- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 27 жовтня 2020 року № 426 |
Про скаргу Київської обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЗА МАЙБУТНЄ", зареєстровану в Центральній виборчій комісії 26 жовтня 2020 року за № 21-34-20361
До Центральної виборчої комісії 26 жовтня 2020 року надійшла скарга Київської обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЗА МАЙБУТНЄ", суб’єктом оскарження в якій визначено Обухівську районну територіальну виборчу комісію Київської області (далі - Обухівська районна територіальна виборча комісія).
У скарзі суб’єкт звернення просить визнати протиправними дії Обухівської районної територіальної виборчої комісії щодо невключення до виборчого бюлетеня з виборів депутатів Обухівської районної ради Київської області (далі - Обухівська районна рада) у територіальному виборчому окрузі № 4 кандидата від Київської обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЗА МАЙБУТНЄ" Подоляка Олександра Володимировича; зобов’язати Обухівську районну територіальну виборчу комісію визнати виборчі бюлетені з виборів депутатів Обухівської районної ради у територіальному виборчому окрузі № 4 недійсними та визнати голосування на виборчих дільницях недійсним відповідно до пункту 1 частини першої статті
252 Виборчого кодексу України (далі - Кодекс); встановити, що голосування в межах територіального виборчого округу № 4 з виборів депутатів Обухівської районної ради не відбулося та прийняти рішення про проведення повторного голосування.
Свої вимоги суб’єкт звернення обґрунтовує тим, що Подоляка О.В., висунутого Київською обласною організацією ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЗА МАЙБУТНЄ" в територіальному виборчому окрузі № 4, рішенням Обухівської районної територіальної виборчої комісії зареєстровано кандидатом у депутати Обухівської районної ради на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, про що видано посвідчення кандидата в депутати. Однак до виборчих бюлетенів з виборів депутатів Обухівської районної ради 25 жовтня 2020 року в територіальному виборчому окрузі № 4 вказаного кандидата не включено.
На підтвердження зазначеного суб’єктом звернення додано копію акта про порушення виборчого законодавства, складеного та підписаного 25 жовтня 2020 року Половець А.М., Муравським О.А. та Миколаєнко Л.О., копію територіального виборчого списку кандидатів у депутати Обухівської районної ради, висунутих Київською обласною організацією ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЗА МАЙБУТНЄ" у територіальному виборчому окрузі № 4 на Загальних зборах цієї організації політичної партії, що відбулися 15 вересня 2020 року.
Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія зазначає.
За змістом частини четвертої статті
14 указаного
Закону скарги, що стосуються виборів чи референдумів, подаються до Комісії в порядку та строки, встановлені законом про вибори чи законом про референдуми.
Згідно з частиною другою статті
72 Кодексу, пунктом 10.3
Порядку перед розглядом скарги по суті виборча комісія вивчає скаргу для встановлення, чи подано її належним суб’єктом звернення зі скаргою, визначеним Кодексом; чи віднесено Кодексом розгляд скарги до повноважень виборчої комісії (належний суб’єкт розгляду скарги); чи дотримано суб’єктом звернення зі скаргою строки оскарження, встановлені
Кодексом.
Відповідно до частини першої статті
65 Кодексу суб’єктом звернення до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, може бути, зокрема, місцева організація політичної партії - суб’єкт виборчого процесу місцевих виборів в особі її керівника.
Частиною першою статті
22 Кодексу визначено, що місцева організація політичної партії, яка висунула кандидатів на відповідних виборах, є суб’єктом виборчого процесу відповідних виборів.
Згідно з частиною першою статті
66 Кодексу пунктом 4.1
Порядку скарга до виборчої комісії може бути подана суб’єктом звернення зі скаргою протягом двох днів після прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності суб’єктом оскарження.
Разом з тим частиною другою статті
66 Кодексу та підпунктом 1 пункту 4.2
Порядку встановлено спеціальні строки оскарження, якими передбачено, що скарга щодо порушення, яке мало місце до дня голосування, може бути подана протягом двох днів після прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності, але не пізніше 22 години дня, що передує дню голосування.
За змістом частин шостої, сьомої статті
66 Кодексу, підпунктів 4, 6 пункту 4.3
Порядку днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги виборчою комісією. Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб’єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини першої статті
68 Кодексу.
Як вбачається зі змісту скарги, суб’єкт звернення оскаржує дії Обухівської районної територіальної виборчої комісії щодо забезпечення виготовлення виборчих бюлетенів та невключення до них кандидата в депутати.
................Перейти до повного тексту