1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
15.08.2013  № 1518
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 вересня 2013 р.
за № 1550/24082
Про затвердження Вимог до договору про надання реєстру власників іменних цінних паперів
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1316 від 07.10.2014 № 673 від 07.09.2017 № 293 від 03.05.2018 № 145 від 31.03.2020 № 553 від 22.07.2021 )
Відповідно до статті 3, пункту 38 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", статей 14, 21, 22 Закону України "Про депозитарну систему України" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Вимоги до договору про надання реєстру власників іменних цінних паперів, що додаються.
2. Департаменту регулювання депозитарної та розрахунково-клірингової діяльності (І. Курочкіна) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню інформаційних технологій, зовнішніх та внутрішніх комунікацій (А. Заїка) забезпечити:
опублікування цього рішення в офіційному друкованому виданні Комісії;
оприлюднення цього рішення на офіційному сайті Комісії відповідно до законодавства.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії О. Тарасенка.


Голова Комісії


Д. Тевелєв
Протокол засідання Комісії
від 15 серпня 2013 р. № 40
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
комісії з цінних паперів
та фондового ринку
15.08.2013  № 1518
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 вересня 2013 р.
за № 1550/24082
ВИМОГИ
до договору про надання реєстру власників іменних цінних паперів
І. Загальні положення
1. Ці Вимоги поширюються на депозитарні установи, емітентів та Центральний депозитарій цінних паперів (далі - Центральний депозитарій) при укладенні ними договору про надання реєстру власників іменних цінних паперів (далі - Договір), внесенні змін до нього.
2. Договір укладається між емітентом та визначеною емітентом особою (далі - Сторони), якою може бути Центральний депозитарій або депозитарна установа (далі - Визначена особа). Такий Договір може не укладатися між емітентом та Центральним депозитарієм, якщо Визначеною особою обрано Центральний депозитарій і умови та порядок надання реєстру передбачені у договорі про обслуговування випусків цінних паперів.
3. Умови Договору, що обмежують права емітента порівняно з правами, встановленими законом, є нікчемними.
Будь-які пропозиції Визначеної особи емітенту про зміну істотних умов Договору повинні здійснюватися у строки, встановлені Договором, шляхом направлення Визначеною особою емітенту повідомлення у спосіб, що дає змогу встановити дату відправлення такого повідомлення. Умови Договору про надання емітенту пропозицій про зміну істотних умов Договору в інший спосіб, ніж той, що дає змогу встановити дату відправлення повідомлення такому емітенту, без його письмової згоди є нікчемними.
( Розділ I доповнено новим пунктом 3 згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 145 від 31.03.2020 )
4. В усьому, що не було обумовлено Сторонами в Договорі, Сторони керуються законодавством України.
ІІ. Вимоги до Договору
1. Договір повинен відповідати загальним вимогам, що передбачені законодавством України.
2. Договір має укладатися виключно в письмовій формі, викладатися у формі єдиного документа, підписаного сторонами, у паперовому вигляді або у вигляді електронного документа згідно з вимогами, визначеними Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг".
( Абзац перший пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 293 від 03.05.2018; в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 145 від 31.03.2020 )
Скріплення договору печатками (у разі їх використання) може бути визначено за письмовою домовленістю сторін.
( Абзац другий пункту 2 розділу ІІ в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 673 від 07.09.2017 ) ( Пункт 2 розділу II в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1316 від 07.10.2014 )
3. У Договорі обов’язково мають бути зазначені:
1) місце, дата укладення Договору та номер Договору;
2) реквізити Сторін Договору - повні найменування Сторін, їх коди за ЄДРПОУ, банківські реквізити, реквізити документів, відповідно до яких Сторони мають право укладати Договір та на підставі яких діють представники Сторін;
3) предмет Договору - послуга щодо надання реєстру власників іменних цінних паперів та інші послуги відповідно до Законів України "Про депозитарну систему України", "Про акціонерні товариства", "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".
( Абзац перший підпункту 3 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 553 від 22.07.2021 )
Договором може бути обумовлено право щодо надання Визначеною особою додаткових послуг при проведенні загальних зборів (чергових або позачергових) акціонерного товариства, зокрема виконувати функції реєстраційної комісії або лічильної комісії, здійснювати для емітента підготовку та надання йому довідково-аналітичних матеріалів, що характеризують ринок цінних паперів, консультування з питань обліку та/або обігу цінних паперів, чи інших послуг, не заборонених законодавством, щодо цінних паперів, випущених емітентом, а у випадку, якщо Визначеною особою є депозитарна установа, - також послуги щодо управління його рахунком у Центральному депозитарії;
4) інформація щодо вартості та порядку оплати послуги (послуг);
5) спосіб та порядок обміну інформацією між Сторонами. Форма, зміст та строки подання інформації, а також спосіб, у який буде здійснюватися це подання, підлягають узгодженню Сторонами Договору;
6) права та обов’язки Сторін;
7) відповідальність Сторін, умови, за яких Сторони звільняються від відповідальності, та порядок вирішення спорів;
8) строк дії Договору та інші умови Договору. Кожна із Сторін у разі невиконання, неналежного, несвоєчасного виконання умов Договору, ліквідації однієї із Сторін Договору, неможливості виконання умов Договору має право достроково розірвати Договір, письмово попередивши про це іншу Сторону у строк, встановлений Договором;

................
Перейти до повного тексту