- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 20 жовтня 2014 року № 1943 |
Про скарги Гриценко Г.Б., Єрьохіної Т.І., Сороки Н.І., Бондар Н.І., зареєстровані в Центральній виборчій комісії 18 жовтня 2014 року відповідно за № 21-30-37325, 21-30-37326, 21-30-37327 та 21-30-37331
До Центральної виборчої комісії 18 жовтня 2014 року надійшли скарги виборців Гриценко Ганни Борисівни, Єрьохіної Тетяни Ігорівни, Сороки Наталії Іванівни та Бондар Наталії Іванівни, суб’єктом оскарження в яких визначено окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 51.
У скаргах суб’єкти звернення просять визнати бездіяльність окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 51 такою, що порушує вимоги Закону України
"Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) та їх виборчі права, зобов’язати зазначену окружну виборчу комісію здійснити дії, передбачені Законом, а також визнати цю комісію такою, що не приступила до своїх повноважень.
Зі змісту скарг вбачається, що суб’єкти звернення зі скаргами оскаржують наявну, на їх думку, бездіяльність окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 51 щодо неутворення дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України, неопублікування рішення про їх утворення, чи оприлюднення його у разі неможливості в інший спосіб, а також нескликання та непроведення першого засідання дільничних виборчих комісій.
При цьому суб’єкти звернення зі скаргами вказують на те, що така бездіяльність окружної виборчої комісії призвела до неотримання ними іменних запрошень, а також перешкодила реалізації їх права брати участь у роботі дільничних виборчих комісій.
На виконання частини десятої статті
111 Закону копії скарг 18 жовтня 2014 року надіслано суб’єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.
До Центральної виборчої комісії 20 жовтня 2014 року надійшло пояснення окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 51 разом з іншими матеріалами, в якому вказується на недостовірність інформації, зазначеної у скаргах.
На підтвердження до пояснення додано, зокрема, копію постанови окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 51 від 10 жовтня 2014 року № 1 "Про утворення дільничних виборчих комісій звичайних та спеціальних виборчих дільниць".
Крім того, 20 жовтня 2014 року до Центральної виборчої комісії надійшло пояснення голови окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 51 щодо оприлюднення рішення цієї комісії про утворення дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України.
Вивчивши скарги, Центральна виборча комісія зазначає.
Згідно з частиною четвертою статті
14 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються і розглядаються в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.
Так, за змістом частини першої статті
108 Закону та підпункту 8 пункту 2.1 Порядку виборець, чиї особисті виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі, у тому числі на участь у роботі виборчої комісії чи на здійснення спостереження, порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу.
Постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2014 року
№ 858 "Про утворення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року" утворено, зокрема, окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 51.
Скарга щодо бездіяльності окружної виборчої комісії може бути подана до Центральної виборчої комісії (частина шоста статті
108 Закону).
Таким чином, Комісія зазначає, що згідно зі статтею
108 Закону скарги подано належними суб’єктами звернення зі скаргою до належного суб’єкта їх розгляду.
Відповідно до частини першої статті
109 Закону скарга до виборчої комісії може бути подана суб’єктом звернення зі скаргою протягом п’яти днів після прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності суб’єктом оскарження, за винятком випадків, зазначених у частинах другій і третій цієї статті.
Частинами четвертою, п’ятою статті
109 Закону встановлено, що днем вчинення бездіяльності вважається останній день строку, в який мала бути, однак не була вчинена дія, передбачена законом. Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги виборчою комісією.
Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення виборчою комісією без розгляду відповідно до частини другої статті
111 Закону (частина шоста статті
109 Закону).
За змістом пункту 5 частини другої статті
31 Закону окружна виборча комісія утворює дільничні виборчі комісії відповідно до
Закону, крім випадку, передбаченого частиною тринадцятою статті
28 Закону.
Особливості підготовки і проведення, зокрема, позачергових виборів народних депутатів України визначено статтею
107 Закону, згідно з частиною третьою якої дільничні виборчі комісії звичайних та спеціальних виборчих дільниць утворюються не пізніш як за п’ятнадцять днів до дня голосування.
Таким чином, під час підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року дільничні виборчі комісії повинні бути утворені до 10 жовтня 2014 року включно.
Скарги до Центральної виборчої комісії стосовно бездіяльності окружної виборчої комісії подано 18 жовтня 2014 року.
Отже, скарги в частині оскарження бездіяльності окружної виборчої комісії щодо неутворення дільничних виборчих комісій звичайних та спеціальних виборчих дільниць подано до Центральної виборчої комісії з порушенням строків оскарження, встановлених статтею
109 Закону.
Відповідно до частини одинадцятої статті
111 Закону виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана з порушенням строків оскарження, встановлених статтею
109 Закону.
................Перейти до повного тексту