1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 24 липня 2019 року № 1812
Про скаргу Фролкова В.А., довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 210 Дмитренка О.М., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 22 липня 2019 року за № 21-36-37032
До Центральної виборчої комісії 22 липня 2019 року надійшла скарга Фролкова Володимира Анатолійовича, довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Дмитренка Олега Миколайовича, суб’єктом оскарження в якій визначено кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Коровченка Сергія Володимировича.
У скарзі суб’єкт звернення зі скаргою просить "прийняти скаргу та притягнути винних осіб, в тому числі і кандидата в народні депутати України по 210 виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Коровченко С.В., до належної відповідальності".
Свої вимоги у скарзі суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує тим, що політична реклама кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 210 Коровченка С.В. на електричних опорах освітлення в містах Прилуки, Бобровиця та смт Козелець "складає більше 500 шт. В той же час на самих плакатах вказана кількість 200 шт. Тобто, насправді агітаційних плакатів було виготовлено значно більше ніж 200 шт. Зазначена політична реклама розміщена на електричних опорах та опорах освітлення, що є порушенням ч. 7 ст. 8 Закону України "Про рекламу".
Отже, розміщення невизначеної кількості носіїв політичної реклами на електричних опорах освітлення кандидата в Депутати України по 210 одномандатному виборчому окрузі Сергія Коровченка є абсолютно незаконним".
Вивчивши скаргу та додатки до неї, Центральна виборча комісія зазначає.
Згідно з частиною четвертою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії та розглядаються нею в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.
Відповідно до пункту 7.2 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133 (далі - Порядок), під час вивчення скарги виборча комісія встановлює, чи подано скаргу належним суб’єктом звернення зі скаргою, визначеним Законом України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон), чи віднесено Законом розгляд цієї скарги до повноважень виборчої комісії (належний суб’єкт розгляду скарги), чи дотримано суб’єктом звернення зі скаргою строки оскарження, встановлені Законом.
Частинами першою та другою статті 108 Закону, пунктами 2.1, 2.2, 3.4 Порядку передбачено, що довірена особа кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі може оскаржити до Центральної виборчої комісії, зокрема, дії кандидата в народні депутати України.
Постановою Центральної виборчої комісії від 20 червня 2019 року № 1096 зареєстровано кандидата в народні депутати України Коровченка Сергія Володимировича, який балотувався в одномандатному виборчому окрузі № 210 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.
Постановою Центральної виборчої комісії від 22 червня 2019 року № 1139 зареєстровано кандидата в народні депутати України Дмитренка Олега Миколайовича, який балотувався в одномандатному виборчому окрузі № 210 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.
Таким чином, Комісія зазначає, що згідно зі статтею 108 Закону та Порядком скаргу подано належним суб’єктом звернення зі скаргою до належного суб’єкта розгляду скарги.
Разом з тим Центральна виборча комісія зауважує, що загальний строк оскарження встановлено частинами першою та другою статті 109 Закону і пунктами 4.1, 4.2 Порядку, відповідно до яких скарга, що стосується підготовки та проведення виборів народних депутатів України, може бути подана протягом п’яти днів після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності, при цьому скарга щодо порушення, яке мало місце до дня голосування, може бути подана не пізніше 22 години дня, що передує дню голосування.

................
Перейти до повного тексту