- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 25 вересня 2015 року № 370 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 561 від 10.12.2020 )
( Постанова втратила чинність у частині організації підготовки та проведення чергових, позачергових, перших місцевих виборів на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 131 від 25.06.2020 )
Про Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з місцевих виборів
З метою забезпечення однакового застосування законодавства України про місцеві вибори на всій території України, відповідно до статті
3, пунктів 1, 2 частини першої статті
24, пункту 2 частини другої статті
26, статей
30 -
34, частин другої, десятої - тринадцятої статті
87, частини третьої статті
90, частини другої статті
91, частини першої статті
92, частини першої статті
93,частини першої статті
93-1 Закону України
"Про місцеві вибори" , пункту 2 частини першої статті
2, пунктів 1, 2 частини першої статті
26, частин другої - восьмої статті
27, статті
28 Закону України
"Про Державний реєстр виборців" , керуючись статтями
11 -
13, пунктом 1 частини другої статті
16, пунктами 4, 5 статті
17, пунктом 2 статті
21 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію" , Центральна виборча комісія
постановляє:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 111 від 29.05.2017 )
1. Затвердити Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з місцевих виборів (додаток 1).
2. Встановитизразки:
повідомлення про зміни, внесені до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці (додаток 2);
повідомлення про виявлення кратного включення виборця до списків виборців (додаток 3);
повідомлення виборцю про його включення до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці (додаток 4);
повідомлення про включення/виключення виборців до/зі списку виборців на спеціальній виборчій дільниці (додаток 5).
3. Цю постанову надіслати обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома відповідних органів ведення Державного реєстру виборців та територіальних виборчих комісій, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії |
М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 25 вересня 2015 року № 370
РОЗ’ЯСНЕННЯ
щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з місцевих виборів
І. Загальні положення
1. Складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (далі - місцеві вибори) здійснюються відповідно до Законів України
"Про місцеві вибори",
"Про Державний реєстр виборців" та цього Роз’яснення.
У разі одночасного проведення місцевих виборів з виборами Президента України, народних депутатів України, всеукраїнським референдумом списки виборців для підготовки і проведення голосування з місцевих виборів складаються та уточнюються в установленому Центральною виборчою комісією порядку.
2. Списки виборців, акти про їх передачу дільничним виборчим комісіям складаються за
формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2015 року № 157.
3. Списки виборців на звичайних виборчих дільницях складаються органами ведення Державного реєстру виборців (далі - органи ведення Реєстру) на основі відомостей Державного реєстру виборців (далі - Реєстр).
Формування електронних файлів для виготовлення органами ведення Реєстру списків виборців при проведенні чергових місцевих виборів здійснюється централізовано Службою розпорядника Реєстру, під час якого автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система "Державний реєстр виборців" (далі - АІТС) функціонує в режимі першочергового виконання завдань у межах підсистеми складання та уточнення списків виборців для виборчих дільниць.
ІІ. Складання попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях, їх передача дільничним виборчим комісіям
1. Для підготовки та проведення голосування з місцевих виборів орган ведення Реєстру складає попередній список виборців (далі - попередній список) для кожної звичайної виборчої дільниці, утвореної на території, на яку поширюються його повноваження.
2. Органи, заклади, установи, зазначені у статті
22 Закону України
"Про Державний реєстр виборців" , сільський, селищний, міський голова або інша посадова особа, яка згідно із законом здійснює його повноваження, за двадцять чотири дні до дня голосування подають відповідним органам ведення Реєстру передбачені вказаною статтею відомості за
формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 13 січня 2011 року № 6, зі зміною у назві подання періоду, за який подаються відомості.
Такі відомості подаються за період з дня останнього подання відомостей у порядку періодичного поновлення персональних даних виборців, що містяться у базі даних Реєстру, до дня подання цих відомостей.
Уповноважені посадові особи органів реєстрації також подають відомості про громадян України, яким за період з дня останнього подання відомостей у порядку періодичного поновлення бази даних Реєстру до кінця місяця, в якому проводяться місцеві вибори, виповниться вісімнадцять років, за
формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 13 січня 2011 року № 6, зі зміною у назві подання періоду, за який подаються відомості.
( Абзац третій пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 79 від 18.03.2016 )
При проведенні позачергових, повторних, проміжних, додаткових або перших місцевих виборів відомості, передбачені статтею
22 Закону України
"Про Державний реєстр виборців" , подаються лише органами, закладами, установами, повноваження яких поширюються на територію відповідної адміністративно-територіальної одиниці, в межах якої проводяться місцеві вибори.
( Абзац четвертий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 111 від 29.05.2017 )
3. Орган ведення Реєстру опрацьовує подані керівниками органів, закладів, установ, посадовими особами відомості згідно із
Законом України "Про Державний реєстр виборців" до формування попередніх списків в електронному вигляді з використанням програмних засобів АІТС.
У випадку якщо межі звичайної виборчої дільниці виходять за межі одномандатного, єдиного одномандатного виборчого округу, в якому проводяться окремі місцеві вибори (повторні, проміжні, додаткові вибори депутатів сільської, селищної ради, вибори старости), до попереднього списку на цій виборчій дільниці включаються виборці, які відносяться за зареєстрованим місцем проживання до цього виборчого округу.
( Абзац другий пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 111 від 29.05.2017 )
5. У відомостях про виборчу адресу виборця (без зазначення поштового індексу і країни проживання) може не вказуватися назва району, області, Автономна Республіка Крим.
6. До попереднього списку не включаються:
особи, записи стосовно яких містяться в базі даних Реєстру, однак які за даними Реєстру не мають права голосу, померли, або вибули (у тому числі тимчасово на день голосування) зі своєї виборчої адреси;
громадяни України, які не мають зареєстрованого місця проживання та яким виборчу адресу визначено органом ведення Реєстру згідно з частиною третьою статті
8 Закону України
"Про Державний реєстр виборців" ;
особи, які вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах: військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі.
7. У попередньому списку напроти прізвищ виборців, постійно не здатних пересуватися самостійно, у графі "Примітки" робиться відмітка "НСП".
8. Відомості про виборців у попередньому списку зазначаються в порядку їх виборчих адрес так, щоб відомості про виборців з однаковою виборчою адресою були розміщені поруч.
9. Попередній список виборців виготовляється в одному примірнику та на кожному аркуші засвідчується підписом керівника органу ведення Реєстру і скріплюється печаткою цього органу.
10. Іменні запрошення виборцям, включеним до попередніх списків на відповідних звичайних виборчих дільницях, виготовляються органом ведення Реєстру за
формами, затвердженими постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2015 року № 158.
11. Попередній список на паперовому носії та іменні запрошення передаються органом ведення Реєстру дільничній виборчій комісії відповідної звичайної виборчої дільниці не пізніш як за тринадцять днів до дня голосування на відповідних місцевих виборах.
12. Передача списків виборців та іменних запрошень здійснюється у спеціально виділеному для цього приміщенні місцевої державної адміністрації або виконавчого органу місцевої ради, де розташований орган ведення Реєстру.
Від імені дільничної виборчої комісії попередній список отримують не менше трьох членів цієї комісії, які є представниками різних суб’єктів подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії, уповноважених на це її рішенням, одним з яких повинен бути голова комісії, а у разі неможливості - заступник голови або секретар комісії.
Про передачу дільничній виборчій комісії попереднього списку складається акт за встановленою Центральною виборчою комісією формою у двох примірниках. Акт підписується керівником органу ведення Реєстру та всіма присутніми при передачі членами дільничної виборчої комісії.
Один примірник акта зберігається в органі ведення Реєстру, другий - у дільничній виборчій комісії.
Іменні запрошення на місцеві вибори передаються дільничній виборчій комісії за актом (додаток 5 до постанови Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2015 року
№ 158 ).
ІІІ. Ознайомлення виборців із попереднім списком на звичайній виборчій дільниці та усунення неправильностей у списку виборців
1. Виборець має право ознайомитися із попереднім списком у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.
2. Якщо виборець виявив неправильності у попередньому списку, він може звернутися до дільничної виборчої комісії чи безпосередньо до органу ведення Реєстру із заявою про уточнення попереднього списку або до суду за місцезнаходженням виборчої дільниці з адміністративним позовом про уточнення списку виборців.
3. Заява про уточнення попереднього списку оформлюється відповідно до вимог Закону України
"Про звернення громадян" та подається виборцем особисто. У разі якщо виборець за станом здоров’я не може особисто подати заяву, дільнична виборча комісія за зверненням такого виборця зобов’язана забезпечити прийняття у нього заяви в інший спосіб.
До заяви про уточнення попереднього списку додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені в ній відомості.
У разі виявлення невключення особи до попереднього списку на звичайній виборчій дільниці до заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у такої особи права голосу на відповідних місцевих виборах та належність її зареєстрованого відповідно до Закону України
"Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" місця проживання до цієї виборчої дільниці.
Документом, який підтверджує відомості про особу (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження), громадянство України, належність її місця проживання до відповідної виборчої дільниці, є паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, які недавно набули громадянства України), копії відповідних сторінок якого додаються до заяви.
4. Заява про уточнення попереднього списку може бути подана до дільничної виборчої комісії чи органу ведення Реєстру не пізніш як за п’ять днів до дня голосування. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду.
5. Дільнична виборча комісія розглядає заяву про уточнення попереднього списку на своєму засіданні протягом одного дня.
За результатом розгляду такої заяви дільнична виборча комісія приймає рішення про її передачу до органу ведення Реєстру, яке невідкладно направляється відповідному органу ведення Реєстру разом із заявою виборця та доданими до неї документами (копіями документів). Зазначене рішення дільничної виборчої комісії не пізніше наступного дня після дня його прийняття видається особі, яка подала заяву, а також у той самий строк надсилається особі, якої воно стосується (якщо така особа не є особою, яка подала заяву).
6. Орган ведення Реєстру розглядає заяви виборців про уточнення попереднього списку, передані дільничною виборчою комісією, а також подані йому безпосередньо, в установленому статтями
19 та
20 Закону України
"Про Державний реєстр виборців" порядку.
Про результати розгляду цих заяв орган ведення Реєстру повідомляє осіб, які їх подали.
7. Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути подано до суду в порядку, встановленому
Кодексом адміністративного судочинства України. Суд при розгляді такого адміністративного позову звертається із запитом щодо уточнення відомостей про виборця до відповідного органу ведення Реєстру, який зобов’язаний невідкладно надати відповідь на запит суду.
Рішення суду про внесення змін до списку виборців не пізніш як за п’ять днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Реєстру або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку - до дільничної виборчої комісії.
ІV. Складання уточнених списків виборців для звичайних виборчих дільниць, їх передача дільничним виборчим комісіям
1. Для уточнення попередніх списків на звичайних виборчих дільницях керівники органів, закладів, установ, зазначених у статті
22 Закону України
"Про Державний реєстр виборців" , сільський, селищний, міський голова або інша посадова особа, яка відповідно до закону здійснює його повноваження, за десять днів до дня голосування подають органу ведення Реєстру передбачені вказаною статтею відомості за
формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 13 січня 2011 року № 6, зі зміною у назві подання періоду, за який подаються відомості.
Такі відомості подаються за період з дати подання відомостей для складання попередніх списків до дня подання цих відомостей.
................Перейти до повного тексту