- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.12.2023 № 4402/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 2023 р.
за № 2252/41308
Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України з питань банкрутства (щодо навчання арбітражних керуючих у сфері банкрутства небанківських фінансових установ)
Відповідно до підпункту 8 пункту 3 розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 18 листопада 2021 року
№ 1909-IX "Про страхування", підпункту 4 пункту 3 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 14 липня 2023 року
№ 3254-IX "Про кредитні спілки", підпункту 1 пункту 3, пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, НАКАЗУЮ:
1. Внести до наказу Міністерства юстиції України від 13 серпня 2019 року
№ 2536/5 "Про затвердження Положення про систему підготовки і перепідготовки осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого, підвищення кваліфікації та перепідготовки арбітражних керуючих, їх підготовки у справах про банкрутство страхових організацій та у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 серпня 2019 року за № 926/33897, такі зміни:
1) у заголовку слова та цифри "підвищення кваліфікації та перепідготовки арбітражних керуючих, їх підготовки у справах про банкрутство страхових організацій та у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі" замінити словами "підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих";
2) преамбулу після слова та цифр "статті 92" доповнити словами та цифрами ", частини першої статті 93-3";
3) у пункті 1 слова та цифри "підвищення кваліфікації та перепідготовки арбітражних керуючих, їх підготовки у справах про банкрутство страхових організацій та у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі" замінити словами "підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих".
2. Затвердити Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України з питань банкрутства (щодо навчання арбітражних керуючих у сфері банкрутства небанківських фінансових установ), що додаються.
3. Встановити, що:
1) протягом шести місяців з дня набрання чинності цим наказом призначення арбітражних керуючих у справах про банкрутство страховика та/або кредитної спілки здійснюється господарськими судами без наявності свідоцтва про проходження підготовки у справах про банкрутство небанківських фінансових установ;
2) арбітражні керуючі, призначені у справах про банкрутство страхових організацій до набрання чинності цим наказом, продовжують здійснювати свої повноваження до складання іспиту за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ та отримання відповідного свідоцтва, але не більше ніж протягом шести місяців з дня набрання чинності цим наказом.
4. Директорату правосуддя та кримінальної юстиції (Олійник О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року
№ 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
5. Державному підприємству "Національні інформаційні системи" (Бережний О.) забезпечити технічну та технологічну можливість внесення до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, а також відображення на вебсайті Єдиного реєстру арбітражних керуючих України відомостей відповідно до Змін, затверджених цим наказом, одночасно з введенням в промислову експлуатацію програмного забезпечення автоматизованої системи "Банкрутство та неплатоспроможність".
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сугак Л.
ПОГОДЖЕНО: Голова Національного банку України В.о. генерального директора державного підприємства "Національні інформаційні системи" | А. Пишний Л. Музикус |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
25 грудня 2023 року № 4402/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 2023 р.
за № 2252/41308
ЗМІНИ
до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України з питань банкрутства (щодо навчання арбітражних керуючих у сфері банкрутства небанківських фінансових установ)
1) у заголовку слова та цифри "підвищення кваліфікації та перепідготовки арбітражних керуючих, їх підготовки у справах про банкрутство страхових організацій та у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі" замінити словами "підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих";
2) в абзаці першому розділу I слова "арбітражних керуючих у справах про банкрутство страхових організацій та" замінити словами "і підвищення кваліфікації арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ та порядок підготовки арбітражних керуючих";
3) у розділі IV:
у другому реченні пункту 5 слова "та список викладачів, які будуть залучені до викладення теми" виключити;
у пункті 7 цифри "10" замінити цифрами "15";
у пункті 9 цифри "30" замінити цифрами "15";
пункт 17 викласти в такій редакції:
"17. Тестові питання для заліку розробляє структурний підрозділ Мін’юсту. Тестові питання розробляються державною мовою.
Тестовий білет складається з 10 питань, до кожного з яких надається три варіанти відповідей, одна з яких правильна, решта - неправильні.
Моніторинг актуальності тестових питань здійснюється постійно. У разі втрати чинності або зміни правових норм, на яких ґрунтуються тестові питання, вони приводяться в актуальний стан.
Тестові питання оприлюдненню не підлягають.";
4) розділ V викласти в такій редакції:
"V. Порядок підготовки та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ
1. Для призначення і здійснення повноважень у справі про банкрутство страховика та/або у справі про банкрутство кредитної спілки арбітражний керуючий повинен скласти іспит за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ в порядку, встановленому цим розділом, та отримати свідоцтво про проходження підготовки у справах про банкрутство небанківських фінансових установ.
2. Підготовку у справах про банкрутство небанківських фінансових установ проходять арбітражні керуючі, які отримали свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого відповідно до вимог чинного законодавства.
3. Підготовка арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ організовується та проводиться закладами, які включено до Переліку закладів, відповідно до пункту 6 розділу II цього Положення, за участю Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Підготовка арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ полягає у проведенні закладами навчальних курсів з отримання знань у сфері банкрутства страховика та кредитної спілки з видачею свідоцтва про проходження підготовки у справах про банкрутство небанківських фінансових установ.
5. Арбітражний керуючий проходить курси з отримання знань у сфері банкрутства страховика та кредитної спілки на підставі договору, укладеного між ним і закладом.
6. Підготовка арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ проводиться за місцезнаходженням закладу або в іншому належно облаштованому для проведення курсів місці, обраному закладом.
7. Курси з отримання знань у сфері банкрутства страховика та кредитної спілки проводяться на принципах доступності, поєднання теорії і практики, диференціації і системності та відповідно до Переліку обов’язкових питань, за якими проводиться підготовка арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ, визначеного Міністерством юстиції України.
8. Строк проведення курсів з отримання знань у сфері банкрутства страховика та кредитної спілки становить не менше 104 годин.
9. Заклад на кожний курс готує навчальну програму з підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ (далі - Навчальна програма). Навчальна програма містить інформацію про зміст навчання, розподіл навчального часу аудиторних занять і самостійної навчальної роботи для вивчення кожної теми, організаційні форми її вивчення.
10. Навчальна програма має містити всі питання, визначені у Переліку обов’язкових питань, за якими проводиться підготовка арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ, в обсязі, необхідному для належного вивчення конкретної дисципліни.
11. Навчальна програма подається закладом на погодження до структурного підрозділу Мін’юсту. Протягом 15 робочих днів структурний підрозділ Мін’юсту опрацьовує Навчальну програму і погоджує її або відмовляє у погодженні з наданням пропозицій щодо її доопрацювання.
12. Структурний підрозділ Мін’юсту відмовляє у погодженні Навчальної програми у разі її невідповідності положенням пунктів 7-10 цього розділу.
13. Проведення курсів з отримання знань у сфері банкрутства страховика та кредитної спілки закладом без Навчальної програми або відповідно до Навчальної програми, не погодженої зі структурним підрозділом Мін’юсту, не допускається.
14. За 15 календарних днів до початку проведення курсів з отримання знань у сфері банкрутства страховика та кредитної спілки заклад надсилає до структурного підрозділу Мін’юсту інформацію про намір проведення курсів з отримання знань у сфері банкрутства страховика та кредитної спілки, строк та місце їх проведення з метою оприлюднення її на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України.
15. Проведення курсів з отримання знань у сфері банкрутства страховика та кредитної спілки завершується проведенням закладом, який здійснював підготовку арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ, іспиту. Порядок проведення іспиту визначає заклад і затверджує його керівник.
16. Для проведення іспиту заклад утворює комісію у складі не менше ніж три особи.
До складу комісії можуть бути залучені представники Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (за згодою).
17. Головою комісії є представник структурного підрозділу Мін’юсту.
18. У разі успішного складення іспиту заклад не пізніше ніж у п’ятиденний строк з дня складення іспиту видає арбітражним керуючим свідоцтво про проходження підготовки у справах про банкрутство небанківських фінансових установ (додаток 4).
19. Арбітражний керуючий, який не склав іспит за програмою з підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ, має право скласти його повторно протягом року з дати складення іспиту, але не більше ніж один раз.
20. У разі нескладення арбітражним керуючим повторного іспиту за програмою з підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ такий арбітражний керуючий проходить перепідготовку в порядку, встановленому цим Положенням для підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство небанківських фінансових установ.
................Перейти до повного тексту