- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
про співробітництво в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів
( Угоду ратифіковано з застереженням Законом
N 38/98-ВР від 16.01.98 )
Держави - учасниці цієї Угоди в особі урядів, далі - Сторони,
виходячи з доцільності розвитку взаємодії в економічній та науково-технічній сферах, удосконалення механізму наукових, виробничих і економічних зв'язків,
надаючи великого значення ефективному розв'язанню проблем вивчення, розвідки і раціонального використання мінерально-сировинних ресурсів, геоекології та охорони довкілля,
дійшли згоди про таке:
Стаття 1
Сторони сприяють вирішенню таких завдань:
координація та розвиток співробітництва в галузі вивчення, розвідки і використання мінерально-сировинних ресурсів;
забезпечення народного господарства і ринку збуту Сторін мінеральною сировиною, а також продуктами її переробки;
стабілізація і подальший розвиток гірничодобувного і гірничопереробного виробництва, забезпечення раціонального використання мінеральної сировини з урахуванням виробничо-технологічних зв'язків між підприємствами Сторін.
Стаття 2
Сторони згідно із своїм національним законодавством докладають зусиль до використання родовищ дефіцитних і стратегічних видів мінеральної сировини і потужностей з їх переробки, до збільшення експортного потенціалу мінеральної сировини і продуктів її переробки, реалізації програм зменшення залежності від імпорту, підтримки системи мінерально-сировинного забезпечення економіки Сторін дефіцитними і стратегічними видами корисних копалин, здійснення комплексних інвестиційних програм з фундаментальних і прикладних проблем.
Стаття 3
Сторони здійснюють заходи щодо розвитку геологорозвідувальних, добувних і переробних галузей, створення умов для їх інвестування, формування погодженої політики в галузі стандартизації та сертифікації мінеральної сировини і продуктів її переробки на базі міжнародно визнаних вимог.
Стаття 4
Сторони здійснюють заходи щодо забезпечення, розроблення і виготовлення комплексного устаткування і техніки для геологорозвідувальних і гірничодобувних підприємств.
Стаття 5
Сторони взаємодіють в галузі науково-технічного та інформаційного забезпечення системи моніторингу геологічного середовища, з підготовки прогнозів геодинамічних і катастрофічних геологічних процесів, координації робіт щодо формування геоінформаційних аналітичних систем і умов для підготовки та підвищення кваліфікації наукових, інженерних і робітничих кадрів.
Стаття 6
Сторони вживають заходів для вирішення проблем поліпшення екологічних умов у регіонах, пов'язаних з розвідкою, видобутком і використанням мінерально-сировинних ресурсів, створення та впровадження ресурсозберігаючих технологій і техніки, а також для розвитку на міждержавному рівні системи екологічного моніторингу геологічного середовища прикордонних територій, включаючи виконання спільних досліджень.
Стаття 7
Для координації співробітництва у сфері розвитку мінерально-сировинного комплексу Сторони створюють Міжурядову раду з розвідки, використання і охорони надр, яка діє на основі Положення, що є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 8
Реалізація цієї Угоди здійснюється на основі двосторонніх і багатосторонніх угод, договорів (контрактів), укладених відповідними органами, організаціями, підприємствами та іншими господарюючими суб'єктами Сторін, в інших взаємопогоджених формах.
Під час вибору і визначення способів підтримки конкретних напрямів співробітництва Сторони керуються спільними інтересами.
Стаття 9
Сторони домовляються про уніфікацію термінів, застосовуваних при розвідці й використанні мінерально-сировинних ресурсів, на основі міжнародних вимог.
Стаття 10
Сторони здійснюють обмін законодавчими актами і нормативно-правовими документами в галузі вивчення, використання й охорони надр і вживають заходів щодо їх наближення.
Стаття 11
Ця Угода не порушує прав і зобов'язань Сторін, що випливають з інших міжнародних договорів, учасниками яких вони можуть бути.
Стаття 12
Під час вирішення питань, пов'язаних з використанням відомостей, що становлять державну таємницю, Сторони керуються своїми національними законодавствами і міжнародними договорами, учасниками яких вони є.
Стаття 13
Спірні питання, пов'язані з застосуванням або тлумаченням цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій та переговорів заінтересованих Сторін чи шляхом інших процедур, які не суперечать нормам міжнародного права.
Стаття 14
До цієї Угоди можуть вноситися зміни і доповнення за умови спільної згоди Сторін.
Стаття 15
Ця Угода набирає чинності після подання на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності. Для Сторін, які виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, вона набирає чинності з часу подання депозитарію відповідного повідомлення.
Стаття 16
Через 2 місяці після набрання чинності цією Угодою Сторони проведуть нараду відповідних національних органів для визначення першочергових заходів щодо її реалізації.
Стаття 17
Ця Угода укладається на невизначений строк.
Стаття 18
Кожна із Сторін може вийти з цієї Угоди, письмово повідомивши про це депозитарія, не пізніше ніж за 12 місяців до виходу.
Стаття 19
Ця Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, які поділяють її мету та принципи, за згодою всіх Сторін шляхом подання депозитарію документів про приєднання. Приєднання вважається таким, що набирає сили, з часу отримання депозитарієм останнього повідомлення Сторін про згоду на таке приєднання.
Укладено в місті Москві 27 березня 1997 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, що підписала цю Угоду, її завірену копію.
За Уряд Азербайджанської За Уряд Республіки
Республіки Молдова
Підпис Підпис
За Уряд Республіки За Уряд Російської
Вірменія Федерації
Підпис Підпис
За Уряд Республіки За Уряд Республіки
Білорусь Таджикистан
Підпис Підпис
За Уряд Грузії За Уряд
Підпис Туркменистану
За Уряд Республіки Підпис
Казахстан За Уряд Республіки
Підпис Узбекистан
За Уряд Киргизької Підпис
Республіки За Уряд України
Підпис Підпис, з
урахуванням
застереження
................Перейти до повного тексту