1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 7 квітня 2017 року № 74
Про скасування постанови Петриківської районної виборчої комісії Дніпропетровської області від 24 лютого 2017 року № 2
До Центральної виборчої комісії надійшла низка звернень щодо порушення Петриківською районною виборчою комісією Дніпропетровської області (далі - Петриківська районна виборча комісія) законодавства України про місцеві вибори під час прийняття рішення про формування нового складу Миколаївської селищної виборчої комісії Петриківського району Дніпропетровської області (далі - Миколаївська селищна виборча комісія).
На вимогу Центральної виборчої комісії 3 квітня 2017 року до Комісії надійшли пояснення Петриківської районної виборчої комісії, зокрема, щодо обставин прийняття цією територіальною виборчою комісією постанови від 24 лютого 2017 року № 2 "Про утворення Миколаївської селищної виборчої комісії", до яких, серед іншого, додано копії постанов районної виборчої комісії від 21 лютого 2017 року № 1 "Про розгляд скарги Заліпухи В.К. та Бутрика І.М. - представників ініціативної групи для збирання підписів виборців селища Миколаївки на підтримку пропозиції про відкликання голови Миколаївської селищної ради Погребняка В.П. за народною ініціативою", від 24 лютого 2017 року № 2 "Про утворення Миколаївської селищної виборчої комісії", а також подань відповідних місцевих організацій політичних партій щодо кандидатур до складу Миколаївської селищної виборчої комісії.
На доповнення до вказаних пояснень 6 квітня 2017 року Комісія отримала відомості про попередній склад Миколаївської селищної виборчої комісії.
Відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори, виборчих прав громадян України з результатів проведених нею перевірок або із засобів масової інформації чи інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення в установленому цим Законом порядку.
Крім того, частиною другою статті 1, пунктом 3 статті 17, пунктом 2 частини першої статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , пунктом 1 частини першої статті 24 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) на Центральну виборчу комісію покладено повноваження щодо здійснення контролю за діяльністю виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, а також додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори на всій території України.
На виконання передбачених наведеними нормами законодавства повноважень Центральна виборча комісія, вивчивши вказані вище та беручи до уваги інші, наявні у неї, документи, зазначає.
Підстави та процедуру дострокового припинення повноважень складу територіальної виборчої комісії чи її члена регламентовано статтею 29 Закону. Також з метою забезпечення однакового застосування окремих положень Закону щодо порядку внесення змін до складу територіальних та дільничних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, Центральна виборча комісія постановою від 7 вересня 2015 року № 236 затвердила Роз’яснення щодо порядку внесення змін до складу територіальних та дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ (далі - Роз’яснення).
При цьому Центральна виборча комісія зауважує, що рішення Комісії є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами відповідного виборчого процесу, в тому числі територіальними, дільничними виборчими комісіями, а також органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами України (частина перша статті 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , частина четверта статті 19 Закону).
Відповідно до частини третьої статті 29 Закону та пункту 1.3 Роз’яснення повноваження усього складу територіальної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала відповідну територіальну комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України та законів України.
У разі дострокового припинення повноважень усього складу територіальної виборчої комісії відповідна виборча комісія, яка сформувала склад такої комісії, не пізніше ніж на третій день з дня припинення повноважень комісії, але не пізніш останнього дня перед днем голосування (повторного голосування), формує новий склад виборчої комісії у порядку, встановленому статтею 22 Закону, Роз’ясненням та Порядком проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу територіальних виборчих комісій з виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2015 року № 163 (частина шоста статті 29 Закону, пункт 2.1 Роз’яснення).
Згідно з пунктом 2.6 Роз’яснення в разі дострокового припинення повноважень усього складу виборчої комісії або її окремого члена подання щодо включення нових членів виборчої комісії замість вибулих вносяться за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 23 березня 2016 року № 86 "Про форми подань щодо кандидатур до складу виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ", на паперовому носії та в електронному вигляді.
Пунктом 1.16 Роз’яснення встановлено, що у разі дострокового припинення повноважень членів виборчої комісії з підстав, передбачених пунктом 7 частини четвертої статті 29 Закону (підпунктом 7 пункту 1.5 Роз’яснення), або у зв’язку з достроковим припиненням повноважень усього складу виборчої комісії їх кандидатури не можуть бути повторно включені до складу цієї комісії. Подання в частині таких кандидатур підлягає відхиленню, а рішення про відхилення кандидатур не приймається.
У разі невідповідності кандидатур, внесених до складу територіальної виборчої комісії, вимогам, зазначеним у статті 21 Закону та пункту 1.16 Роз’яснення, а також у разі невідповідності внесеного подання щодо кандидатур до складу виборчої комісії та доданих до нього документів вимогам статті 22 Закону внесені кандидатури вважаються відхиленими. Рішення про відхилення кандидатур не приймається (частини третя статті 22 Закону, пункт 2.7 Роз’яснення).

................
Перейти до повного тексту