- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Міжнародний документ
Угода
між Кабінетом Міністрів України, Урядом Республіки Болгарія, Урядом Республіки Молдова і Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі транспортування ядерних матеріалів між Республікою Болгарія і Російською Федерацією через територію України та територію Республіки Молдова
Дата підписання Україною: Дата набрання чинності для України: | 28.11.1997 25.06.1998 |
Кабінет Міністрів України, Уряд Республіки Болгарія, Уряд Республіки Молдова та Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються Сторонами,
виходячи з дружніх стосунків між цими державами,
прагнучи до розвитку співробітництва в галузі мирного використання ядерної енергії,
визнаючи доцільність транспортування свіжого та відпрацьованого ядерного палива та інших ядерних матеріалів між Республікою Болгарія і Російською Федерацією через територію України та територію Республіки Молдова,
керуючись чинними в державах Сторін законодавчими актами та міжнародними угодами, що регулюють перевезення ядерних матеріалів,
беручи до уваги документи Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ),
погодилися про таке:
Стаття 1
Сторони співпрацюють у галузі транспортування свіжого та відпрацьованого ядерного палива, природного урану, гексафториду урану та інших ядерних матеріалів, які відносяться до ядерного паливного циклу, а також порожніх транспортно-пакувальних комплектів для таких матеріалів, які надалі іменуються спеціальними вантажами, із Російської Федерації в Республіку Болгарію та з Республіки Болгарія в Російську Федерацію, транзитом через територію України та територію Республіки Молдова.
Стаття 2
Компетентними органами Сторін є:
з питань реалізації положень цієї Угоди і розгляду спірних питань:
- від Української Сторони - Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України;
- від Болгарської Сторони - Комітет по енергетиці;
- від Молдавської Сторони - Департамент Цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Республіки Молдова;
- від Російської Сторони - Міністерство Російської Федерації з атомної енергії;
з питань регулювання і нагляду за ядерною безпекою та радіаційним захистом:
- від Української Сторони - Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України;
- від Болгарської Сторони - Комітет з використання атомної енергії в мирних цілях;
- від Молдавської Сторони - Департамент стандартів, метрології та технічного нагляду Республіки Молдова;
- від Російської Сторони - Федеральний нагляд Росії з ядерної та радіаційної безпеки;
з питань фізичного захисту спеціальних вантажів, зокрема, їх охорони:
- від Української Сторони - Міністерство внутрішніх справ України (охорона) і Міністерство охорони навколишнього природного середовища і ядерної безпеки України (фізичний захист, крім охорони);
- від Болгарської Сторони - Міністерство внутрішніх справ:
- від Молдавської Сторони - Міністерство внутрішніх справ Республіки Молдова:
- від Російської Сторони - Міністерство Російської Федерації з атомної енергії (фізичний захист, крім охорони) і Міністерство внутрішніх справ Російської Федерації (охорона);
з питань транспортування:
- від Української Сторони - Міністерство транспорту України;
- від Болгарської Сторони - Міністерство транспорту;
- від Молдавської Сторони - Залізниця Молдови;
- від Російської Сторони - Міністерство шляхів сполучення Російської Федерації.
Стаття 3
1. Транспортування спеціальних вантажів здійснюється залізничним і водним транспортом територіями України, Республіки Болгарія, Республіки Молдова і Російської Федерації.
2. Перевантаження спеціальних вантажів здійснюється в порту Рені, Україна або, в разі надзвичайних обставин, в інших пунктах, які визначають компетентні органи зацікавлених Сторін.
Стаття 4
1. Обов'язковою умовою для здійснення транспортування спеціальних вантажів у рамках цієї Угоди є контракти, які укладаються між відповідними юридичними особами Республіки Болгарія і Російської Федерації.
2. Українська та Молдавська Сторони забезпечують транзит транспортів із спеціальними вантажами по своїх територіях.
3. Транспортні операції на територіях держав Сторін здійснюються відповідно до вимог національних законодавств держав Сторін, які регламентують перевезення спеціальних вантажів залізничним та водним транспортом і міжнародних документів, зазначених у Додатку 1, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
4. Порядок оформлення дозволів на транзит транспортів із спеціальними вантажами через територію України і територію Республіки Молдова регулюється законодавством України і законодавством Республіки Молдова відповідно.
5. Компетентні органи Сторін розробляють "Умови організації і здійснення перевезень спеціальних вантажів залізничним транспортом", вимоги до змісту яких викладені в Додатку 2, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 5
1. Порядок супроводу технічним персоналом спеціальних вантажів, якщо такий супровід необхідний, визначається в контрактах, які укладаються відповідними юридичними особами Республіки Болгарія і Російської Федерації.
2. Сторони забезпечують на територіях своїх держав необхідні умови для виконання супровідним технічним персоналом покладених на нього обов'язків і для його нормальної життєдіяльності.
Стаття 6
1. Кожна Сторона в рамках цієї Угоди, національного законодавства своєї держави та відповідно до міжнародного права вживає відповідні заходи для забезпечення фізичного захисту спеціальних вантажів, які знаходяться в межах території її держави, на рівні, не нижчому передбаченого
Конвенцією про фізичний захист ядерного матеріалу, INFCIRC/274/Rev.1 МАГАТЕ 1980 р.
2. Охороні озброєними вартами на всьому шляху прямування підлягають відпрацьоване ядерне паливо та гексафторид урану. Необхідність забезпечення озброєної охорони інших спеціальних вантажів обумовлюється національними законодавствами держав Сторін.
3. Пункти заміни варт та передачі обов'язків щодо забезпечення охорони транзитних транспортів із спеціальними вантажами є:
- залізнична станція "Хутір Михайлівський", Україна;
- залізнична станція "Куп'янськ-Сортувальний", Україна;
- залізнична станція "Роздільна", Україна;
- порт "Рені", Україна.
4. Сторони забезпечують безпеку перебування в погоджених зонах територій своїх держав варт інших Сторін, призначених для охорони транспортів, їх розміщення, безперешкодне повернення у повному складі з наявним озброєнням та спорядженням, використання вартами ліній зв'язку, а також, при необхідності, здійснюють матеріально-побутове забезпечення і медичне обслуговування особового складу варт.
5. Порядок заміни варт, умови перебування озброєних варт на території суміжної держави, порядок доступу в транспортний засіб уповноважених осіб викладаються в документах, взаємно погоджених компетентними органами Сторін суміжних держав, відповідальними за забезпечення фізичного захисту та охорони спеціальних вантажів.
6. Відповідальність за втрату спеціальних вантажів або їх частини несе Сторона, під юрисдикцією якої знаходилась варта, що здійснює охорону спеціальних вантажів в момент втрати, а в тих випадках, коли спеціальні вантажі транспортувались без охорони - Сторона, на території якої виникла втрата.
................Перейти до повного тексту