1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.09.2013 № 838
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 листопада 2013 р.
за № 2026/24558
Про систему комбустіологічної допомоги в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 № 537 від 27.03.2022 № 589 від 07.04.2022 № 2168 від 30.11.2022 )
Відповідно до статей 33, 35 Основ законодавства України про охорону здоров'я та з метою розвитку та удосконалення організації надання комбустіологічної допомоги в Україні, створення мережі центрів комбустіологічної допомоги як єдиної системи, що поєднана інформаційним, методичним, лікувально-діагностичним забезпеченням у наданні спеціалізованої медичної допомоги населенню України при виникненні опіків будь-якої етіології, зниження рівня інвалідності та смертності при невідкладних станах, що обумовлені опіками, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1) Положення про систему комбустіологічної допомоги в Україні, що додається;
2) Положення про Центр термічної травми та пластичної хірургії, що додається;
3) Положення про опікове відділення, що додається;
4) Порядок надання медичної допомоги хворим з опіками, що додається;
( Підпункт 5 пункту 1 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану )
5) Критерії визначення рівня надання комбустіологічної допомоги в умовах воєнного стану, що додаються.
( Пункт 1 доповнено новим підпунктом згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану )
2. Визначити, що надання реабілітаційної допомоги в опікових відділеннях закладів охорони здоров’я та центрах термічної травми та пластичної хірургії здійснюється відповідно до Порядку організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1268.
Встановити, що потреба та обсяг хірургічних втручань з метою запобігання стійкому обмеженню життєдіяльності та відновленню обмежень повсякденного функціонування, у постраждалих, що потребують комбустіологічної допомоги, визначається консиліумом лікарів у складі лікаря-комбустіолога та/або лікаря-хірурга пластичного з фахівцями реабілітації, з урахуванням наданої реабілітаційної допомоги та її результатів.
( Пункт 2 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану )
3. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) у встановленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 11 листопада 1994 року № 288 "Про регламентацію діяльності опікової служби в Україні".
5. Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:
1) неухильне виконання цього наказу;
2) організацію роботи центрів термічної травми та пластичної хірургії, опікових відділень відповідно до цього наказу;
3) необхідний сучасний рівень надання комбустіологічної допомоги у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим з опіками та їх наслідками.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.
7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

Р. Богатирьова
ПОГОДЖЕНО:

Начальник ліквідувально-організаційного управління,
чл.-кор. Національної академії медичних наук України,
професор



В.В. Лазоришинець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
30.09.2013 № 838
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 листопада 2013 р.
за № 2026/24558
ПОЛОЖЕННЯ
про систему комбустіологічної допомоги в Україні
І. Загальні положення
1.1. Система комбустіологічної допомоги (далі - система) передбачає механізм взаємодії закладів охорони здоров’я з надання комбустіологічної допомоги населенню України (далі - допомога).
1.2. Система діє з метою реалізації державної політики щодо забезпечення надання закладами охорони здоров’я вчасної та якісної допомоги.
( Пункт 1.2 розділу I в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану )
1.3. Діяльність системи передбачає використання новітніх стандартизованих медичних та реабілітаційних технологій, оптимізацію структури підрозділів закладів охорони здоров’я на основі єдиних науково обґрунтованих організаційних принципів та міжнародних стандартів надання допомоги з відповідним кадровим, матеріально-технічним забезпеченням, професійною підготовкою та підвищенням кваліфікації медичних працівників та фахівців з реабілітації з питань надання допомоги (далі - використання новітніх технологій та оптимізація структури закладів охорони здоров’я).
( Пункт 1.3 розділу I в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану )
1.4. У цьому Положенні термін вживається у такому значенні:
комбустіологічна допомога - система заходів для забезпечення надання вчасної і якісної медичної та реабілітаційної допомоги постраждалим внаслідок дії термічного, електротермічного, хімічного чинників, з використанням новітніх технологій та оптимізації структури закладів охорони здоров’я.
( Абзац другий пункту 1.4 розділу I в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 537 від 27.03.2022 - діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або скасування такого стану )
Інші терміни у цьому Положенні вживаються у значеннях, наведених в Основах законодавства України про охорону здоров'я та інших нормативно-правових актах з питань охорони здоров’я.
II. Завдання та принципи системи
2.1. Завданнями системи є:
надання допомоги постраждалим при опіках у повсякденному житті та в умовах надзвичайних ситуацій, що виникли внаслідок дії термічного, електротермічного, хімічного чинників, з використанням новітніх стандартизованих медичних технологій для лікування опіків відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 7 листопада 2007 року № 691 "Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги хворим з опіками та їх наслідками";
надання допомоги з використанням методів консервативного та оперативного лікування при опіках різної етіології та їх наслідках;
розробка заходів з питань профілактики, діагностики та лікування хворих, що потребують допомоги, з опіками різної етіології та їх наслідками;
розробка пріоритетних напрямів розвитку системи, що передбачають проведення заходів з попередження і виявлення опікової патології, зменшення рівня ускладнень, інвалідності та смертності населення внаслідок опіків та їх наслідків, визначення проблемних питань надання допомоги та шляхів їх вирішення;
організація проведення наукових досліджень з актуальних питань профілактики, діагностики та лікування опіків та їх наслідків;
моніторинг, узагальнення та аналіз інформації щодо надання допомоги;
участь у забезпеченні підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації лікарів-комбустіологів, лікарів-анестезіологів та лікарів суміжних спеціальностей з питань профілактики, діагностики та лікування опіків та їх наслідків відповідно до потреб регіонів;
розробка та впровадження новітніх форм та методів профілактики, діагностики та лікування опіків та їх наслідків;
організаційно-методичне керівництво та координація діяльності закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності і наукових установ з питань надання комбустіологічної допомоги;
розробка та контроль за реалізацією заходів, спрямованих на зниження захворюваності, інвалідності та смертності населення внаслідок опіків різної етіології;

................
Перейти до повного тексту