1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


15.02.2007
UA
Офіційний вісник Європейського Союзу
L 43/32
(До Розділу V: Економічне та галузеве співробітництво
Глава 14. Інформаційне суспільство)
РІШЕННЯ КОМІСІЇ
від 14 лютого 2007 року
про гармонізоване використання радіочастотного спектра у смугах радіочастот у діапазоні 2 ГГц для впровадження систем, що надають послуги рухомого супутникового зв’язку
(оприлюднено під номером С(2007) 409)
(Текст стосується ЄЕП)
(2007/98/ЄС)
КОМІСІЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СПІВТОВАРИСТВ,
Беручи до уваги Договір про заснування Європейського Співтовариства,
Беручи до уваги Рішення Європейського Парламенту і Ради № 676/2002/ЄС від 7 березня 2002 року про регулятивні рамки для радіоспектральної політики у Європейському Співтоваристві (Рішення про радіочастотний спектр) (- 1), та зокрема його статтю 4(3),
Оскільки:
(1) Ефективне та узгоджене використання радіочастотного спектра має важливе значення для розвитку електронних комунікаційних послуг і може допомогти Європейському Співтовариству стимулювати зростання, конкуренцію та зайнятість. Необхідно полегшити доступ до радіочастотного спектра, щоб підвищити ефективність, стимулювати інновації, підвищити гнучкість для користувачів і розширити вибір для споживачів, враховуючи при цьому цілі загального інтересу (- 2).
(2) Комісія підтримує нові та інноваційні системи зв’язку, які використовують будь-які види технічних платформ і здатні надавати послуги в державах-членах, на регіональному або пан’європейському рівнях.
(3) У цьому контексті системи, які здатні надавати послуги рухомого супутникового зв’язку, розглядаються як інноваційна альтернативна платформа, що може надавати різні типи пан’європейських телекомунікаційних послуг і послуг мовлення/ багатоадресної передачі (multicast), незалежно від місцезнаходження кінцевих користувачів, як-от високошвидкісний доступ до мережі Інтернет/ інтранет, мобільний мультимедійний зв’язок, захист населення та допомога в разі стихійних лих. Такі послуги можуть розширити покриття у сільській місцевості на території Співтовариства, тим самим скорочуючи географічний цифровий розрив. Впровадження нових систем, що надають послуги рухомого супутникового зв'язку, може сприяти розвитку внутрішнього ринку та зростанню конкуренції шляхом збільшення пропозиції та підвищення доступності пан'європейських служб і наскрізного підключення, а також стимулювання ефективних інвестицій.
(4) Системи, що здатні надавати послуги рухомого супутникового зв'язку, повинні включати принаймні одну або кілька космічних станцій і можуть включати додаткові наземні компоненти, тобто наземні станцій, які використовуються у фіксованому розташуванні, щоб підвищити доступність послуг рухомого супутникового зв'язку в зонах, у яких неможливо забезпечити відповідну якість зв'язку з однією або кількома космічними станціями.
(5) Радіочастотний спектр є в наявності, і для послуг рухомого супутникового зв'язку планується використовувати смуги радіочастот 1980-2010 МГц та 2170-2200 МГц (смуги радіочастот у діапазоні 2 ГГц) згідно з рішеннями, ухваленими Міжнародним союзом електрозв'язку (MCE) на конференції ВКР-92.
(6) Необхідно забезпечити гармонізоване та ефективне використання смуг радіочастот у діапазоні 2 ГГц для систем, що надають послуги рухомого супутникового зв'язку, на регіональному або пан'європейському рівні, зокрема, з огляду на масштаб охоплення супутникових сигналів, які за своєю природою перетинають національні кордони.
(7) Шостого жовтня 2005 року Комісія видала мандат (- 3) Європейській конференції адміністрацій пошт та телекомунікацій (СЕРТ), відповідно до статті 4(2) Рішення № 676/2002/ЄС, на дослідження гармонізованих технічних умов використання смуг радіочастот у діапазоні 2 ГГц для послуг рухомого супутникового зв'язку у Співтоваристві. Згідно із цим мандатом, СЕРТ подала звіт із зазначенням технічних умов використання такими системами смуг радіочастот у діапазоні 2 ГГц.
(8) Смуги радіочастот у діапазоні 2 ГГц наразі не використовуються в більшості держав-членів і, відповідно до технічних висновків СЕРТ, повинні бути визначені та мають бути доступними без невиправданої затримки в усіх державах-членах для систем, що надають послуги рухомого супутникового зв’язку, щоб забезпечити розвиток таких систем.
(9) СЕРТ дійшла висновку що співіснування систем, здатних надавати послуги рухомого супутникового зв’язку, і систем, що надають тільки послуги наземного рухомого зв'язку, у тих самих смугах радіочастот у діапазоні 2 ГГц без шкідливих радіозавад є неможливим в одному географічному районі. Відповідно, щоб уникнути шкідливих радіозавад для рухомого супутникового зв’язку та неефективного використання радіочастотного спектра, необхідно визначити та забезпечити доступність смуг радіочастот у діапазоні 2 ГГц передусім для систем, здатних надавати послуги рухомого супутникового зв'язку. Це означає, що у випадках, коли смуги радіочастот у діапазоні 2 ГГц використовуються іншими системами, які не здатні надавати послуги рухомого супутникового зв’язку, такі інші системи не повинні створювати шкідливі радіозавади для систем, що надають послуги рухомого супутникового зв'язку, і не мають права вимагати захисту від них. За даними СЕРТ, додаткові наземні компоненти не створюють шкідливих радіозавад, якщо вони є невід'ємною частиною систем, що надають послуги рухомого супутникового зв'язку, керуються механізмом управління ресурсом і мережею таких систем і працюють у тих самих частинах смуги радіочастот, що й супутникові компоненти системи. За таких умов і за наявності належного дозвільного режиму додаткові наземні компоненти також можуть використовуватися, навіть якщо сигнали не передаються через супутникові компоненти.

................
Перейти до повного тексту