1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
06.02.2006 N 429
Про повторно подану скаргу виборців Земськова В.В., Шафаренка Л.М., Новака В.Б., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 1 лютого 2006 року за N 21-23/1-2238
До Центральної виборчої комісії 1 лютого 2006 року повторно надійшла скарга виборців Земськова В.В., Шафаренка Л.М., Новака В.Б. на дії кандидата в народні депутати України Мороза О.О., включеного до виборчого списку Соціалістичної партії України.
У своїй скарзі виборці Земськов В.В., Шафаренко Л.М., Новак В.Б. просять скасувати реєстрацію кандидата в народні депутати України, включеного до виборчого списку Соціалістичної партії України, Мороза О.О. та відшкодувати їм витрати, пов'язані з розглядом скарги, попередня сума яких становить 1000 (тисяча) доларів США та 1000 (тисяча) Євро.
Викладені у скарзі вимоги суб'єкти звернення обґрунтовують порушенням прав громадян та узурпацією державної влади кандидатом у народні депутати України Морозом О.О. шляхом, зокрема, незаконного прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 4 червня 1997 року N 307, постанови Верховної Ради України "Про порушення Кабінетом Міністрів України законодавства при проведенні індексації грошових доходів населення" від 16 червня 1999 року N 747, Закону України "Про підвищення мінімального розміру пенсії" від 15 липня 1999 N 979, Закону України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року N 2222-IV та незаконного висування у 2002 році кандидатом у народні депутати України Мельниченка М.І. і легалізацією злочинної діяльності в державі Міністром внутрішніх справ України Луценком Ю.В.
Відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Центральна виборча комісія та її члени зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.
До Центральної виборчої комісії 16 січня 2006 року надійшла скарга Земськова В.В., Шафаренка Л.М., Новака В.Б. на дії кандидата в народні депутати України Мороза О.О. На підставі положень частини третьої статті 108 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) 17 січня 2006 року зазначену скаргу за дорученням Голови Центральної виборчої комісії було повернуто Секретарем Комісії суб'єктам звернення зі скаргою без розгляду, як таку, що неналежно оформлена. При цьому було зазначено вичерпний перелік недоліків, які перешкоджають розгляду скарги, і вказувалося на можливість повторного звернення із скаргою, оформленою відповідно до вимог статті 107 Закону, в передбачені ним строки.
1 лютого 2006 року до Центральної виборчої комісії повторно надійшла скарга Земськова В.В., Шафаренка Л.М., Новака В.Б. без виправлення недоліків, на які вказувалося при поверненні скарги 17 січня 2006 року. Скарга була направлена до Комісії за належністю Верховним Судом України.
Відповідно до частини четвертої статті 108 Закону при повторному поданні скарги з невиправленими недоліками або з допущенням нових недоліків суб'єкт розгляду скарги приймає рішення про залишення її без розгляду по суті.
Окрім викладеного, при вивченні матеріалів цієї скарги Центральна виборча комісія прийшла до висновку про залишення скарги без розгляду по суті, виходячи, зокрема, з такого. Стаття 103 Закону визначає, хто може бути суб'єктом звернення із скаргою, що стосується процесу виборів депутатів. Відповідно до пункту 5 частини першої цієї статті Закону суб'єктом звернення зі скаргою може бути лише той виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження.
Згідно з частиною першою статті 11 Закону виборчий процес - це здійснення суб'єктами, визначеними статтею 12 Закону, виборчих процедур, передбачених Законом, відповідно до засад і принципів виборчого права, визначених у Законі.
Зокрема, частина перша статті 6 Закону гарантує забезпечення умов для вільного формування громадянами України своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні. При цьому частиною другою цієї статті заборонено застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця.
Відповідно до положень частин першої, одинадцятої статті 2 Закону виборцями є громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років і які мають право голосу. Враховуючи, що відповідно до частини третьої статті 77, пункту 20 частини першої статті 92 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється виключно законом, обсяг виборчих прав громадян України є законодавчо визначеним. Зокрема, частина сьома статті 2 Закону передбачає, що громадяни України, які мають право голосу, можуть брати участь у роботі виборчих комісій як їх члени, а також у проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів народних депутатів України та інших заходах у порядку, визначеному цим та іншими законами України.

................
Перейти до повного тексту