1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол N 14-bis
до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод
( Протокол втратив чинність з дати набрання чинності Протоколом N 14 до Конвенції. Див. статтю 9 цього Протоколу ) ( Щодо застосування Протоколу Україною додатково див. Лист МЗС від 21.01.2010 )
Офіційний переклад
Преамбула
Держави - члени Ради Європи, які підписали цей Протокол до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, підписаної в м. Рим 4 листопада 1950 року (далі - Конвенція),
беручи до уваги Протокол N 14 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який змінює контрольну систему Конвенції, відкритий для підписання Комітетом міністрів Ради Європи в м. Страсбург 13 травня 2004 р.;
беручи до уваги Висновок N 271 (2009), ухвалений Парламентською Асамблеєю Ради Європи 30 квітня 2009 р.;
зважаючи на невідкладну потребу впровадити певні додаткові процедури до Конвенції для збереження й поліпшення ефективності її контрольної системи на тривалий період, у світлі дедалі більшої завантаженості Європейського суду з прав людини та Комітету міністрів Ради Європи;
зважаючи, зокрема, на потребу забезпечити Судові можливість і далі відігравати свою провідну роль у захисті прав людини в Європі,
домовилися про таке:
Стаття 1
Для Високих Договірних Сторін Конвенції, які є зобов'язаними цим Протоколом, Конвенція має редакцію, передбачену в статтях 2-4.
Стаття 2
1. Назву статті 25 Конвенції викласти в такій редакції:
"Стаття 25. Канцелярія, юридичні секретарі та доповідачі".
2. Наприкінці статті 25 Конвенції додати новий пункт 2 у такій редакції:
"2. Коли Суд засідає одноособово, Судові надають допомогу доповідачі, які діють під керівництвом Голови Суду. Вони входять до складу канцелярії Суду".
Стаття 3
1. Назву статті 27 Конвенції викласти в такій редакції:
"Стаття 27. Одноособовий склад Суду, комітети, палати й Велика палата".
2. Пункт 1 статті 27 Конвенції викласти в такій редакції:
"Для розгляду переданих йому справ Суд засідає у складі одного судді, комітетами - у складі трьох суддів, палатами - у складі семи суддів та Великою палатою - у складі сімнадцяти суддів. Палати Суду створюють комітети на встановлений строк".
3. До статті 27 Конвенції додати новий пункт 2 у такій редакції:
"2. Коли суддя засідає одноособово, він не розглядає жодної заяви проти Високої Договірної Сторони, від якої цього суддю обрано".
4. Пункти 2 і 3 статті 27 Конвенції вважати відповідно пунктами 3 та 4.
Стаття 4
Статтю 28 Конвенції викласти в такій редакції:
"Стаття 28. Компетенція суддів, які засідають одноособово, та комітетів
1. Суддя, який засідає одноособово, може оголосити неприйнятною або вилучити з реєстру справ заяву, подану згідно зі статтею 34 у випадках, коли таке рішення може бути прийнято без додаткового вивчення.
2. Таке рішення є остаточним.
3. Якщо суддя, який засідає одноособово, не оголошує заяву неприйнятною або не вилучає її з реєстру справ, то цей суддя передає її до комітету або палати для дальшого розгляду.

................
Перейти до повного тексту