1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
N 1086 від 18.08.95
м.Київ
Затверджено
наказом Фонду державного майна України
від 18 серпня 1995 р. N 1086
Зміни та доповнення
до Положення про порядок збирання та обробки заяв, що надійшли від фінансових посередників
_______________
* Зазначені зміни та доповнення в частині, що стосується порядку розрахунків за придбані об'єкти приватизації, вводяться в дію, починаючи з розрахунків щодо четвертого сертифікатного аукціону (1-31 травня 1995 р.), в частині, що стосується порядку подання заяв на придбання акцій, - починаючи з восьмого сертифікатного аукціону (1-30 вересня 1995 р.).
На виконання Змін та доповнень до Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затверджених наказом Фонду державного майна України та Національного банку України від 9 червня 1995 р. N 690/63, до Положення про порядок збирання та обробки заяв, що надійшли від фінансових посередників, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 20 березня 1995 р. N 295, вносяться такі зміни та доповнення:
1. Абзац 3 підрозділу "Реєстратор" розділу 3 зазначеного Положення викласти в такій редакції:
"Для участі в сертифікатному аукціоні уповноважений представник фінансового посередника подає до РЦСА:
заяву в двох примірниках (див. додаток 3);
банківську довідку про наявність приватизаційних майнових сертифікатів на позабалансовому рахунку фінансового посередника. Банківська довідка може подаватися одна на кілька заяв, у ній зазначається стан рахунку не пізніше як за один тиждень до подання заяв;
платіжне доручення про внесення застави з відміткою банку платника та дві його копії.
Представник інвестиційного фонду або інвестиційної компанії додатково подає довідку за довільною формою про вартість активів фінансового посередника за станом на перше число поточного місяця, засвідчену підписами головного бухгалтера та керівника, а також печаткою фінансового посередника. У довідці також зазначається кількість приватизаційних майнових сертифікатів, еквівалентна 5% від вказаної вартості активів.
Представник пред'являє документ, що посвідчує його особу, та доручення, яке надає представнику повноваження виступати від імені фінансового посередника.
Реєстратор повинен:
перевірити правильність заповнення заяви та достовірність наведеної інформації;
у заявах з обмеженням ціни (тип А) перевірити, щоб у кожній було заявлено не менш як 100 приватизаційних майнових сертифікатів;
перевірити дані, зазначені в заяві, на відповідність із даними в папці фінансового посередника;
перевірити наявність у фінансового посередника заявлених коштів. Фінансовий посередник має право заявляти суму, що не перевищує коштів, зазначених у банківській довідці, зменшених на загальну суму сертифікатів, що вказані у всіх попередніх прийнятих заявах;
для інвестиційного фонду або інвестиційної компанії додатково визначити загальну кількість приватизаційних майнових сертифікатів, заявлених на вказаний об'єкт приватизації за всіма прийнятими заявами даного фінансового посередника з урахуванням заяви, що розглядається. Якщо ця кількість приватизаційних майнових сертифікатів перевищує зазначену в довідці про активи кількість приватизаційних майнових сертифікатів, яка еквівалентна 5% активів, реєстратор відмовляє фінансовому посереднику в прийнятті чергової заяви".
2. Розділи 4 та 5 зазначеного Положення викласти в такій редакції:
"4. Одержання коштів
4.1. Повідомлення від Українського центру сертифікатних аукціонів до РЦСА.
4.1.1. На підставі протоколу про результати аукціону, затвердженого Фондом державного майна України, Український центр сертифікатних аукціонів (УЦСА) складає для кожного фінансового посередника (ФП) та товариства покупців (ТП) відомість результатів участі в аукціоні всіх поданих ФП (ТП) заяв, а також коштів, які мають бути одержані від ФП (ТП). УЦСА передає ці дані до відповідних РЦСА.
4.1.2. ФП (ТП) звертається до РЦСА, який прийняв від нього заяву на участь у сертифікатному аукціоні, для отримання відомості результатів участі ФП (ТП) в аукціоні не пізніше 10 днів після дати офіційного затвердження результатів аукціону.
4.1.3. РЦСА видає кожному ФП (ТП) для оплати акцій засвідчену РЦСА відомість результатів участі зазначеного ФП (ТП) в аукціоні. РЦСА видає ФП (ТП) засвідчений РЦСА витяг з протоколу аукціонної комісії про результати сертифікатного аукціону тільки після оплати ФП (ТП) всіх акцій, придбаних ним за результатами сертифікатного аукціону по всіх об'єктах приватизації, на які ФП (ТП) подав заяви.
4.1.4. ФП (ТП) здійснює оплату акцій, придбаних на сертифікатному аукціоні, через РЦСА, який прийняв від нього заяву на участь у сертифікатному аукціоні, незалежно від того, в якій області розташований та якому органу приватизації підпорядкований об'єкт приватизації. Оплата здійснюється по кожному об'єкту приватизації окремо.
4.1.5. ФП (ТП) після отримання відомості результатів його участі в сертифікатному аукціоні самостійно визначає окремо по кожній заяві, яка перемогла в аукціоні, вид приватизаційних майнових сертифікатів (готівкові чи безготівкові), якими він буде розраховуватися з РЦСА за придбані акції, незалежно від виду приватизаційних майнових сертифікатів, вказаного ним у заявах на придбання акцій. Акції, заявлені в одній заяві, повинні повністю оплачуватися сертифікатами одного виду.
ФП (ТП) подає до РЦСА для оплати кожного об'єкта приватизації приватизаційні майнові сертифікати, згруповані за заявами.
4.2. Одержання готівкових приватизаційних майнових сертифікатів.
4.2.1. ФП (ТП) подають до РЦСА готівкові приватизаційні майнові сертифікати не пізніше 10 днів з дати отримання від РЦСА відомості результатів їх участі в аукціоні.
4.2.2. ФП (ТП) для здійснення передачі коштів подають до РЦСА окремо по кожній заяві:
копію заяви, яка перемогла на аукціоні та за якою здійснюється оплата;
документ, що посвідчує особу представника;
готівкові сертифікати в кількості, яку повинен сплатити ФП (ТП) за результатами аукціону, згруповані в пакети по 100 шт. (останній пакет сертифікатів для кожного об'єкта приватизації може бути неповним). При цьому ФП має право при проведенні оплати акцій подавати і такі приватизаційні майнові сертифікати, які видані громадянам Ощадбанком після прийняття РЦСА заяви ФП, згідно з якою він придбав ці акції;
засвідчену банком, що обслуговує ФП (ТП), вимогу, на підставі якої ФП (ТП) одержав сертифікати.
Разом з кожним пакетом ФП (ТП) подає реєстр готівкових приватизаційних майнових сертифікатів у пакеті за формою, встановленою постановою Правління Національного банку України від 14 березня 1995 р. N 53, в паперовій формі у трьох примірниках, а також розширений реєстр цих сертифікатів у формі файлу на магнітній дискеті за встановленим форматом (додаток 13).
У першому примірнику реєстру, що призначений для подальшого подання зазначених у ньому сертифікатів РЦСА до обслуговуючого його банку, ФП (ТП) заповнює тільки інформацію про серії, номери та власників сертифікатів. Інші поля в цьому примірнику заповнює РЦСА.
У другому та третьому примірниках реєстру ФП (ТП) заповнює всі поля, за винятком реєстраційного номера та дати. У графі "Назва установи банківської системи" замість установи банку зазначається відповідний РЦСА. У графі "Назва органу, що здійснює акумуляцію ПМС" зазначається ФП (ТП). у графі "Назва об'єкта приватизації" зазначається назва відкритого акціонерного товариства, на оплату акцій якого подаються готівкові приватизаційні майнові сертифікати. Відправником приватизаційних майнових сертифікатів є ФП (ТП), отримувачем - РЦСА. Другий та третій примірники реєстру засвідчуються підписом та печаткою ФП (ТП).
Розширений реєстр на дискеті додатково до реєстру сертифікатів містить код виду приватизаційних майнових сертифікатів, що використовується (для готівкового сертифіката - "О"), паспортні дані та адресу громадян, на ім'я яких видані приватизаційні майнові сертифікати. Такі дані необхідні для здійснення перевірки сертифікатів, що подаються, на правомірність їх участі в аукціоні. На одній дискеті може бути записано декілька реєстрів пакетів приватизаційних майнових сертифікатів.
4.2.3. Касир-контролер відділу розрахунків РЦСА при прийманні готівкових приватизаційних майнових сертифікатів виконує такі дії:
перевіряє право особи, яка подає сертифікати, представляти даного ФП (ТП) на підставі довіреності, яку пред'являє зазначена особа, або списку осіб, уповноважених ФП (ТП);
перевіряє на підставі переліку переможців аукціону кількість приватизаційних майнових сертифікатів, яку ФП (ТП) повинен сплатити за зазначеною заявою за результатами аукціону;
перевіряє наявність вимоги ФП (ТП) до обслуговуючого банку на одержання приватизаційних майнових сертифікатів. Вимога подається ФП (ТП) або знаходиться в РЦСА, якщо частина приватизаційних майнових сертифікатів, одержаних ФП (ТП) за цією вимогою, вже передана ним до РЦСА;
визначає на підставі останнього запису РЦСА на вимозі загальну кількість приватизаційних майнових сертифікатів, яка може бути прийнята за цією вимогою (з урахуванням приватизаційних майнових сертифікатів, прийнятих до РЦСА за цією вимогою раніше).
4.2.4. Далі щодо кожного пакета касир у присутності уповноваженої особи ФП (ТП) виконує такі дії:
перевіряє за наявною вимогою можливість прийняття від ФП (ТП) чергового пакета приватизаційних майнових сертифікатів з урахуванням прийнятих пакетів;
одержує пакет приватизаційних майнових сертифікатів від ФП (ТП);
перевіряє сертифікати в кожному пакеті на дійсність та на відповідність реєстру. У випадку негативного результату хоча б однієї з перевірок пакет не приймається й повертається заявнику разом з усіма примірниками реєстру;
присвоює пакету черговий номер згідно з відомістю реєстрації пакетів приватизаційних майнових сертифікатів, що ведеться відділом розрахунків РЦСА за формою, встановленою УЦСА;
вносить до відомості дані про прийнятий пакет;
обандеролює прийнятий пакет;
проставляє на всіх примірниках реєстру номер пакета;
ставить свій підпис та печатку (штамп) РЦСА на другому та третьому примірниках реєстру в графі "Отримувач ПМС";
виконує копіювання файлів з розширеними реєстрами приватизаційних майнових сертифікатів з дискет заявника до комп'ютерної системи РЦСА;
повертає ФП (ТП) повністю оформлений третій примірник реєстру приватизаційних майнових сертифікатів як підтвердження прийняття пакета приватизаційних майнових сертифікатів та дискети з реєстрами.
4.2.5. Після прийняття всіх пакетів приватизаційних майнових сертифікатів від даного ФП (ТП) або після закінчення приймання пакетів у зв'язку із завершенням встановленого часу приймання приватизаційних майнових сертифікатів касир підраховує загальну кількість прийнятих від ФП (ТП) сертифікатів.
На зворотному боці вимоги касир РЦСА в присутності ФП (ТП) зазначає дату прийняття, кількість фактично прийнятих приватизаційних майнових сертифікатів та залишок приватизаційних майнових сертифікатів, що були отримані ФП (ТП) за даною вимогою, але не прийняті до РЦСА, і ставить свій підпис.
При наступному поданні ФП (ТП) зазначеного залишку приватизаційних майнових сертифікатів касир РЦСА використовує цю ж саму вимогу і робить на ній чергову відмітку про прийняття приватизаційних майнових сертифікатів та можливий їх залишок.
Вимога залишається у відділі розрахунків РЦСА.
4.2.6. РЦСА передає готівкові приватизаційні майнові сертифікати, прийняті від ФП (ТП), окремо по кожному ФП (ТП) до обслуговуючого банку для зарахування на позабалансовий приватизаційний рахунок 9946 згідно з п.3.6 постанови Правління Національного банку України від 14 березня 1995 р. N 53. Після зарахування сертифікатів РЦСА передає третій примірник прибуткового позабалансового ордера ФП (ТП) для списання банком, що обслуговує ФП (ТП), переданих до РЦСА сертифікатів.
4.2.7. Зарахування прийнятих від ФП (ТП) готівкових сертифікатів окремо за кожним ФП (ТП) на позабалансовий рахунок 9946 у банку, який обслуговує РЦСА, здійснюється в порядку, встановленому пунктом 8.5 Змін та доповнень до Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затверджених наказом Фонду державного майна України та Національного банку України від 9 червня 1995 р. N 690/63.
4.3. Одержання безготівкових приватизаційних майнових сертифікатів.
4.3.1. ФП (ТП) для оплати акцій безготівковими приватизаційними майновими сертифікатами звертається до РЦСА не пізніше 10 днів з дати отримання від РЦСА відомості його участі в аукціоні. ФП (ТП) пред'являє свій примірник кожної заяви на участь в аукціоні, за якою він буде сплачувати безготівкові приватизаційні майнові сертифікати.
4.3.2. РЦСА на підставі заяв, пред'явлених ФП (ТП), та переліку переможців аукціону визначає суму безготівкових приватизаційних майнових сертифікатів для сплати й виписує ФП (ТП) приватизаційні платіжні доручення окремо по кожній заяві для перерахування приватизаційних майнових сертифікатів на позабалансовий рахунок 9946 РЦСА. Платіжне доручення оформляється в порядку, визначеному п.6.5 Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 2 листопада 1992 р. N 467, з урахуванням змін та доповнень до цього положення, затверджених наказом Фонду державного майна України та Національного банку України від 9 червня 1995 р. N 690/63. При оформленні приватизаційного платіжного доручення об'єкт приватизації не вказується.
4.3.3. ФП (ТП) звертається до банку, який його обслуговує, та виконує перерахування означеної кількості безготівкових приватизаційних майнових сертифікатів. ФП (ТП) повинен оплатити приватизаційні платіжні доручення не пізніше 10 днів після їх одержання.
4.3.4. ФП (ТП) після зарахування безготівкових приватизаційних майнових сертифікатів на рахунок РЦСА звертається до РЦСА для засвідчення оплати акцій безготівковими приватизаційними майновими сертифікатами. Для цього:
представник ФП (ТП) пред'являє оплачене платіжне доручення з відміткою обслуговуючого банку про перерахування приватизаційних майнових сертифікатів, а також відомість його участі в аукціоні;

................
Перейти до повного тексту