- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
05 червня 2012 року № 420
(в редакції наказу Міністерства
охорони здоров’я України
від 10 грудня 2024 року
№ 2067)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 грудня 2024 року
за № 1932/43277
( Гриф затвердження із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 2117 від 19.12.2024 )
Порядок
встановлення ступеня стійкої втрати професійної працездатності в рамках проведення оцінювання повсякденного функціонування особи
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 2117 від 19.12.2024 )
( У тексті Порядку слова "Ступінь втрати", "ступінь втрати" у всіх відмінках замінено словами "Ступінь стійкої втрати", "ступінь стійкої втрати" відповідно у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 2117 від 19.12.2024 )
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм встановлення ступеня стійкої втрати професійної працездатності під час проведення оцінювання повсякденного функціонування особи (далі — оцінювання), що здійснюється в закладах охорони здоров’я експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі — експертна команда).
2. Ступінь стійкої втрати професійної працездатності встановлюється у відсотках.
3. У цьому Порядку термін "професійна працездатність" вживається у значенні, наведеному в
Критеріях встановлення інвалідності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338.
( Абзац перший пункту 3 розділу I в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я
№ 2117 від 19.12.2024 )
5. Визначення ступеня стійкої втрати професійної працездатності здійснюється відповідно до
Порядку оцінювання функціонування та за наявності доданих до електронного направлення сканованих копій таких документів:
1) для осіб з числа військовослужбовців або військовозобов’язаних, яким часткова втрата працездатності встановлюється без встановлення інвалідності:
постанови військово-лікарської комісії, оформленої як довідка військово-лікарської комісії, свідоцтво про хворобу або витяг з протоколу засідання штатної військово-лікарської комісії за формою, затвердженою Міноборони;
направлення командира військової частини чи територіального центру комплектування та соціальної підтримки на встановлення ступеня стійкої втрати працездатності;
2) для осіб, які втратили працездатність внаслідок нещасного випадку та/або отримали професійне захворювання на виробництві:
направлення роботодавця чи профспілкового органу підприємства, на якому особа одержала травму чи професійне захворювання, або територіального органу Пенсійного фонду України чи суду;
3) для осіб, які постраждали внаслідок дорожньо-транспортної пригоди:
висновка судово-медичної експертизи;
За наявності технічної можливості отримання відомостей, що необхідні для визначення ступеня стійкої втрати професійної працездатності, здійснюється шляхом доступу суб’єкта надання публічних (електронних публічних) послуг до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії між інформаційно-комунікаційними системами через систему електронної взаємодії таких систем.
6. За наявності у особи наслідків, що виникли в результаті нещасного випадку чи професійного захворювання, дорожньо-транспортної пригоди, поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання у військовозобов’язаних, військовослужбовців Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також у працівників правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, що призвело до втрати професійної працездатності (далі — випадок), ступінь стійкої втрати професійної працездатності визначається у відсотках залежно від тяжкості наслідків, але не нижче найменшого значення відсотка втрати професійної працездатності, наведеного у
Критеріях встановлення ступеня стійкої втрати професійної працездатності в рамках проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 05 червня 2012 року
№ 420, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 16 серпня 2012 року за № 1388/21700.
7. При встановленні втрати професійної працездатності у відсотках і потреби у додаткових видах допомоги або послуг експертна команда виходить тільки з наслідків випадку та пов’язаних з ними станів.
8. Якщо випадок погіршив перебіг захворювання, на яке особа страждала раніше, ступінь стійкої втрати професійної працездатності визначається, виходячи із спричинених ним порушень функцій організму з урахуванням тих, що були раніше.
9. Ступінь стійкої втрати професійної працездатності при повторних випадках визначається за наслідками кожного з них окремо, незалежно від періоду їх виникнення.
Це залежить від впливу випадку на здатність особи виконувати професійну діяльність, що передувала повторному випадку, з урахуванням результатів реалізації індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю або рекомендацій у зв’язку з прийнятим експертною командою рішенням, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю, та індивідуального плану працевлаштування (за наявності) щодо відновлення професійної працездатності в попередній професії, його професійних знань та вмінь і у підсумку не може перевищувати 100 відсотків.
10. За наявності у особи наслідків, спричинених двома або більше випадками, ступінь стійкої втрати професійної працездатності встановлюється:
1) при I групі інвалідності — не вище 100%;
2) при II групі інвалідності — не вище 85%;
3) при III групі інвалідності — не вище 65%.
У випадках не встановлення інвалідності особі сумарний відсоток втрати професійної працездатності не повинен перевищувати 40%.
II. Встановлення ступеня стійкої втрати професійної працездатності у відсотках
................Перейти до повного тексту