1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.12.2012 № 1111
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2012 р.
за № 2148/22460
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 1560 від 10.12.2015 )
Про затвердження Інструкції про порядок переведення органів і підрозділів системи Міністерства внутрішніх справ України на посилений варіант оперативно-службової діяльності
Відповідно до вимог Законів України "Про міліцію", "Про державну службу", Указу Президента України від 21 липня 1994 року № 396 "Про невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю" та з метою найшвидшої нормалізації оперативної обстановки і відновлення правопорядку, усунення загрози життю чи здоров'ю громадян
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок переведення органів і підрозділів системи Міністерства внутрішніх справ України на посилений варіант оперативно-службової діяльності, що додається.
2. Першому заступникові Міністра генерал-полковнику міліції Черних С.П., заступникові Міністра - керівнику апарату Лекарю С.І., заступникові Міністра генерал-лейтенанту міліції Ратушняку В.І., керівникам структурних підрозділів апарату Міністерства, начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, міськрайлінорганів, ректорам вищих навчальних закладів і керівникам науково-дослідних установ, начальникам управлінь територіальних командувань, командирам з'єднань та військових частин внутрішніх військ, керівникам інших установ та підприємств системи МВС України організувати вивчення цієї Інструкції працівниками і забезпечити неухильне її виконання.
3. Скасувати наказ МВС України від 22 березня 2006 року № 291 "Про затвердження Інструкції про порядок переведення особового складу органів і підрозділів Міністерства внутрішніх справ України на посилений варіант оперативно-службової діяльності".
4. Начальникові Головного штабу МВС України полковнику міліції Березану В.М. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Міністр генерал внутрішньої
служби України
В.Ю. Захарченко
ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
репрезентативних всеукраїнських об'єднань
профспілок на національному рівні

Голова Професійної спілки
атестованих працівників
органів внутрішніх справ України

Голова Профспілки
працівників державних установ України

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні





Г.В. Осовий



А.С. Онищук


Т.В. Нікітіна



О.В. Мірошниченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
03.12.2012 № 1111
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2012 р.
за № 2148/22460
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок переведення органів і підрозділів системи Міністерства внутрішніх справ України на посилений варіант оперативно-службової діяльності
І. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає організаційно-правові основи та порядок переведення органів і підрозділів системи МВС України на посилений варіант оперативно-службової діяльності, організацію управління та особливості їх діяльності в умовах посиленого варіанта оперативно-службової діяльності.
1.2. Посилений варіант оперативно-службової діяльності (для військовослужбовців внутрішніх військ - бойової служби) (далі - посилений варіант) - це комплекс організаційно-правових, профілактичних, оперативних та інших заходів, пов'язаних із особливим режимом виконання оперативно-службових завдань і залученням значної кількості працівників та військовослужбовців системи МВС України з метою швидкої стабілізації оперативної обстановки, якщо наявними силами і засобами, що безпосередньо залучені до охорони громадського порядку, у повсякденному режимі несення служби їх виконати неможливо.
Залежно від обставин, що склалися, посилений варіант може бути оголошений як для всіх працівників (військовослужбовців) органів і підрозділів системи МВС України, так і для її окремого органу чи підрозділу.
1.3. Дія цієї Інструкції поширюється на осіб рядового і начальницького складу, державних службовців апарату МВС України, головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті (далі - ГУМВС, УМВС), районних, районних в містах, міських управлінь (відділів), лінійних управлінь (відділів) (далі - міськрайліноргани), спеціальних установ міліції, стройових підрозділів, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ системи МВС України (далі - працівники ОВС) та військовослужбовців внутрішніх військ МВС України (крім слухачів і курсантів навчальних закладів, які не досягли 18-річного віку, та працівників, які не пройшли початкової підготовки).
1.4. Метою введення посиленого варіанта є найшвидша нормалізація оперативної обстановки та відновлення правопорядку, усунення загрози життю чи здоров'ю громадян, створення умов для нормального функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших інститутів суспільства.
1.5. Правовою основою діяльності працівників ОВС в умовах посиленого варіанта є Конституція України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, нормативно-правові акти МВС України та ця Інструкція.
1.6. Діяльність органів і підрозділів системи МВС України під час посиленого варіанта будується на принципах законності, гуманізму, поваги до прав, свобод, гідності людини та громадянина, соціальної справедливості, єдиноначальності.
ІІ. Умови введення посиленого варіанта
2.1. Посилений варіант може бути введений на території держави або в окремих її регіонах чи населених пунктах до введення в установленому порядку надзвичайного стану за наявності реальної загрози безпеці або життю громадян, усунення якої є одним із основних завдань міліції.
2.2. Посилений варіант уводиться в разі:
2.2.1. Повідомлення про обставини, що можуть призвести чи призвели до загострення оперативної обстановки, створити чи створили загрозу життю (здоров'ю) громадян.
2.2.2. Виникнення масових безпорядків, що супроводжуються насильством над громадянами, обмежують їх права і свободи.
2.2.3. Виникнення міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів, блокування або захоплення особливо важливих об'єктів або окремих місцевостей, що загрожує безпеці громадян і порушує нормальну діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
2.2.4. Здійснення терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнуванням особливо важливих об'єктів життєзабезпечення.
2.2.5. Виникнення тяжких надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (стихійного лиха, катастроф, особливо великих пожеж тощо), що створюють загрозу життю і здоров'ю значних верств населення.
2.2.6. Спроби захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства.
2.2.7. Уведення надзвичайного стану.
ІІІ. Порядок переведення працівників ОВС та військовослужбовців внутрішніх військ МВС України на посилений варіант
3.1. Рішення щодо переведення працівників ОВС на посилений варіант приймають:
3.1.1. Міністр внутрішніх справ або особа, яка виконує його обов'язки, перший заступник, заступник Міністра - керівник апарату, заступник Міністра (за погодженням з Міністром) - відносно працівників апарату (окремих структурних підрозділів) МВС України, усіх органів і підрозділів внутрішніх справ, внутрішніх військ та вищих навчальних закладів МВС України як у масштабі держави, так і в окремих її регіонах.
3.1.2. Начальники ГУМВС, УМВС або особи, які виконують їх обов'язки, - відносно підпорядкованих працівників апарату ГУМВС, УМВС, усіх підпорядкованих органів і підрозділів внутрішніх справ на території обслуговування або в окремих районах, населених пунктах.
Переведення працівників ОВС, які підпорядковані Міністерству внутрішніх справ, на посилений варіант здійснюється за попередньою згодою керівництва МВС України, а в разі надзвичайних обставин - негайно, з подальшим повідомленням чергової частини МВС України.
3.1.3. Начальник УМВС на залізниці або особа, яка виконує його обов'язки, - відносно працівників апарату управління, усіх підпорядкованих чи окремих лінійних органів.
3.1.4. Начальник міськрайліноргану або особа, яка виконує його обов'язки, - відносно працівників ОВС, які вони очолюють або їм підпорядковані.
Переведення працівників ОВС, підпорядкованих ГУМВС, УМВС, що дислокуються на території обслуговування, здійснюється за попередньою письмовою згодою їх керівництва, підпорядкованих МВС України, - за письмовою згодою керівництва МВС України (через керівництво ГУМВС, УМВС), а в разі надзвичайних обставин - негайно, з подальшим повідомленням керівництва ГУМВС, УМВС.
3.1.5. Командувач внутрішніх військ МВС України або особа, яка виконує його обов'язки, - відносно працівників апарату Головного управління внутрішніх військ МВС України (далі - ГУВВ МВС України), усіх чи окремих підпорядкованих частин, підрозділів, з негайним повідомленням керівництва МВС України, начальники управлінь територіальних командувань, командири з'єднань, частин, окремих батальйонів, окремих рот або особи, що виконують їх обов'язки, - відносно працівників підрозділів, які очолюють, з негайним повідомленням керівництва ГУВВ МВС України.
Переведення внутрішніх військ МВС України на посилений варіант бойової служби здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 1994 року № 761-22, наказу МВС України від 25 листопада 1994 року № 050 та наказу МВС України від 5 липня 2005 року № 521 "Про затвердження Тимчасового положення про організацію служби спеціальних моторизованих військових частин міліції, військових частин спеціального призначення та підрозділів оперативного призначення внутрішніх військ МВС України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2005 року за № 835/11115.

................
Перейти до повного тексту