- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 9 жовтня 2015 року № 412 |
Про скасування постанови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області від 6 жовтня 2015 року № 77
До Центральної виборчої комісії 9 жовтня 2015 року надійшла скарга Чубар Ольги Данилівни від 7 жовтня 2015 року на бездіяльність Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області (далі - Маріупольської міської виборчої) разом з доповненням до неї, датованим тим самим днем.
Суб'єкт звернені зі скаргою, серед іншого, просить скасувати постанову Маріупольської міської виборчої комісії від 6 жовтня 2015 року № 77 "Про розгляд звернення від 05.10.2015 року представника політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка" Овчаренка П.О."
Разом з тим, відповідно до частини першої статті
16 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію" , якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори, виборчих прав громадян України з проведених нею перевірок, засобів масової інформації чи з інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення в установленому законом порядку.
Центральна виборча комісія здійснює, зокрема, контроль за діяльністю виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (частина друга статті
1 зазначеного
Закону ).
З огляду на обставини, викладені у скарзі, та додані до неї матеріали Центральна виборча комісія встановила.
Спеціальним законом, який регламентує основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост, є
Закон.
Відповідно до частини першої статті
20 Закону виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
Згідно з частиною третьою статті
19 Закону виборчі комісії зобов'язані діяти відповідно до
Конституції України, цього та інших законів України.
Так, міські територіальні виборчі комісії (у містах з районним поділом, крім міст Києва та Севастополя) формують склад районних у місті територіальних виборчих комісій не пізніш як за 42 дні до дня виборів (частина сьома статті
22 Закону).
За змістом частини чотирнадцятої статті
22 Закону міські територіальні виборчі комісії одночасно з формуванням складу територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії.
Пунктом 7 частини четвертої статті
29 Закону визначено, що повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв'язку із систематичним невиконанням покладених на нього обов'язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад).
Як вбачається з доданої до скарги постанови Маріупольської міської виборчої комісії від 6 жовтня 2015 року № 77, указана виборча комісія, вважаючи факт грубого порушення законодавства України про місцеві вибори Чубар О.Д. встановленим, "призупинила повноваження Чубар О.Д. як члена і голови Жовтневої районної виборчої комісії шляхом виключення її з членів Жовтневої районної виборчої комісії".
Центральна виборча комісія зауважує, що приписами
Закону не передбачено прийняття виборчою комісією рішення про призупинення повноважень члена комісії чи про виключення особи з членів виборчої комісії.
................Перейти до повного тексту