1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 17 жовтня 2015 року № 469
Про скарги Фастівської міської організації політичної партії "Третя сила" та Фастівської міської організації політичної партії "Громадська солідарність", зареєстровані в Центральній виборчій комісії 15 жовтня 2015 року за № 21-34-13431 та № 21-34-13432
До Центральної виборчої комісії 15 вересня 2015 року надійшла скарга Фастівської міської організації політичної партії "Третя сила", суб'єктом оскарження в якій визначено Фастівську міську виборчу комісію Київської області (далі - Фастівська міська виборча комісія).
У скарзі суб'єкт звернення просить визнати бездіяльність Фастівської міської виборчої комісії з огляду на порушення нею вимог законодавства України про місцеві вибори щодо ведення діловодства, строків видачі посвідчень кандидатам, а також у зв'язку зі зникненням з указаної комісії документів кандидата на посаду Фастівського міського голови, висунутого Фастівською міською організацією політичної партії "Третя сила", що підтверджено рішенням суду, встановити факт грубого порушення цією виборчою комісією виборчого законодавства та прийняти рішення про дострокове припинення повноважень усього її складу.
До вказаної скарги додано належним чином завірені копії постанов Київського окружного адміністративного суду від 7 жовтня 2015 року (справа № 810/4856/15) та Київського апеляційного суду від 11 жовтня 2015 року, а також окрему ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 7 жовтня 2015 року.
Крім того, до Центральної виборчої комісії 15 вересня 2015 року надійшла аналогічна за змістом та вимогами скарга Фастівської міської організації політичної партії "Громадська солідарність" з проханням розглянути вищевказану скаргу Фастівської міської організації політичної партії "Третя сила".
Вивчивши скарги, Центральна виборча комісія зазначає.
Згідно з частиною четвертою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії та розглядаються нею у порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.
Порядок і строки розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, а також вимоги до їх форми і змісту визначено розділом XIII Закону та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229 (далі - Порядок).
Відповідно до статті 94 Закону та підпункту 5 пункту 2.1 Порядку суб'єктом звернення зі скаргою до виборчої комісії у передбачених Законом випадках може бути місцева організація політичної партії, кандидата від якої зареєстровано на відповідних місцевих виборах.
За наявною в Центральній виборчій комісії інформацією кандидатів у депутати Фастівської міської ради Київської області від Фастівської міської організації політичної партії "Третя сила" зареєстровано рішенням Фастівської міської виборчої комісії від 29 вересня 2015 року № 12.
Кандидатів у депутати Фастівської міської ради Київської області від Фастівської міської організації політичної партії "Громадська солідарність" зареєстровано рішенням Фастівської міської виборчої комісії від 1 жовтня 2015 року № 20. Склад Фастівської міської виборчої комісії сформовано постановою Центральної виборчої комісії від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".
Відповідно до частини сьомої статті 94 Закону та пункту 3.3 Порядку скарга щодо бездіяльності територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, може бути подана до Центральної виборчої комісії.
Відтак скарги подано належними суб'єктами звернення зі скаргами до належного суб'єкта їх розгляду.
Згідно з частиною першою статті 95 Закону та пункту 4.1 Порядку скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб'єктом звернення зі скаргою у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб'єктом оскарження.
Частиною дванадцятою статті 15 Закону та підпунктом 2 пункту 4.3 Порядку встановлено, що днем вчинення бездіяльності вважається останній день строку, в який мала бути вчинена дія, передбачена цим чи іншими законами України.
Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідною виборчою комісією (частина п'ята статті 95 Закону, підпункт 6 пункту 4.3 Порядку).
Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб'єктом розгляду без розгляду відповідно до частини другої статті 97 Закону (частина шоста статті 95 Закону, підпункт 4 пункту 4.3 Порядку).
Враховуючи обставини, викладені у скаргах, а також наявні в Центральній виборчій комісії матеріали, Комісія встановила.
Відповідно до частини першої статті 20 Закону виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
Умови та порядок реєстрації кандидатів у депутати, на посаду сільського, селищного, міського голови, старости визначено статтями 38 - 43 Закону.
Відповідно до частини першої статті 41, частини першої статті 43 Закону кандидати у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включені до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, та на посаду сільського, селищного, міського голови, старости реєструються відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтями 38, 40 Закону.
Згідно з частиною четвертою статті 41 Закону представник місцевої організації партії, уповноважений на підставі довіреності від місцевої організації партії, подає для реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі документи, передбачені частиною першою статті 38 Закону.
Представнику місцевої організації партії, уповноваженому на підставі довіреності від місцевої організації партії, який подав передбачені частиною першою статті 38 Закону документи, територіальна виборча комісія видає довідку із зазначенням дати і часу прийняття документів, переліку прийнятих документів (частина п'ята статті 41 Закону).
Відповідно до частини другої статті 43 Закону подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого місцевою організацією партії, здійснюється представником місцевої організації партії, уповноваженим на це довіреністю від неї, а кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого шляхом самовисування, - ним особисто.

................
Перейти до повного тексту