1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.12.2015 № 1560
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 січня 2016 р.
за № 12/28142
Про затвердження Інструкції про порядок переведення органів Національної поліції України на посилений варіант службової діяльності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 154 від 07.03.2023 )
Відповідно до Законів України "Про Національну поліцію", "Про правовий режим надзвичайного стану", Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, та Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, з метою забезпечення найшвидшої нормалізації оперативної обстановки і відновлення правопорядку, усунення загрози життю чи здоров’ю громадян НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок переведення органів Національної поліції України на посилений варіант службової діяльності, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 03 грудня 2012 року № 1111 "Про затвердження Інструкції про порядок переведення органів і підрозділів системи Міністерства внутрішніх справ України на посилений варіант оперативно-службової діяльності", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 грудня 2012 року за № 2148/22460.
3. Департаменту юридичного забезпечення МВС забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Національної поліції України підполковника поліції Деканоідзе Х.

Міністр

А.Б. Аваков
ПОГОДЖЕНО:

Голова Професійної спілки
атестованих працівників
органів внутрішніх справ України

Голова Професійної спілки
працівників державних установ України

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
об'єднань профспілок

Голова Національного агентства України
з питань державної служби

Голова Національної поліції України
підполковник поліції




О.І. Козленко


Ю.М. Піжук



О. Мірошниченко



С.М. Кондрюк


К.О. Ващенко


Х. Деканоідзе
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
10.12.2015 № 1560
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 січня 2016 р.
за № 12/28142
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок переведення органів Національної поліції України на посилений варіант службової діяльності
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція, розроблена відповідно до вимог Законів України "Про Національну поліцію", "Про правовий режим надзвичайного стану", "Про правовий режим воєнного стану", Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, Указу Президента України від 21 липня 1994 року № 396 "Про невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю", визначає організаційно-правові основи та порядок переведення органів Національної поліції України (далі - НПУ) на посилений варіант службової діяльності, організацію управління та особливості діяльності поліції в умовах його введення.
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 154 від 07.03.2023 )
2. Посилений варіант службової діяльності (далі - посилений варіант) - комплекс організаційно-правових, превентивних, профілактичних, оперативних та інших заходів, пов’язаних з особливим режимом виконання службових завдань і залученням значної кількості поліцейських з метою швидкої стабілізації оперативної обстановки, якщо наявними силами і засобами, що безпосередньо залучені до забезпечення публічної безпеки і порядку у повсякденному режимі несення служби, їх виконати неможливо.
Залежно від обставин, що склалися, посилений варіант може бути оголошений як для всіх працівників органів поліції, так і для її окремого органу або відокремленого підрозділу.
3. Дія цієї Інструкції поширюється на поліцейських та державних службовців системи Національної поліції України (далі - поліцейські).
4. Метою введення посиленого варіанта є найшвидша нормалізація оперативної обстановки та відновлення правопорядку, усунення загрози життю чи здоров’ю громадян, створення умов для нормального функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших соціальних інститутів суспільства.
5. Правовою основою діяльності поліцейських в умовах посиленого варіанта є Конституція України, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, міжнародні договори України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, нормативно-правові акти МВС та ця Інструкція.
ІІ. Умови введення посиленого варіанта службової діяльності
1. Посилений варіант може бути введений на території держави або в окремих її регіонах чи населених пунктах до введення в установленому порядку надзвичайного та/або воєнного стану за наявності реальної загрози безпеці або життю громадян, усунення якої є одним із основних завдань НПУ.
( Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 154 від 07.03.2023 )
2. Посилений варіант уводиться в разі:
1) повідомлення про обставини (події), що можуть призвести чи призвели до загострення оперативної обстановки, можуть створити чи створили загрозу життю (здоров’ю) громадян, їх конституційним правам і свободам;
2) виникнення масових заворушень, що супроводжуються обмеженням певних прав і свобод людини;
3) виникнення міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів, блокування або захоплення особливо важливих об’єктів або окремих місцевостей, що загрожує безпеці громадян і порушує функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
4) учинення терористичних актів;
5) виникнення тяжких надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, що створюють загрозу життю і здоров’ю значної кількості населення;
6) спроби захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства;
7) введення правового режиму воєнного стану.
( Пункт 2 розділу II доповнено новим підпунктом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 154 від 07.03.2023 )
ІІІ. Порядок переведення на посилений варіант службової діяльності
1. Рішення щодо переведення на посилений варіант приймають:
1) Голова НПУ або особа, яка виконує його обов’язки, - стосовно всіх поліцейських як у масштабі держави, так і в окремих її регіонах;
2) начальники головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві (далі - ГУНП) або особи, які виконують їх обов’язки, - стосовно поліцейських, які проходять службу в апараті ГУНП та відповідних підрозділах територіальних органів НПУ на території обслуговування або в окремих районах, населених пунктах;
3) начальники відділів, відділень поліції в районах, містах, районах у містах або особи, які виконують їх обов’язки, - щодо підпорядкованих поліцейських.
Поліцейські, які проходять службу в регіональних підрозділах міжрегіональних територіальних органів поліції, на час запровадження посиленого варіанта перебувають в оперативному підпорядкуванні ГУНП. Їх функціональне використання визначається начальником відповідного ГУНП за погодженням з керівниками зазначених вище органів.
Керівники, зазначені в підпунктах 2 та 3 пункту 1 цього розділу, після введення посиленого варіанта негайно повідомляють про це Голову НПУ або особу, яка виконує його обов’язки, та чергову частину Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування НПУ, а начальники, зазначені в підпункті 3, - чергову частину відповідного ГУНП.

................
Перейти до повного тексту