- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
Про реєстрацію ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 5 листопада 2005 року в м. Луганську
До Центральної виборчої комісії 28 листопада 2005 року надійшло подання Луганського міського голови Бурлаченка Є.Д. від 23 листопада 2005 року N 0103-3/6106а щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Розглянувши вищезазначене подання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.
У місті Луганську 5 листопада 2005 року за адресою вул. Коцюбинського, 13, відбулися збори громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, на яких згідно з протоколом цих зборів взяли участь 412 осіб. Учасниками зборів одноголосно схвалено пропозицію про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та затверджено формулювання питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум:
"Чи згодні Ви з тим, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного договору (НАТО)?";
"Чи підтримуєте Ви участь України у Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом із Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, відповідно до
Угоди про формування Єдиного економічного простору, підписаної 19 вересня 2003 року?"
Учасниками зборів одноголосно обрано ініціативну групу в складі 29 осіб, якій доручено збирання підписів громадян під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
Під час перевірки поданих матеріалів виявлено, що 4 особи - Андреева Людмила Анатоліївна, Гнатенко Антон Анатолійович, Кравченко Борис Олексійович та Кисельов Олександр Володимирович - не зазначили даних документів, що посвідчують їх особи, чим порушили вимоги частини восьмої статті
16 Закону України
"Про всеукраїнський та місцеві референдуми" (далі - Закон).
Разом з тим, деякими учасниками зборів вказано семизначні номери паспортів (Афанасьєва Наталія Павлівна (ЕМ 1618136), Корчак Микола Іванович (ЕМ 1495140), Сергеєва Ірина Юріївна (ЕМ 1914722), Лисок Павло Григорович (ЕМ 1936858), Рада Николай Ник. (ЕМ 1825329), Коваленко Віктор Сергійович (ЕМ 1887587), Ромащенко Валентин Родіонович (ЕМ 1677546), Ромащенко Іван Дмитрович (ЕМ 1677573), Ткач Олександр Олексійович (ЕМ 1367694), Воротинцев Володимир Семенович (ЕМ 1869003), Татаина Тамар. Ник. (ЕМ 1268492), Новічков Костянтин Вікторович (ЕМ 1830122), Решетняк Тамара Владимировна (ЕМ 1855528), Климов Леонід Степанович (ЕМ 1268690), Берзенко Марія Олександрівна (ЕМ 1938136), Латкін Іван Ілліч (ЕМ 1718090), Ткаченко Людмила Іванівна (ЕМ 1989090), Воробьят Леонід Моисеєв. (ЕМ 1743747), Толмачева Ганна Никанорівна (ЕМ 1306633), Левченко Олег Юрійович (ЕМ 1172945), Щекатуров Віктор Валентинович (ЕМ 1091954), Драч Лариса Андреевна (ЕМ 1086549), Казькиш Микола Васильович (ЕК 1082161).
На аркуші N 3 списку учасників зборів зазначено кількість зареєстрованих осіб - 14, проте фактично зареєстровано 13 осіб, чим збільшено загальну кількість учасників зборів.
Згідно з частиною першою статті
16 Закону в зборах громадян щодо утворення ініціативної групи взяли участь 412 громадян України, які мають право на участь у референдумі.
У списку учасників зборів зазначено серію та номер паспорта Застороженікової Людмили Олександрівни з виправленнями, в результаті чого визначити їх неможливо.
Відповідно до частини четвертої статті
16 Закону перед початком зборів проводиться реєстрація учасників зборів шляхом складання списку із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, місця проживання. На порушення цієї норми Закону громадянами Долженко З.М. та Долженко Н.С. вказано лише прізвище та ініціали; учасники зборів Лаюша Алексей Викторович, Карцев Николай Семенович та Волошин Юрій Афанасійович не зазначили місця свого проживання, чим порушили вищезазначену норму Закону.
Крім того, у списку учасників зборів громадяни Барабанщикова Світлана Олександрівна, Вакуленко Василь Іванович, Рада Николай Ник., Борисенко Світлана Віталіївна, Лєви Людмила Олександрівна, Андрейчук Петро Михайлович, Петренко Григорій Никол., Петренко Вера Михайл., Суханосова Марія Станіславівна, Сухоносов Сергій Миколайович, Швец Нина Николаєвна, Кривонос Лідія Олексіївна, Винник Светлана Владимировна, Сшшоненнов Сергій Олексійович, Долженко З.М., Долженко Н.С., Михальчук Олексій Анатолійович, Медведєв Ігор Вікторович, Бобцов Віктор Прокопович, Сперанський Андрій Чернонович, Шепелев Віктор Павлович, Піпієвська Валерія Павлівна, Долапчі Олександр Михайл. та Абузахра Ліліана Олександрівна не зазначили назви адміністративно-територіальної одиниці, де зареєстровано їх місце проживання.
На порушення частини першої статті 7 та частини першої статті
16 Закону громадян Тимошенко Тамару Олександрівну, 26 жовтня 2000 року народження, Зюбана Віталія Миколайовича, 15 червня 2000 року народження, Ковальову Наталію Петрівну, 5 квітня 2005 року народження, та Гнатено Антона Анатолійовича, 7 серпня 1988 року народження, які не досягли 18 років, було зареєстровано учасниками зборів.
Незважаючи на виявлені помилки, Центральна виборча комісія зазначає, що загальні обставини не впливають на законність проведення зборів громадян України для створення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, оскільки кількість учасників зборів та чисельність ініціативної групи відповідають вимогам законодавства про референдуми.
Крім того, перевіркою поданих до Центральної виборчої комісії матеріалів, установлено їх відповідність іншим вимогам
Закону.
Згідно з частиною четвертою статті
17 Закону до Центральної виборчої комісії подання надіслано належним суб'єктом та в установлений Законом 10-денний строк.
Згідно з положеннями частини четвертої статті
16 Закону перед початком зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою проведено реєстрацію їх учасників, про що зазначено у протоколі цих зборів; у списку учасників зборів зазначено їх прізвища, імена та по батькові, дати народження та місце проживання; учасниками зборів одноголосно обрано голову і секретаря цих зборів (головою зборів обрано Дерій Інну Вячеславівну, секретарем - Гаврюшенко Світлану В'ячеславівну); до порядку денного зборів включено питання про обговорення доцільності проведення референдуму та про формулювання питань, які пропонується винести на референдум.
На виконання частини п'ятої статті
16 Закону в протоколі зборів громадян окремо зазначено відомості про затвердження формулювання кожного питання, що пропонується винести на референдум; учасниками зборів обрано ініціативну групу, якій рішенням цих зборів доручено збирання підписів громадян під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, про що зазначено в протоколі зборів.
Відповідно до частини сьомої статті
16 Закону про проведення зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою складено протокол із зазначенням у ньому дати та місця їх проведення, а також результатів голосування з питань порядку денного.
Згідно з частиною восьмою статті
16 Закону список учасників зборів та протокол зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою підписано головою і секретарем цих зборів.
Точне формулювання питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум, оформлено відповідно до вимог частини восьмої статті
16 Закону.
На виконання частини шостої статті
16 Закону ініціативна група складається не менш як з 20 громадян України, які мають право брати участь у референдумі.
Згідно з частиною восьмою статті
16 Закону список членів ініціативної групи підписано головою і секретарем цих зборів; при цьому в списку членів ініціативної групи зазначено дані документів, що посвідчують особу кожного члена ініціативної групи.
Відповідно до частини першої статті
16 Закону в списку членів ініціативної групи вказано дати народження членів цієї групи, які мають право брати участь у референдумі.
На виконання частини третьої статті
17 Закону всі члени ініціативної групи підписали зобов'язання про додержання ними законодавства України про референдум.
Таким чином, Центральною виборчою комісією встановлено відповідність поданих документів щодо зазначеної ініціативної групи вимогам
Закону.
Стаття 8
Конституції України встановлює, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативні акти приймаються на її основі і повинні відповідати Конституції України, норми якої є нормами прямої дії.
Згідно зі статтею
5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а узурпувати державну владу не може ніхто.
Статтею
38 Конституції України визначено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
................Перейти до повного тексту