- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про реєстрацію ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України 11 січня 2006 року в м. Пологи Запорізької області
До Центральної виборчої комісії 23 січня 2006 року надійшло подання голови Пологівської районної ради Запорізької області Журавльова П.І. від 19 січня 2006 року N 06-10/11 щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Розглянувши вищезазначене подання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.
У м. Пологи Запорізької області 11 січня 2006 року за адресою вулиця Луначарського, 9, відбулися збори громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, на яких згідно з протоколом цих зборів взяли участь 257 осіб. Учасниками зборів одноголосно схвалено пропозицію про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та затверджено формулювання питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум:
"Чи згодні Ви з тим, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного договору (НАТО)?";
"Чи підтримуєте Ви участь України у Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом із Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, відповідно до
Угоди про формування Єдиного економічного простору, підписаної 19 вересня 2003 року?"
Учасниками зборів одноголосно обрано ініціативну групу у складі 65 осіб, якій доручено збирання підписів громадян під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Під час перевірки поданих матеріалів виявлено розбіжності в написанні прізвищ, імен та по батькові окремих членів ініціативної групи. Так, у протоколі зборів громадян зазначено, зокрема, Черная Зінаіда Терентіївна, Древин Павло Михайлович, Алдаковська Анжела Вікторівна, а у списку членів ініціативної групи - відповідно Черна Зинаида Терентьевна, Древин Павел Михайлович та Алдаковськая Анжела Вікторівна, що обумовлює неможливість їх реєстрації.
У списку членів ініціативної групи Камінським Василем Григоровичем та Тоцьким Віктором Миколайовичем вказано однакові паспортні дані, через що неможливо встановити достовірність зазначених відомостей, чим порушено частину восьму статті
16 Закону України
"Про всеукраїнський та місцеві референдуми".
Незважаючи не виявлені розбіжності, Центральна виборча комісія зазначає, що загальні обставини не впливають на законність проведення зборів громадян України для створення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, оскільки кількість учасників зборів відповідає вимогам частини першої, а кількість обраних членів ініціативної групи - частини шостої статті
16 Закону України
"Про всеукраїнський та місцеві референдуми" (далі - Закон).
Крім того, перевіркою поданих до Центральної виборчої комісії матеріалів, установлено їх відповідність іншим вимогам
Закону.
Згідно з частиною четвертою статті
17 Закону до Центральної виборчої комісії подання надіслано належним суб'єктом та в установлений
Законом 10-денний строк.
Відповідно до частини першої статті
16 Закону в зборах громадян щодо утворення ініціативної групи взяли участь 257 громадян України, які мають право на участь у референдумі.
Згідно з положеннями частини четвертої статті
16 Закону перед початком зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою проведено реєстрацію їх учасників, про що зазначено у протоколі цих зборів; у списку учасників зборів зазначено їх прізвища, імена та по батькові, дати народження та місце проживання; учасниками зборів одноголосно обрано голову Тарана Євгена Сидоровича і секретаря цих зборів Шмальц Тетяну Анатоліївну; до порядку денного зборів включено питання про обговорення доцільності проведення референдуму та про формулювання питань, які пропонується винести на референдум.
На виконання частини п'ятої статті
16 Закону в протоколі зборів громадян окремо зазначено відомості про затвердження формулювання кожного питання, що пропонується винести на референдум; учасниками зборів обрано ініціативну групу, якій рішенням цих зборів доручено збирання підписів громадян під вимогою проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, про що зазначено в протоколі зборів.
Відповідно до частини сьомої статті
16 Закону про проведення зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою складено протокол із зазначенням у ньому дати та місця їх проведення, а також результатів голосування з питань порядку денного.
Відповідно до частини восьмої статті
16 Закону список учасників зборів та протокол зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою підписано головою і секретарем цих зборів.
Точне формулювання питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум, оформлено відповідно до вимог частини восьмої статті
16 Закону.
На виконання частини шостої статті
16 Закону до складу ініціативної групи обрано не менше 20 громадян України, які мають право брати участь у референдумі.
Згідно з частиною восьмою статті
16 Закону список членів ініціативної групи підписано головою і секретарем цих зборів; при цьому в списку членів ініціативної групи зазначено дані документів що посвідчують особу кожного члена ініціативної групи.
Відповідно до частини першої
статті 16 у списку членів ініціативної групи вказано дати народження членів цієї групи, які всі мають право брати участь у референдумі.
На виконання частини третьої статті
17 Закону всі члени ініціативної групи підписали зобов'язання про додержання ними законодавства України про референдум.
Таким чином, Центральною виборчою комісією встановлено відповідність поданих документів щодо зазначеної ініціативної групи вимогам
Закону.
Згідно зі статтею
5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а узурпувати державну владу не може ніхто.
Відповідно до статті
38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Статтею
69 Конституції України визначено, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.
Згідно з частиною другою статті
72 Основного Закону всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті
92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод визначаються виключно законами України.
Згідно з пунктом 20 частини першої статті
92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.
Стаття
74 Конституції України не допускає проведення референдуму лише щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії.
................Перейти до повного тексту