16.12.2019 |
"Проекти згідно з Митним кодексом Союзу та пов’язані з ними електронні системи" Список проектів, що стосуються розробляння та розгортання електронних систем, необхідних для застосування Кодексу |
Правова підстава | Ключовий етап | Дати розгортання електронних систем | "Проекти згідно з Митним кодексом Союзу та пов’язані з ними електронні системи" Список проектів, що стосуються розробляння та розгортання електронних систем, необхідних для застосування Кодексу |
Дата початку періоду розгортання електронної системи (- 3) | Дата завершення періоду розгортання електронної системи (- 4) = Дата завершення перехідного періоду | |||
1. Система зареєстрованих експортерів (REX) згідно з Митним кодексом Союзу Проект має на меті забезпечити доступність актуальної інформації стосовно зареєстрованих експортерів, що мають осідок у країнах Генералізованої схеми преференцій (ГСП), які експортують товари до Союзу. Це транс’європейська система, і вона також включає дані про суб’єктів господарювання ЄС для підтримки експорту в країни ГСП. Необхідні дані були поступово занесені в систему до 31 грудня 2017 року. |
Стаття 6(1), статті 16 та 64 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 1 2015 |
01.01.2017 | 01.01.2017 |
2. Обов’язкова тарифна інформація (BTI) згідно з Митним кодексом Союзу Проект має на меті модернізацію наявної транс’європейської системи EBTI-3, щоб забезпечити таке: (a) узгодження системи EBTI-3 з вимогами Митного кодексу Союзу; (b) розширення необхідних даних декларації, що стосуються нагляду; (c) моніторинг обов’язкового використання BTI; (d) моніторинг та управління розширеним використанням BTI. Проект впроваджують у два етапи. У рамках першого етапу (крок 1) передбачено запровадження функціональності, яка дасть змогу розпочати приймання необхідного набору даних з декларацій, як того вимагає Митний кодекс Союзу, з 1 березня 2017 року до впровадження проектів, перерахованих у пунктах 10 (не пізніше ніж до 1 грудня 2023 року) та 14 (не пізніше ніж до 31 грудня 2022 року). На кроці 2 буде виконано зобов’язання щодо контролю над використанням BTI на основі нового необхідного набору даних із декларацій та узгодження з процесом ухвалення рішень митними органами. У рамках другого етапу буде впроваджено електронну форму для заяв та рішень BTI та надано гармонізований інтерфейс торговця для суб’єктів господарювання, щоб вони мали змогу подавати заяви ВТІ та отримувати рішення ВТІ в електронній формі. |
Стаття 6(1), статті 16 , 22 , 23 , 26 , 27 , 28 , 33 та 34 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 2 2016 (етап 1) |
01.03.2017 (етап 1 - крок 1) |
01.03.2017 (етап 1 - крок 1) |
02.10.2017 (етап 1 - крок 2) |
02.10.2017 (етап 1 - крок 2) |
|||
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 2 2018 (етап 2) |
01.10.2019 (етап 2) | 01.10.2019 (етап 2) | ||
3. Рішення митних органів згідно з Митним кодексом Союзу Мета проекту - гармонізувати процес подання заяв щодо отримання рішень митних органів, вироблення й ухвалення рішень та управління рішеннями шляхом стандартизації та електронного управління заявами та даними стосовно рішення/авторизації по всій території Союзу. Проект стосується національних рішень та рішень, ухвалених декількома державами-членами, визначених Кодексом, та охоплює системні компоненти, розроблені централізовано на рівні Союзу, а також інтеграцію з національними компонентами, якщо так вирішують держави-члени. Ця транс’європейська система сприяє консультаціям під час процесу вироблення й ухвалення рішень та управління процесом авторизації. |
Стаття 6(1), статті 16 , 22 , 23 , 26 , 27 та 28 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 4 2015 |
02.10.2017 | 02.10.2017 |
4. Прямий доступ до європейських інформаційних систем для торговців (Єдина система управління користувачами та цифровими підписами) Мета цього проекту - надати робочі рішення для прямого та гармонізованого доступу для торговців як послугу інтерфейсу "користувач-система", яка буде інтегрована в електронні митні системи, як визначено в конкретних проектах згідно з Митним кодексом Союзу. Єдина система управління користувачами та цифровими підписами буде інтегрована в портали відповідних електронних систем. Вона включає підтримку ідентифікації, доступу та управління користувачами відповідно до необхідних політик безпеки. Перше розгортання відбулося разом із системою рішень митних органів згідно з Митним кодексом Союзу. У подальшому це технічне рішення з управління автентифікацією та користувачами стане доступним для використання в рамках інших проектів згідно з Митним кодексом Союзу, таких як Обов’язкова тарифна інформація (ВТІ), Модернізована система управління авторизованими економічними операторами (АЕО), Підтвердження статусу Союзу (PoUS) та Інформаційні листи (INF) для спеціальних процедур. Див. окремі проекти, щоб дізнатися дати їх розгортання. |
Стаття 6(1) та стаття 16 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 4 2015 |
02.10.2017 | 02.10.2017 |
5. Модернізована система управління авторизованими економічними операторами (АЕО) згідно з Митним кодексом Союзу Мета проекту - покращити бізнес-процеси, пов’язані із заявами та авторизаціями АБО, ураховуючи зміни в правових положеннях Митного кодексу Союзу. На першому етапі проект має на меті впровадити значні покращення системи АБО в рамках гармонізації митних процедур вироблення й ухвалення рішень. На другому етапі буде впроваджено електронну форму для заяв та рішень AEO та надано суб’єктам господарювання гармонізований інтерфейс для подання заяв AEO та отримання рішень AEO в електронній формі. Модернізовану систему буде розгорнуто двома частинами: частина 1 для заяв та процесу вироблення й ухвалення рішень АЕО, та частина 2 для інших подальших процесів. |
Стаття 6(1), статті 16 , 22 , 23 , 26 , 27 , 28 , 38 та 39 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 1 2016 |
05.03.2018 (етап 1) |
05.03.2018 (етап 1) |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 4 2018 |
01.10.2019 (етап 2 - першочергові процеси, частина 1) 16.12.2019 (етап 2 - інші процеси, частина 2) |
01.10.2019 (етап 2 - частина 1) 16.12.2019 (етап 2 - частина 2) |
||
6. Модернізована система реєстрації та ідентифікації суб’єктів господарювання (EORI 2) згідно з Митним кодексом Союзу Мета цього проекту - забезпечити незначну модернізацію наявної транс’європейської системи EORI, що уможливить реєстрацію та ідентифікацію суб’єктів господарювання та осіб, інших ніж суб’єкти господарювання Союзу та третіх країн, які займаються митною діяльністю в Союзі. |
Стаття 6(1) та стаття 9 Регламенту (ЄС) № 952/2013 про встановлення Митного кодексу Союзу |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 2 2016 |
05.03.2018 | 05.03.2018 |
7. Система "Surveillance 3" згідно з Митним кодексом Союзу Проект має на меті модернізувати систему "Surveillance 2+", щоб забезпечити її узгодження з вимогами Митного кодексу Союзу, такими як стандартний обмін інформацією через засоби електронного опрацювання даних та запровадження функціональності, потрібної для опрацювання та аналізу повного набору даних щодо нагляду, отриманих від держав-членів. Тому він включає можливості подальшого глибинного аналізу даних та функційні можливості звітування, які стануть доступними для Комісії та держав-членів. Повна реалізація цього проекту залежить від проектів, перерахованих у пунктах 10 (до 1 грудня 2023 року) та 14 (до 31 грудня 2022 року). Дату розгортання цієї системи повинні визначити держави-члени в рамках своїх національних планів. |
Стаття 6(1), статті 16 та 56(5) Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 3 2016 |
01.10.2018 | 01.10.2018 |
8. Підтвердження статусу Союзу (PoUS) згідно з Митним кодексом Союзу Мета проекту - створити нову транс’європейську систему для зберігання, управління та отримання підтверджень статусу Союзу T2L/F та митного вантажного маніфесту (виданого неавторизованим емітентом). Оскільки реалізація митного вантажного маніфесту пов’язана з "Єдиним європейським морським вікном", ця частина проекту буде виконана в рамках окремого етапу. |
Стаття 6(1), статті 16 та 153 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 1 2022 |
01.03.2024 (етап1) 02.06.2025 (етап 2) |
01.03.2024 (етап1) 02.06.2025 (етап 2) |
9. Модернізована нова комп’ютеризована транзитна система (NCTS) згідно з Митним кодексом Союзу Мета цього проекту - узгодити наявну транс’європейську систему NCTS з новим Митним кодексом Союзу. Компонент 1-"NCTS, етап 5": мета цього етапу - узгодити систему NCTS з новими вимогами Митного кодексу Союзу, крім елементів безпеки і захисту даних, щодо транзитних митних декларацій на товари, які ввозять на митну територію Союзу. Він охоплює реєстрацію подій під час перевезень та узгодження інформаційних обмінів із вимогами Митного кодексу Союзу щодо даних, а також модернізацію й розроблення інтерфейсів для взаємодії з іншими системами. Компонент 2-"NCTS, етап 6": мета цього етапу - впровадити нові спеціальні вимоги для елементів безпеки і захисту даних, які випливають із проекту 17 (UCC ICS2), щодо транзитних митних декларацій на товари, які ввозять на митну територію Союзу. Рішення щодо змісту та реалізації будуть узгоджені протягом початкового етапу втілення проекту. |
Стаття 6(1), статті 16 та 226-236 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 4 2019 Запланована дата технічних специфікацій =кв. 2 2022 |
01.03.2021 03.06.2024 |
01.12.2023 02.06.2025 |
10. Автоматизована система експорту (AES) згідно з Митним кодексом Союзу Цей проект має на меті імплементувати вимоги Митного кодексу Союзу щодо експорту та вибуття. Компонент 1 - "транс’європейська AES". Мета цього проекту - в подальшому розвитку наявної транс’європейської системи контролю експорту з метою впровадження повної AES, яка охоплюватиме бізнес-вимоги до процесів та даних, встановлених Митним кодексом Союзу, а також спрощені процедури та централізоване митне очищення товарів для експорту. Він також має на меті охопити розроблення гармонізованих інтерфейсів із Системою контролю за рухом підакцизних товарів (EMCS) та NCTS. AES як така уможливить повну автоматизацію експортних процедур та оформлення вибуття. AES охоплює частини, які будуть розроблені централізовано та на національних рівнях, за допомогою яких подаватимуть та опрацьовуватимуть експортні декларації, та які уможливлять подальший обмін інформацією з митницею виїзду через спільні компоненти AES. Компонент 2 - "Модернізація національних систем експорту". Для процесів, які не входять до AES, але тісно з нею пов’язані, окремі національні системи будуть модернізовані з метою додавання специфічних національних елементів щодо оформлення експорту та/чи вибуття. Якщо такі елементи не матимуть впливу на галузеве охоплення AES, їх може бути охоплено цим компонентом. |
Стаття 6(1), статті 16 , 179 та 263-276 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 4 2019 (компонент 1) |
01.03.2021 (компонент 1) | 01.12.2023 (компонент 1) |
Запланована дата технічних специфікацій = повинна бути визначена державами-членами (компонент 2) |
01.03.2021 (компонент 2) |
01.12.2023 (компонент 2) |
||
11. Інформаційні листи (INF) для спеціальних процедур згідно з Митним кодексом Союзу Мета цього проекту - розробити нову транс’європейську систему для підтримки та оптимізації процесів управління даними INF та для роботи з даними INF в електронній формі для цілей спеціальних процедур. |
Стаття 6(1), статті 16 , 215 255-262 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 2 2018 |
01.06.2020 | 01.06.2020 |
12. Спеціальні процедури згідно з Митним кодексом Союзу Мета цього проекту - пришвидшити, полегшити та гармонізувати спеціальні процедури на території всього Союзу шляхом запровадження спільних моделей бізнес-процесів. Національні системи впровадять усі зміни, передбачені Митним кодексом Союзу, необхідні для режиму митного складу, кінцевого використання, тимчасового допуску, перероблення на митній території та за межами митної території. Реалізація проекту буде поділена на дві частини. Компонент 1 - "Національні спеціальні процедури для експорту" (National SP EXP). Надає необхідні національні електронні рішення для функціонування спеціальних процедур, пов’язаних з експортом. Компонент 2 - "Національні спеціальні процедури для імпорту" (National SP IMP). Надає необхідні національні електронні рішення для функціонування спеціальних процедур, пов’язаних з імпортом. Ці проекти будуть реалізовані в рамках проектів, зазначених у пунктах 10 та 14. |
Стаття 6(1), статті 16 , 215 , 237-242 та 250-262 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій = повинна бути визначена державами-членами (для компонентів 1 та 2 |
01.03.2021 (компонент 1) |
01.12.2023 (компонент 1) |
= повинна бути визначена державами-членами в рамках національного плану (компонент 2) |
= повинна бути визначена державами-членами в рамках національного плану з періодом розгортання не пізніше 31.12.2022 (компонент 2) |
|||
13. Повідомлення про прибуття, повідомлення про представлення та тимчасове зберігання згідно з Митним кодексом Союзу Мета цього проекту - визначити процеси повідомлення про прибуття транспортного засобу, представлення товарів (повідомлення про представлення) та декларування для тимчасового зберігання, як описано в Митному кодексі Союзу, а також підтримати гармонізацію в цьому контексті серед усіх держав-членів щодо обміну даними між сектором торгівлі та митними органами. Проект охоплює автоматизацію процесів на національному рівні. |
Стаття 6(1), статті 16 та 133-152 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій = повинна бути визначена державами-членами та для повідомлення про прибуття відповідно до плану щодо ІС82. |
= повинна бути визначена державами- членами в рамках національного плану | = повинна бути визначена державами- членами в рамках національного плану з періодом розгортання не пізніше 31.12.2022 |
14. Модернізація національних системи імпорту згідно з Митним кодексом Союзу Мета проекту - імплементувати всі вимоги Митного кодексу Союзу щодо процесів та даних, що стосуються імпорту (і які не охоплені жодним із проектів, зазначених у робочій програмі). Він здебільшого стосується змін у процедурі "випуску для вільного обігу" (стандартна процедура + спрощення), а також охоплює наслідки у зв’язку з міграцією інших систем. Цей проект стосується напрямку національного імпорту, що охоплює національні системи опрацювання митних декларацій, а також інші системи, такі як національні обліково-розрахункові та платіжні системи. |
Стаття 6(1), стаття 16(1) та статті 53 , 56 , 77-80 , 83-87 , 101-105 , 108-109 , 158-187 , 194-195 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій = повинна бути визначена державами-членами |
= повинна бути визначена державами-членами в рамках національного плану | = повинна бути визначена державами-членами в рамках національного плану з періодом розгортання не пізніше 31.12.2022 |
15. Система централізованого митного очищення для імпорту (CCI) згідно з Митним кодексом Союзу Мета проекту - надати можливість поміщувати товари під митну процедуру з використанням централізованого митного очищення, що дає змогу суб’єктам господарювання централізувати свої бізнеси з митної точки зору. Опрацювання митної декларації та фізичний випуск товарів повинні бути узгоджені між відповідними митницями. Йдеться про транс’європейську систему, що має компоненти, розроблені як централізовано, так і на національному рівні. Реалізація проекту буде здійснена в два етапи. Етап 1: цей етап охоплює комбінацію централізованого митного очищення зі стандартними митними деклараціями, зі спрощеними митними деклараціями та відповідними додатковими деклараціями (упорядкування однієї спрощеної митної декларації). Крім того, він передбачає поміщення товарів під такі митні процедури: випуск для вільного обігу, режим митного складу, перероблення на митній території і за межами митної території та кінцеве використання. Зрештою, щодо типу товарів, цей етап охопить усі типи товарів, за винятком акцизних товарів та товарів, що є предметом інструментів спільної аграрної політики. Етап 2: цей етап охопить усе, що не охопив етап 1, зокрема комбінацію централізованого митного очищення з митними деклараціями через внесення записів до облікових даних декларанта та відповідних додаткових декларацій, додаткових деклараціях, що упорядковують більш ніж одну спрощену митну декларацію, поміщення товарів під тимчасову процедуру допуску, а також акцизних товарів та товарів, що є предметом інструментів спільної аграрної політики. |
Стаття 6(1), статті 16 та 179 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 3 2020 Запланована дата технічних специфікацій =кв. 2 2022 |
01.03.2022 02.10.2023 |
01.12.2023 02.06.2025 |
16. Система управління гарантіями (GUM) згідно з Митним кодексом Союзу Мета цього проекту - забезпечити дієве та ефективне управління різними типами гарантій. Компонент 1 - "GUM": Транс’європейська система охопить управління комплексними гарантіями, які можна використовувати більше ніж в одній державі- члені, та моніторинг референтної суми для кожної митної декларації, додаткової декларації чи відповідної інформації щодо даних, потрібних для зарахування на рахунки наявних митних боргів за всі митні процедури, як передбачено Митним кодексом Союзу, за винятком транзиту, який входить до складу проекту NCTS. Компонент 2 - "Національні системи управління гарантіями": Крім того, необхідно модернізувати електронні системи, що існують на національному рівні, щоб управляти гарантіями, які поширюються на одну державу-член. |
Стаття 6(1), статті 16 та 89-100 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій =кв. 3 2022 (компонент 1) |
02.10.2023 (компонент 1) |
02.06.2025 (компонент 1 |
Запланована дата технічних специфікацій = повинна бути визначена державами-членами (компонент 2) |
= повинна бути визначена державами- членами в рамках національного плану (компонент 2) |
Повинна бути визначена державами- членами в рамках національного плану з періодом розгортання не пізніше 02.06.2025 (компонент 2) |
17. Система контролю при імпорті 2 (ICS2) згідно з Митним кодексом Союзу Мета цієї програми - посилити безпеку та безпечність товарів, які прибувають на територію Союзу, до їх прибуття шляхом імплементації нових вимог Митного кодексу Союзу щодо подання та опрацювання загальних декларацій прибуття (ENS), а саме надання даних ENS у більш ніж одній заяві та/ чи різними особами, а також обмін такими даними та результатами аналізу ризиків між митними органами. ICS2 сприятиме створенню абсолютно нової архітектури системи та поетапної заміни наявної транс’європейської системи ICS. Реалізація програми буде здійснена в три випуски. Випуск 1: як першому етап, цей випуск охопить зобов’язання відповідних суб’єктів господарювання (поштових операторів та повітряних експрес- перевізників) надавати мінімальні дані, тобто набір даних ENS перед навантажуванням. Випуск 2: як другий етап, цей випуск охопить впровадження нових зобов’язань ENS, пов’язаних з ними бізнес-процесів та процесів управління ризиками для всіх товарів, які перевозять повітряними видами транспорту. Випуск 3: як третій етап, цей випуск охопить впровадження нових зобов’язань ENS, пов’язаних із ними бізнес-процесів та процесів управління ризиками для всіх товарів, які перевозять морськими та внутрішніми водними шляхами, а також автодорожніми та залізничними шляхами (включно з товарами в поштових відправленнях, які доставляють такими видами транспорту). |
Стаття 6(1), статті 16 , 46 , 47 та 127-132 Регламенту (ЄС) № 952/2013 |
Запланована дата технічних специфікацій для всіх трьох випусків =кв. 2 2018 |
15.03.2021 (Випуск 1) |
01.10.2021 (Випуск 1) |
01.03.2023 (Випуск 2) 01.03.2024 (Випуск 3) |
02.10.2023 (Випуск 2) 01.10.2024 (Випуск 3) |