- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 3 жовтня 2012 року № 1223
Про скаргу кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 187 Бойченка І.П., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 1 жовтня 2012 року за № 21-36-26613
До Центральної виборчої комісії 1 жовтня 2012 року надійшла скарга кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 187 Бойченка Ігоря Петровича на дії кандидата у народні депутати України в цьому ж окрузі Слободяна Олександра В’ячеславовича.
У скарзі Бойченко І.П. просить оголосити Слободяну О.В. попередження за порушення встановлених Законом України
"Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон) обмежень щодо проведення передвиборної агітації.
Суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги тим, що в місті Хмельницькому, на території дошкільного навчального закладу № 45 "Ялинка" та у парку відпочинку імені М. Чекмана встановлено дитячі майданчики з табличками, що містять зображення логотипа ТМ "Оболонь" та напис: "Виготовлено за підтримки президента АТ "Оболонь" Олександра Слободяна".
Крім того, як зазначає суб’єкт звернення зі скаргою, з газети "Новий погляд. Хмельницький" № 10 (16), яку підписано до друку 27 вересня 2012 року, йому стало відомо, що "Слободян Олександр В’ячеславович і очолювана ним корпорація "Оболонь" встановлює у місті Хмельницькому під час виборчої кампанії не лише дитячі та ігрові майданчики, а також займається асфальтуванням прибудинкових територій, зокрема, у мікрорайоні Раково".
При цьому суб’єкт звернення зі скаргою вказує на порушення суб’єктом оскарження вимог частин тринадцятої та двадцять першої статті
74 Закону .
На виконання частини десятої статті
111 Закону копію скарги 1 жовтня 2012 року надіслано суб’єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.
Так, 2 жовтня 2012 року до Центральної виборчої комісії надійшли пояснення кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 187 Слободяна О.В., у яких він просить відмовити у задоволенні скарги кандидата у народні депутати України в цьому окрузі Бойченка І.П. з огляду на її безпідставність та необґрунтованість.
Постановою Центральної виборчої комісії від 6 серпня 2012 року
№ 170 зареєстровано кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 187 Бойченка Ігоря Петровича та Слободяна Олександра В’ячеславовича.
За змістом частин першої та другої статті
108 Закону та пунктів 2.1, 2.2
Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України , затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133 (далі – Порядок), кандидат у народні депутати України, зареєстрований у встановленому
Законом порядку, може оскаржити до виборчої комісії, зокрема дії іншого кандидата у народні депутати України. Частиною восьмою вказаної статті та пунктом 3.4
Порядку передбачено, що скарга на дії чи бездіяльність кандидата у народні депутати України може бути подана до Центральної виборчої комісії.
Таким чином, Комісія відзначає, що скаргу подано належним суб’єктом звернення зі скаргою до належного суб’єкта розгляду скарги.
Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.
Відповідно до частини першої статті
68 Закону передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать
Конституції України та законам України.
Частиною тринадцятою статті
74 Закону забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.
Частиною двадцять першою вказаної статті, зокрема передбачено, що кандидатам у депутати забороняється використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу.
Згідно з частиною першою статті
61 Закону Центральна виборча комісія приймає рішення про попередження, зокрема кандидату у народні депутати України.
За змістом пунктів 2, 4 частини другої зазначеної статті попередження оголошується у разі:
................Перейти до повного тексту