1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 31 жовтня 2014 року № 2103
Про скаргу кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 20 Вдовенка В.В., його довірених осіб Войнаровського А.М., Головчуна А.А., повноважного представника Замлинського С.С., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 29 жовтня 2014 року за № 21-36-42046
До Центральної виборчої комісії 29 жовтня 2014 року надійшла повторно скарга кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 20 Вдовенка Володимира Васильовича, його довірених осіб Войнаровського Анатолія Миколайовича, Головчуна Анатолія Андроновича, повноважного представника Замлинського Станіслава Сергійовича на дії кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 20 Мартиняка Сергія Васильовича, Бондаря Володимира Нальковича, Волинської обласної державної телерадіокомпанії "Нова Волинь" та незалежної громадсько-політичної газети "Волинь нова".
У зазначеній скарзі суб’єкти звернення просять Центральну виборчу комісію визнати дії суб’єктів оскарження такими, що не відповідають вимогам "міжнародного, міждержавного й українського національного виборчого законодавства", порушують виборчі права громадян - виборців одномандатного виборчого округу № 20, а також зобов’язати вчинити певні дії.
Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.
До Центральної виборчої комісії 23 жовтня 2014 року надійшла скарга кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 20 Вдовенка В.В., його довірених осіб Войнаровського А.М., Головчуна А.А., повноважного представника Замлинського С.С. на дії кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 20 Мартиняка С.В., Бондаря В.Н., Волинської обласної державної телерадіокомпанії "Нова Волинь" та незалежної громадсько-політичної газети "Волинь нова".
Відповідно до статті 111 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) та пункту 6.8 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133 (далі - Порядок), вказану скаргу 24 жовтня 2014 року повернуто суб’єктам звернення зі скаргою без розгляду із зазначенням вичерпного переліку недоліків, що перешкоджають розгляду скарги. Одночасно повідомлено про можливість повторного звернення зі скаргою, оформленою згідно з вимогами статті 110 Закону та розділу 6 Порядку, в передбачені Законом строки.
Кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 20 Вдовенком В.В. 29 жовтня 2014 року повторно подано скаргу до Центральної виборчої комісії.
Однак на порушення вимог частини третьої статті 110 Закону та пункту 6.7 Порядку до скарги не додано її копій та копій усіх документів, що приєднуються до неї, у кількості, яка дорівнює кількості заінтересованих осіб, зазначених у скарзі.
У вказаній скарзі зазначено заінтересованими особами, зокрема, міжнародних спостерігачів.
Відповідно до частини першої статті 79 Закону офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій реєструються Центральною виборчою комісією.
Так, Центральною виборчою комісією станом на 28 жовтня 2014 року зареєстровано 2017 осіб офіційними спостерігачами від міжнародних організацій.
Натомість до скарги додано лише вісім її копій з доданими до них документами.
Отже, повторна скарга кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 20 Вдовенка В.В., його довірених осіб Войнаровського А.М., Головчуна А.А., повноважного представника Замлинського С.С. подана без виправлення недоліків.
За змістом частини першої статті 109 Закону скарга до виборчої комісії може бути подана суб’єктом звернення зі скаргою протягом п’яти днів після прийняття рішення, вчинення дій чи бездіяльності суб’єктом оскарження.
Частиною другою статті 109 встановлено, що скарга щодо порушення, яке мало місце до дня голосування, може бути подана у строк, встановлений частиною першою цієї статті, але не пізніше 22 години дня, що передує дню голосування.
Згідно з частиною п’ятою статті 109 Закону днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги виборчою комісією.

................
Перейти до повного тексту