- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 215 від 21.11.2000 м.Київ |
( Рішення скасовано на підставі Рішення Державної комісії
з цінних паперів та фондового ринку
N 443 від 28.04.2009 )
Щодо організації навчання керівних посадових осіб акціонерних товариств з питань фондового ринку та корпоративного управління
На виконання пункту 37 Заходів щодо реалізації Основних напрямів розвитку фондового ринку в Україні у 2000 році, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 р.
N 179-р, та з метою організації навчання керівних посадових осіб акціонерних товариств з питань фондового ринку та корпоративного управління.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити типову програму навчання керівних посадових осіб акціонерних товариств з питань фондового ринку та корпоративного управління (додається).
2. Встановити, що навчання керівних посадових осіб акціонерних товариств з питань фондового ринку та корпоративного управління здійснюється згідно з розділом 1 Положення про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку, затвердженого наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) від 24.09.96
N 215, зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням Комісії від 02.03.99
N 34 "Про внесення змін та доповнень до наказу Комісії від 24.09.96 N 215 "Про затвердження Положення про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку".
3. З метою підвищення ефективності корпоративного управління та захисту прав акціонерів рекомендувати вищим органам акціонерних товариств - загальним зборам акціонерів та спостережним радам акціонерних товариств при розгляді питань щодо призначення осіб на керівні посади в акціонерних товариствах враховувати проходження цими особами навчання з питань фондового ринку та корпоративного управління.
4. Управлінню розвитку законодавства та взаємодії з державними органами (М.Бурмака) організувати укладення з навчальними закладами договорів про співробітництво щодо навчання з питань фондового ринку та корпоративного управління та забезпечити контроль за їх виконанням.
5. Сектору по роботі з громадськістю (Л.Шевкіна) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до чинного законодавства.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії - заступника Голови С.Бірюка.
Голова Комісії | О.Мозговий |
Протокол засідання Комісії від 24 жовтня 2000 р. N 42 |
Додаток
Типова програма навчання керівних посадових осіб акціонерних товариств з питань фондового ринку та корпоративного управління
Тема 1. Правове регулювання підприємницької діяльності в Україні.
(4 години)
Законодавство України про власність. Право власності. Суб'єкти та об'єкти права власності. Захист права власності.
Законодавство України про підприємницьку діяльність та підприємства. Суб'єкти підприємницької діяльності. Обмеження у здійсненні підприємницької діяльності. Види підприємств. Об'єднання підприємств. Створення підприємства і порядок його реєстрації. Реорганізація і ліквідація підприємств. Поняття дочірнього підприємства, філії, представництва.
Регуляторна політика у сфері підприємницької діяльності.
Законодавство про інвестиційну діяльність. Поняття інвестицій та інвестиційної діяльності.
Угоди. Форма угод. Представництво і довіреність. Виникнення, виконання, забезпечення виконання, відповідальність за порушення і припинення зобов'язань. Окремі види зобов'язань. Позика. Доручення. Комісія. Нотаріальне посвідчення.
Тема 2. Цінні папери в Україні.
(6 годин)
Акції. Види акцій. Облігації. Облігації місцевих та державних позик. Векселі. Вексельне законодавство. Інвестиційні сертифікати. Ощадні сертифікати. Приватизаційні ЦП.
Похідні ЦП. Види угод з похідними ЦП. Хеджування.
Перехід права власності на документарні ЦП. Перехід права власності на бездокументарні ЦП. Номінальний утримувач ЦП.
Тема 3. Ринок цінних паперів в Україні.
(2 години)
Концепція функціонування і розвитку фондового ринку України. Структура фінансового ринку. Поняття ринку цінних паперів (далі - РЦП).
Первинний і вторинний РЦП. Біржовий і позабіржовий РЦП. Фондова біржа. Позабіржові торговельно-інформаційні системи. Учасники РЦП.
Законодавство України про приватизацію. Фондовий ринок і приватизація.
Інфраструктура фондового ринку.
Саморегулювання на фондовому ринку. Саморегулівні організації професійних учасників РЦП, їх функції та повноваження.
Інформаційне забезпечення РЦП.
Тема 4. Учасники ринку цінних паперів в Україні.
(4 години)
Емітенти ЦП: держава, місцеві органи влади, підприємства.
Інвестори та інвестиції в ЦП. Інституційні інвестори.
Інвестиційні фонди. Обмеження в діяльності інвестиційного фонду. Управління активами та контроль за діяльністю фонду. Інвестиційні компанії. Взаємний фонд інвестиційної компанії.
Діяльність з випуску та обігу цінних паперів. Торговці цінними паперами.
Взаємодія учасників РЦП.
Тема 5. Акціонерні товариства в Україні.
(6 годин)
Принципи корпоративного управління. Розвиток корпоративної форми власності в Україні.
Акціонерні товариства (далі - АТ) та їх види. Створення АТ. Установчі документи АТ. Державна реєстрація АТ. Статутний фонд АТ.
Порядок збільшення або зменшення розміру статутного фонду АТ. Збільшення (зменшення) номінальної вартості акцій.
Органи управління АТ та їх посадові особи. Загальні збори АТ. Рада АТ (спостережна рада). Виконавчі органи АТ. Ревізійна комісія АТ.
Ліквідація АТ. Реорганізація АТ: злиття, поділ, перетворення.
Права та обов'язки акціонерів.
Підготовка та проведення загальних зборів АТ.
Регулярна та особлива інформація про діяльність АТ.
Особливості створення АТ в процесі приватизації та корпоратизації.
Типові внутрішні положення АТ.
Тема 6. Національна депозитарна система України.
(6 годин)
Основні терміни і поняття НДС. Сфера діяльності НДС. Національний депозитарій України (далі - НДУ). Функції і компетенція НДУ.
Депозитарна діяльність та її види. Зберігання і обслуговування обігу ЦП на рахунках у ЦП та операції емітента щодо випущених ним ЦП. Кліринг та розрахунки за угодами щодо ЦП. Кліринговий депозитарій.
Особливості електронного обігу ЦП. Записи на рахунках у ЦП на електронних носіях.
................Перейти до повного тексту