення змагань визначиться після одержання підтверджень. Кращі гравці (чол., і жін.) рішенням суддівської колегії розігрують особисту першість. Змагання проводяться як особистісно-командні.
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Склад команди: 10 спортсменів, 1 тренер-представник.
Програма змагань
Чоловіки: Жінки:
біг: 100, 200, 400, біг: 100, 200, 400, 800,
800, 1500, 3000 м, 1500, 3000 м, стрибки: висоту,
стрибки: довжину, висоту, довжину, штовхання ядра.
штовхання ядра
Кожен учасник може виступати у двох видах програми. Командна першість визначається за найбільшою сумою очок (15 кращих результатів).
5. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ
Загальне керівництво підготовкою і організацією проведення фінальних змагань здійснює організаційний комітет, у складі згідно з додатком 4, Департамент кадрової політики, аграрної освіти та науки. Науково-методичний центр аграрної освіти та Навчально-методичний центр по підготовці молодших спеціалістів Мінагрополітики України.
Забезпечення учасників змагань житлом, харчуванням і транспортним обслуговуванням покладається на навчальні заклади, на базі яких проводяться змагання.
Проведення зональних та фінальних змагань покладається на навчальні заклади Міністерства аграрної політики України, головні суддівські колегії за місцем проведення і координацією головного судді. Навчальний заклад разом із командою відряджає одного суддю з відповідного виду спорту.
Головний суддя ігор: Піроженко А.І. - спеціаліст вищої категорії. НМЦ по підготовці молодших спеціалістів Мінагрополітики України.
Головний секретар ігор: Краснов В.П. - завідувач кафедри фізвиховання НАУ, м. Київ.
6. ВИТРАТИ НА ЗМАГАННЯ
Міністерство аграрної політики України несе витрати по нагородженню закладів освіти - переможців та призерів (I - III місця) фінальних змагань у комплексному заліку, а також за видами спорту команд та спортсменів.
Витрати на проведення зональних та фінальних змагань несуть вищі аграрні навчальні заклади за місцем проведення, включаючи оплату праці лікаря та головного судді, що обслуговують змагання.
Витрати за проїзд, проживання та харчування учасників змагань здійснюються за рахунок коштів навчальних закладів у межах загального кошторису доходів і видатків на поточний рік.
7. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗМАГАНЬ І НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
Команди навчальних закладів, які займуть 1-3 місця в змаганнях нагороджуються кубками, дипломами та вимпелами.
Учасники, які займуть I, II та III місця в кожному виді програми змагань, нагороджуються дипломами та медалями відповідних ступенів.
Комплексний залік серед ВНЗів I-II рівнів акредитації не проводиться.
Комплексний залік серед ВНЗів III - IV рівнів акредитації проводиться за кращим результатом з 6 видів спорту.
Заклади освіти III-IV рівнів акредитації за I-III місця у неофіційному комплексному заліку нагороджуються Почесними грамотами Міністерства аграрної політики України.
8. ЗАЯВКИ ТА ЗВІТНІСТЬ
Іменні та технічні заявки за формою (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, спортивний розряд, підпис лікаря з печаткою проти прізвища кожного учасника), завірені медичним і вищим навчальним закладом, подаються до головної суддівської колегії в день приїзду на змагання разом з відповідними документами на кожного учасника (паспорт або документ, який його замінює, студентський квиток з фотокарткою, книжка успішності, класифікаційний квиток спортсмена).
Головній суддівській колегії в день приїзду на фінал в обов'язковому порядку подаються звіти про проведення обласних і зональних змагань.
9. МЕДИЧНО-САНІТАРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
Медично-санітарне забезпечення під час проведення спартакіади здійснюється місцевим лікувально-фізкультурним диспансером на основі заявок вищого навчального закладу, де відбуваються змагання.
Змагання проводяться відповідно до існуючих правил змагань і з дотриманням правил техніки безпеки.
Акт прийняття спортивних споруд та місць для проведення змагань повинен бути підписаний керівником споруди, на базі якого проводяться змагання, або керівником відповідних орендованих споруд та головним суддею з певного виду спорту.
Заступник начальника Департаменту
кадрової політики, аграрної
освіти та науки М.Ф.Бойко
Додаток 1
До Положення про проведення
Всеукраїнських спортивних
ігор серед студентів
аграрних вищих навчальних
закладів у 2001-2004 рр.
Базові вищі навчальні заклади освіти I-II рівнів акредитації
1. Кримський агропромисловий коледж
2. Брацлавський державний сільськогосподарський технікум
3. Горохівський державний сільськогосподарський технікум
4. Нікопольський сільськогосподарський технікум
5. Донецький державний аграрний технікум
6. Житомирський агротехнічний коледж
7. Василівський державний аграрний технікум
8. Снятинський сільськогосподарський технікум
9. Немішаївський аграрний коледж
10. Кіровоградський технікум механізації сільського господарства
11. Луганський політехнічний коледж
12. Стрийський державний аграрний коледж
13. Вознесенський сільськогосподарський технікум
14. Білгород-Дністровський сільськогосподарський технікум
15. Хорольський агропромисловий коледж
16. Мирогощанський аграрний коледж
17. Путивльський сільськогосподарський технікум
18. Борщівський агротехнічний коледж
19. Липковатівський аграрний коледж
20. Новокаховський агротехнічний коледж
21. Технікум Подільської ДАТА
................Перейти до повного тексту