- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 10-19-2793 від 20.04.95 м.Київ |
Щодо застосування Положення про порядок збирання та обробки заяв, що надійшли від фінансових посередників
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду
державного майна
N 1086 від 18.08.95 )
1. Загальні зауваження
Під фінансовим посередником (ФП) у
Положенні розуміється безпосередньо ФП як юридична особа або його філія (регіональне представництво), яка зареєстрована відповідно до чинного законодавства.
У сертифікатних аукціонах можуть брати участь ФП, які одержали дозвіл/ліцензію Фонду державного майна України (ФДМУ) на діяльність з приватизаційними паперами та зареєстровані в регіональному центрі сертифікатних аукціонів (РЦСА) того регіону, де знаходиться їх юридична (реєстраційна) адреса та відкрито приватизаційний рахунок для акумулювання приватизаційних майнових сертифікатів. До них належать:
1) інвестиційний фонд (дозвіл на комерційну діяльність);
2) інвестиційна компанія (дозвіл на комерційну діяльність);
3) довірче товариство (ліцензія на представницьку діяльність);
4) торговець цінними паперами (ліцензія на посередницьку діяльність).
У сертифікатних аукціонах можуть також брати участь товариства покупців, які не є ФП і не мають ліцензії ФДМУ, але зареєстровані відповідним органом приватизації й мають свідоцтво про реєстрацію.
2. Інвестиційні фонди
У сертифікатних аукціонах має право брати участь інвестиційний фонд (ІФ), який одержав дозвіл ФДМУ на комерційну діяльність з приватизаційними паперами та зареєстрований у РЦСА області за своєю юридичною адресою. Філія такого ІФ (з дозволу самого ІФ) має право на участь у сертифікатних аукціонах через РЦСА області за своєю реєстраційною адресою. Для цього філія повинна мати позабалансовий рахунок для акумулювання приватизаційних майнових сертифікатів в одному з банків своєї області.
Участь у сертифікатних аукціонах від імені ІФ здійснює його інвестиційний керуючий, який діє на підставі договору ІФ з інвестиційним керуючим. Такий договір може бути складовою частиною установчого договору про створення ІФ, якщо інвестиційний керуючий є засновником ІФ.
Інвестиційним керуючим ІФ може бути інвестиційна компанія (ІК) або інший торговець цінними паперами.
Реєстрація ІФ (філії ІФ) у РЦСА
Для реєстрації ІФ (філії ІФ) у РЦСА уповноважений представник інвестиційного керуючого ІФ подає до РЦСА такі документи:
1) довіреність на ім'я уповноваженого представника, затверджену підписом керівника та печаткою інвестиційного керуючого ІФ;
2) паспорт або інше посвідчення особи уповноваженого представника;
3) нотаріально посвідчену копію дозволу ФДМУ на комерційну діяльність ІФ з приватизаційними паперами;
4) два примірники заяви про реєстрацію ІФ (філії ІФ) у РЦСА (додаток 1 до
Положення, складеної згідно з п.7 цього роз'яснення;
5) засвідчену підписом керівника та печаткою ІФ копію договору ІФ з інвестиційним керуючим або установчого договору, якщо в ньому визначається інвестиційний керуючий ІФ;
6) нотаріально посвідчену копію свідоцтва статистичного управління про присвоєння ІФ кодів (за ЗКПО та ін.), яка потрібна для перевірки коду за ЗКПО;
7) довідку з обслуговуючого ІФ (філію ІФ) банку (депозитарію) про відкриття та реквізити приватизаційного рахунку для акумулювання приватизаційних коштів;
8) засвідчений інвестиційним керуючим ІФ перелік представників, що мають право подавати заяви від імені ІФ (філії ІФ).
При реєстрації філії ІФ:
в документах 4), 7), 8) вказуються дані про філію ІФ;
уповноважений представник подає до РЦСА додатково:
9) свідоцтво про реєстрацію філії в регіональному (місцевому) органі державної реєстрації, в якому визначено його реєстраційну адресу в регіоні;
10) копію (ксеро- чи факс-копію) заяви про реєстрацію основної компанії з відміткою відповідного РЦСА і реєстраційним номером.
Документи 1), 2), 6), 9) використовуються для перевірки достовірності даних, наведених у заяві про реєстрацію, після чого вони повертаються представнику. Документи 3), 4), 5), 7), 8), 10) залишаються в РЦСА.
Складання та подання заяви на придбання акцій
Заяви на придбання акцій складає згідно з п.8 цього роз'яснення та подає від імені ІФ (філії ІФ) уповноважена особа його інвестиційного керуючого, зазначена в переліку 8).
3. Інвестиційні компанії
У сертифікатних аукціонах має право брати участь ІК, яка одержала дозвіл ФДМУ на комерційну діяльність з приватизаційними паперами та зареєстрована в РЦСА області за своєю юридичною адресою.
ІК бере участь у сертифікатних аукціонах тільки через створені нею закриті взаємні фонди. Реєстрації в РЦСА підлягає як сама ІК, так і кожний (принаймні один) з її взаємних фондів, який має намір брати участь у сертифікатному аукціоні.
Взаємний фонд є філією ІК й має право на участь у сертифікатних аукціонах через РЦСА області за своєю реєстраційною адресою. Для цього взаємний фонд повинен мати приватизаційний рахунок для акумулювання приватизаційних майнових сертифікатів у одному з банків своєї області.
Інвестиційним керуючим взаємного фонду завжди виступає ІК, яка його створила.
Реєстрація ІК (взаємного фонду ІК) в РЦСА
Для реєстрації ІК (взаємного фонду ІК) в РЦСА уповноважений представник ІК подає до РЦСА такі документи:
1) довіреність на ім'я уповноваженого представника, затверджену підписом керівника та печаткою ІК;
2) паспорт або інше посвідчення особи уповноваженого представника;
3) нотаріально посвідчену копію дозволу ФДМУ на комерційну діяльність ІК з приватизаційними паперами;
4) два примірники заяви про реєстрацію ІК (взаємного фонду ІК) в РЦСА (додаток 1 до
Положення, складеної згідно з п.7 цього роз'яснення;
5) нотаріально посвідчену копію свідоцтва статистичного управління про присвоєння ІК кодів (за ЗКПО та ін.), яка потрібна для перевірки коду за ЗКПО.
При реєстрації взаємного фонду ІК:
у заяві про реєстрацію ІК вказуються дані про взаємний фонд ІК;
додатково до документів 1) - 5) уповноважений представник подає до РЦСА:
6) засвідчену підписом керівника та печаткою ІК копію Положення (установчого договору) взаємного фонду;
7) довідку з банку (депозитарію), що обслуговує взаємний фонд, про відкриття та реквізити приватизаційного рахунку для акумулювання приватизаційних коштів;
8) засвідчений керівником ІК перелік представників, що мають право подавати заяви від імені взаємного фонду ІК;
9) свідоцтво про реєстрацію взаємного фонду в регіональному (місцевому) органі державної реєстрації, в якому зазначено його реєстраційну адресу в регіоні;
10) копію (ксеро- чи факс-копію) заяви про реєстрацію ІК з відміткою відповідного РЦСА і реєстраційним номером.
Документи 1), 2), 5), 9) використовуються для перевірки достовірності даних, наведених у заяві про реєстрацію, після чого вони повертаються представнику. Документи 3), 4), 6), 7), 8), 10) залишаються в РЦСА.
Складання та подання заяви на придбання акцій
Заяви на придбання акцій складає згідно з п.8 цього роз'яснення та подає від імені взаємного фонду уповноважена особа, зазначена в переліку 8).
4. Довірчі товариства (трасти)
Довірче товариство (ДТ) надає своїм клієнтам-довірителям послуги щодо розпорядження приватизаційними майновими сертифікатами, управління цінними паперами, майном від імені довірителя, за його рахунок (за певну плату) та за його дорученням (згідно з його бажанням, зафіксованим в укладеній угоді).
Оскільки власником приватизаційного майнового сертифіката, а пізніше - придбаних за нього акцій залишається клієнт-довіритель ДТ, його ім'я та інші дані повинні бути внесені до реєстру акціонерів, який створюється за підсумками сертифікатного аукціону.
Реєстрація ДТ (філії) в РЦСА
Для реєстрації ДТ або філії ДТ в РЦСА уповноважений представник ДТ подає до РЦСА такі документи:
1) довіреність на ім'я уповноваженого представника, затверджену підписом керівника та печаткою ДТ (філії ДТ);
2) паспорт або інше посвідчення особи уповноваженого представника;
3) нотаріально посвідчену копію ліцензії ФДМУ на представницьку діяльність ДТ з приватизаційними паперами;
4) два примірники заяви про реєстрацію ДТ (філії ДТ) у РЦСА (додаток 1 до
Положення, складеної згідно з п.7 цього роз'яснення;
5) довідку з банку (депозитарію), що обслуговує ДТ (філію ДТ), про відкриття та реквізити приватизаційного рахунку для акумулювання приватизаційних коштів;
6) засвідчений керівником ДТ перелік представників, що мають право подавати заяви від імені ДТ (філії ДТ).
При реєстрації філії ДТ:
у документах 4), 5), 6) зазначаються дані про філію ДТ;
уповноважений представник подає до РЦСА додатково:
7) свідоцтво про реєстрацію філії в регіональному (місцевому) органі державної реєстрації, в якому зазначено його реєстраційну адресу в регіоні.
Документи 1), 2), 7) використовуються для перевірки достовірності даних, наведених у заяві про реєстрацію, після чого вони повертаються представнику. Документи 3), 4), 5), 6) залишаються в РЦСА.
Складання та подання заяви на придбання акцій
Заяви на придбання акцій складає згідно з п.8 цього роз'яснення та подає від імені ДТ (філії ДТ) уповноважена особа ДТ, зазначена у переліку 6).
Подання переліку власників сертифікатів
Якщо заява ДТ на придбання акцій задоволена (повністю або частково), ДТ сплачує необхідну кількість приватизаційних майнових сертифікатів відповідно до п.4
Положення, а також подає до РЦСА разом з готівковими сертифікатами або платіжним дорученням перелік власників сертифікатів, на ім'я яких ДТ придбає акції.
Перелік власників сертифікатів повинен містити такі дані:
серію та номер сертифіката (для готівкового сертифіката);
прізвище, ім'я та по батькові власника сертифіката;
паспортні дані власника сертифіката;
адресу власника сертифіката.
Перелік власників сертифікатів подається, як правило, у вигляді файла бази даних на дискеті. Вимоги щодо змісту даних і формату файла будуть надані ФДМУ додатково.
5. Торговці цінними паперами
Торговець цінними паперами здійснює посередницьку діяльність з приватизаційними майновими сертифікатами на підставі договору доручення. При цьому, як і у випадку ДТ, власником приватизаційного майнового сертифіката, а пізніше - придбаних за нього акцій залишається клієнт торговця цінними паперами, його ім'я та дані повинні бути внесені до реєстру акціонерів, який створюється за підсумками сертифікатного аукціону.
Реєстрація торговця цінними паперами або його філії в РЦСА
Для реєстрації торговця цінними паперами або його філії в РЦСА уповноважений представник торговця цінними паперами подає до РЦСА документи відповідно до переліку, вказаного в п.4 для ДТ, за винятком ліцензії; торговець цінними паперами подає замість документа 3) нотаріально посвідчену копію ліцензії ФДМУ на посередницьку діяльність з приватизаційними паперами.
................Перейти до повного тексту