1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Додатковий протокол
до Європейської конвенції про видачу правопорушників
Страсбург, 15 жовтня 1975 року
( Протокол ратифіковано із заявами і застереженнями Законом N 43/98-ВР від 16.01.98 ) ( Додатково див. Рішення від 13.06.2002 )
Дата підписання Україною: 29.05.1997
Дата ратифікації: 16.01.1998
Дата набуття чинності: 09.06.1998
Офіційний переклад
Держави - члени Ради Європи, які підписали цей Протокол,
враховуючи положення Європейської конвенції про видачу правопорушників, відкритої для підписання у Парижі 13 грудня 1957 року (далі "Конвенція"), і зокрема статей 3 та 9 Конвенції,
вважаючи за доцільне доповнити ці статті з метою посилення захисту людства та окремих осіб,
погодились про таке:
Глава I
Стаття 1
Для цілей застосування статті 3 Конвенції політичні правопорушення не включають:
a) злочини проти людства, зазначені в Конвенції про запобігання злочинові геноциду та покарання за нього, яка була ухвалена Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 9 грудня 1948 року;
b) порушення, зазначені у статті 50 женевської Конвенції про поліпшення долі поранених і хворих у діючих арміях (1949 рік), статті 51 женевської Конвенції про поліпшення долі поранених, хворих та осіб, які потерпіли корабельну аварію, із складу збройних сил на морі (1949 рік), статті 130 женевської Конвенції про поводження з військовополоненими (1949 рік) та статті 147 женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни (1949 рік);
c) будь-які аналогічні порушення законів війни, діючих на час набрання цим Протоколом чинності, і існуючих на цей час звичаїв війни, які не передбачені у вищезазначених положеннях Женевських конвенцій.
Глава II
Стаття 2
Стаття 9 Конвенції доповнюється нижченаведеним текстом, при цьому первісна стаття 9 Конвенції стає пунктом 1, а нижчезазначені положення - пунктами 2, 3 і 4:
"2. Видача особи, щодо якої було постановлене остаточне судове рішення в третій державі, яка є Договірною Стороною Конвенції, за одне правопорушення (або декілька правопорушень), у зв'язку з яким був зроблений запит про видачу, не здійснюється:
a) якщо вищезгаданим судовим рішенням вона була виправдана;
b) якщо термін ув'язнення або інший захід, який був їй призначений:
i) був відбутий повністю;
ii) повністю, або у невиконаній його частині, не відбувався через помилування чи амністію;
c) якщо суд визнав правопорушника винним, але без призначення міри покарання.
3. Однак у випадках, зазначених у пункті 2, видача правопорушника може здійснюватися:
a) якщо правопорушення, у зв'язку з яким було постановлене судове рішення, було вчинене проти особи, установи або будь-якого майна, що має публічний статус в запитуючій державі;
b) якщо особа, щодо якої було постановлене судове рішення, сама мала публічний статус у запитуючій державі;
c) якщо правопорушення, у зв'язку з яким було постановлене судове рішення, було вчинене повністю або частково на території запитуючої держави або у місці, яке розглядається як її територія.
4. Положення пунктів 2 і 3 не зашкоджують застосуванню більш широких національних положень, що стосуються принципу ne bis in idem, який притаманний іноземним судовим рішенням".
Глава III
Стаття 3
1. Цей Протокол відкрито для підписання державами - членами Ради Європи, які підписали Конвенцію. Він підлягає ратифікації, прийняттю або затвердженню. Ратифікаційні грамоти або документи про прийняття чи затвердження здаються на зберігання Генеральному секретарю Ради Європи.
2. Цей Протокол набирає чинності через 90 днів від дати здачі на зберігання третьої ратифікаційної грамоти або третього документа про прийняття чи затвердження.

................
Перейти до повного тексту