1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
про проведення погодженої політики в галузі транзиту природного газу
Дата підписання: 03.11.1995
Дата ратифікації Україною: 18.12.1996
Дата набуття чинності для України: 02.07.1997
( Угоду ратифіковано Законом № 615/96-ВР від 18.12.1996 )
Уряди держав - учасниць цієї Угоди (далі - Сторони),
керуючись загальноприйнятими принципами й нормами міжнародного права, Договором до Енергетичної хартії від 17 грудня 1994 року ;
визнаючи необхідність забезпечення вільного транзиту природного газу незалежно від походження, місця призначення або його власника;
визнаючи необхідність здійснення узгоджених заходів для цілей забезпечення народного господарства й населення держав - учасниць цієї Угоди безперебійним газопостачанням;
для цілей подальшої реалізації положень Договору про створення Економічного союзу від 24 вересня 1993 року
погодилися про наступне:
Стаття 1
Для цілей цієї Угоди:
"транзит газу" - переміщення через територію Сторони газу, який походить з території іншої держави й призначений для території третьої держави, за умови, що або інша держава, або третя держава є договірною стороною.
Стаття 2
Сторони вживають необхідних заходів із забезпечення вільного транзиту й схоронності природного газу під час його трубопровідного транспортування територією своїх держав.
Природний газ, що постачається транзитом через територію однієї зі Сторін, не може бути використаний для потреб Сторони, яка здійснює його транзит.
Стаття 3
Сторони зобов'язуються вживати необхідних заходів, зокрема спільних, для того, щоб жодна зі Сторін не опинилася під загрозою відключення від джерел газопостачання й не було завдано шкоди інтересам держав - постачальників природного газу й держав, що здійснюють його транзит.
Стаття 4
У разі виникнення спору між Сторонами цієї Угоди Сторони зобов'язуються не переривати й не скорочувати транзитних поставок газу до вирішення цього спору.
Сторони забезпечують дотримання всіх раніше досягнутих домовленостей з умов транспортування природного газу до остаточного розв'язання спору, але не пізніше строку дії контракту.
Стаття 5
У разі аварії в транзитній газотранспортній системі Сторона, на території якої сталася аварія, негайно повідомляє про це заінтересованим Сторонам і вживає всіх необхідних заходів для усунення наслідків аварії, не чекаючи на результати розслідування її причин. Зменшений при цьому обсяг газу, що постачається, розподіляється між споживачами пропорційно до обсягів транзитного газу згідно з укладеними договорами.
Сторони здійснюють у пріоритетному порядку поставки обладнання, матеріалів, комплектуючих виробів та запасних частин для проведення відновлювальних і ремонтних робіт на транзитних газотранспортних системах. При цьому Сторони не будуть застосовувати мито й еквівалентних йому зборів, також обмежень нетарифного характеру.
Стаття 6
Спори між Сторонами стосовно тлумачення й застосування положень цієї Угоди, а також спори, що зачіпають права й обов'язки Сторін, будуть вирішуватися шляхом проведення безпосередніх консультацій і переговорів між заінтересованими сторонами або інших процедур, передбачених міжнародним правом.

................
Перейти до повного тексту