1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
04.11.2013 № 2300/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 листопада 2013 р.
за № 1865/24397
ПОЛОЖЕННЯ
про самодіяльні організації засуджених до позбавлення волі
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 307/5 від 27.01.2021 № 2361/5 від 27.06.2023 № 3398/5 від 22.09.2023 № 832/5 від 22.03.2024 № 2367/5 від 06.08.2024 )
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок формування і діяльності самодіяльних організацій засуджених до позбавлення волі та засуджених, які залишені для роботи з господарського обслуговування, в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах (далі - установа).
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 307/5 від 27.01.2021 )
2. Відповідно до статті 127 Кримінально-виконавчого кодексу України самодіяльні організації засуджених до позбавлення волі створюються в колоніях з метою розвитку в засуджених корисної ініціативи, соціальної активності, здорових міжособистісних взаємовідносин, участі у вирішенні питань організації праці, навчання, відпочинку, побуту, впливу на виправлення засуджених, розвитку корисних соціальних зв'язків.
3. Самодіяльні організації засуджених до позбавлення волі здійснюють свою діяльність під контролем адміністрації установи. Безпосередній контроль за формуванням самодіяльних організацій засуджених до позбавлення волі, дотриманням кримінально-виконавчого законодавства в процесі їхньої діяльності покладається на начальника установи, а також на уповноважених ним посадових осіб з числа адміністрації установи.
4. Засуджені, які входять до складу самодіяльних організацій, не можуть мати повноважень адміністрації установи. Напрямок діяльності, права й обов'язки керівних органів і членів самодіяльних організацій засуджених визначаються відповідно до цього Положення з урахуванням виду установи і конкретних умов її функціонування.
5. Участь засуджених у самодіяльних організаціях здійснюється на добровільній основі, їх соціально корисна активність заохочується адміністрацією установи і враховується при визначенні ступеня їх виправлення.
6. Засуджені, які входять до складу самодіяльних організацій, не користуються додатковими пільгами і не звільняються від основної роботи.
7. Організаційними формами самодіяльних організацій засуджених є рада колективу засуджених установи, ради колективів засуджених відділень соціально-психологічної служби, самодіяльні секції засуджених, редакції теле- та радіостудій.
( Пункт 7 розділу I в редакції Наказу Міністерства юстиції № 307/5 від 27.01.2021 )
II. Самодіяльні організації засуджених до позбавлення волі у відділенні соціально-психологічної служби
1. Відділення соціально-психологічної служби (далі - відділення) організаційно поділяється на певну кількість ланок (бригад) залежно від специфіки виробничого процесу та проживання засуджених на три ланки (бригади), а у виховних колоніях (секторах для відбування покарання засудженим неповнолітнім, утворених у виправних колоніях мінімального та середнього рівнів безпеки) - на групи, які формуються за принципом група-клас.
( Абзац перший пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3398/5 від 22.09.2023 )
У кожній ланці (бригаді) з числа засуджених, які характеризуються позитивно, обирається ланковий (бригадир), кандидатура якого затверджується начальником установи за поданням начальника цеху (майстра) за погодженням з начальником відділення.
2. Самодіяльні організації засуджених до позбавлення волі у відділенні складаються з ради колективу та самодіяльних секцій.
3. Рада колективу засуджених відділення обирається щороку на зборах засуджених відділення у складі голови та членів ради, відповідальних за напрями роботи.
4. Діяльність ради колективу засуджених відділення спрямовує начальник відділення.
5. До складу ради колективу засуджених відділення входять керівники самодіяльних секцій та ланкові (бригадири).
6. Раду колективу засуджених відділення очолює голова, який обирається на загальних зборах засуджених з числа осіб, які позитивно характеризуються.
Кандидатура голови ради колективу засуджених відділення затверджується начальником установи за поданням начальника відділення.
( Абзац другий пункту 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 832/5 від 22.03.2024 ) ( Абзац третій пункту 6 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерства юстиції № 2367/5 від 06.08.2024 )
7. Не можуть бути обраними до складу ради колективу засуджених відділення особи, які злісно порушують вимоги режиму відбування покарання. Зі складу ради колективу засуджених виключаються особи, які допустили злісні порушення режиму тримання.
8. Рада колективу засуджених відділення зобов’язана:
розвивати активну діяльність засуджених, організовувати виконання ними постійних і разових доручень;
надавати допомогу новоприбулим засудженим у період їх адаптації до умов відбування покарання;
сприяти формуванню у засуджених правомірної поведінки та попередженню конфліктів, надавати громадську оцінку порушенням засудженими встановленого режиму відбування покарання;
залучати засуджених до роботи в самодіяльних секціях;
аналізувати і спрямовувати діяльність ланок (бригад) на виконання виробничих завдань;
аналізувати роботу і спрямовувати діяльність секцій на виконання планових заходів;
виконувати рішення загальних зборів членів самодіяльних організацій засуджених відділень і ради колективу установи.
9. Засідання ради колективу засуджених відділення проводиться не менше одного разу на місяць.
10. Рішення ради колективу засуджених відділення фіксуються в Журналі обліку роботи ради колективу засуджених відділення соціально-психологічної служби (додаток), який зберігається протягом двох років у робочому приміщенні начальника відділення у металевій шафі або сейфі.
( Розділ II в редакції Наказу Міністерства юстиції № 307/5 від 27.01.2021 )
III. Самодіяльні організації засуджених до позбавлення волі
1. Рада колективу засуджених установи є дорадчим органом з питань розвитку у засуджених корисної ініціативи, соціальної активності, здорових міжособистісних стосунків, участі у вирішенні питань організації праці, навчання, дозвілля, побуту, розвитку корисних соціальних зв’язків тощо.

................
Перейти до повного тексту